jesteś tutaj: strona główna > o nas > polityka jakości
KATALOG
Pobierz katalog z naszą pełną ofertą
Newsletter
Zapisz się na newsletter!
SIEĆ SPRZEDAŻY
Kup meble blisko Ciebie!
POLITYKA JAKOŚCI

„MEBLE WÓJCIK” to marka zakorzeniona w 25-letniej tradycji dążenia do zgodności z oczekiwaniami i wymaganiami Klientów. Najliczniejszą grupę konsumentów stanowią osoby, które oczekują mebli zapewniających komfort pracy, nauki oraz dających odpoczynek po pracy. Meble produkowane pod marką MEBLE WÓJCIK dzięki globalnej dystrybucji cieszą oko i dają satysfakcję użytkownikom niemalże na całym świecie!

 

Osiągnięcie takiego statusu naszych wyrobów na rynku globalnym to ogromny wysiłek wszystkich pracowników producentów marki MEBLE WÓJCIK – Fabryki Mebli Stolpłyt oraz Wójcik Fabryki Mebli oraz ciągłe inwestycje w nowoczesną infrastrukturę produkcyjną, które w okresie ostatnich 3 lat sięgnęły kwoty ponad 35 mln PLN.

 

Obydwie fabryki działają w oparciu o jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych na rynku. Posiadamy zaawansowane technologicznie maszyny i obrabiarki czołowych europejskich producentów (Grupa HOMAG, Grupa SCM), które zapewniają wysoką jakość obróbki przy zachowaniu bardzo dużej wydajności. Wśród tych bardzo efektywnych maszyn i urządzeń na wyróżnienie zasługują 3-głowicowe frezarki CNC ERGON (SCM), bardzo nowoczesne i zautomatyzowane linie do nanoszenia kleju Robot Ibotic (Cefla) oraz urządzenia do ostrzenia diamentowych narzędzi, w które wyposażone są nasze maszyny (ostrzałki firmy Vollmer).

 

Wysoką jakość naszych produktów zapewnia również stosowanie do produkcji mebli płyty laminowanej, która charakteryzuje się zwiększoną odpornością na wszelkiego rodzaju zadrapania i uszkodzenia, a także działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Dzięki temu nasze meble mogą służyć Klientom przez długie lata.

Dzisiejsza współpraca z Klientami opiera się na zaufaniu, za którym stoi wysoka jakość osiągana dzięki wdrożeniu i realizacji całego systemu polityki jakości.
Celem tego systemu jest:
- wdrażanie innowacyjnych technik i technologii produkcji,

- stosowanie oczekiwanych przez rynek surowców dostarczanych przez renomowanych dostawców,
- szybka reakcja na zmieniające się potrzeby Klienta,
- zatrudnianie wykwalifikowanego i doświadczonego personelu oraz ciągłe podnoszenie jego kwalifikacji,
- zapewnianie konkurencyjności produktów poprzez zwiększenie efektywności produkcji.

Powyższe cele realizowane są poprzez:
- ciągłe usprawnianie organizacji w wymiarze technicznym i organizacyjnym,
- zaangażowanie wszelkich dostępnych zasobów w działania jakościowe,

- monitorowanie i spełnienie oczekiwań i wymagań Klientów Przedsiębiorstwa,
- podwyższanie świadomości pracowników o znaczeniu jakości i odpowiedzialności każdego za jakość wykonywanej pracy.

Zarówno w Fabryce Mebli Stolpłyt jak i Wójcik Fabryce Mebli funkcjonują własne systemy zarządzania zgodne z systemem ISO 9001, zaprojektowane w odpowiedzi na wymagania i oczekiwania Klientów. Innowacyjność takich systemów polega na poddawaniu się okresowym audytom zgodności z wymaganiami Klientów i doskonaleniu obszarów nie ocenionych na poziomie wzorowym. Metodą doskonalenia jest model EFQM (Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością), w którym powstaje niezależna ocena jakości i wartości potencjału oraz wpływ potencjału na osiągane wyniki w relacjach z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym
Każda z fabryk posiada zidentyfikowane i nadzorowane procesy, związane z zapewnieniem Klientom najwyższej satysfakcji z dokonanego wyboru naszych mebli. Do najważniejszych i zarazem kluczowych, zakwalifikowano poniższe obszary:
1) zarządzanie i doskonalenie systemu zarządzania - wytyczone są kierunki realizacji polityki jakości poprzez budowanie strategii i instrumentarium strategicznego zapewniającego osiąganie celów w okresie dłuższym,
2) procesy związane z Klientami – tu zapewniamy stały nadzór nad wymaganiami Klienta, oraz najlepsze na rynku materiały produkcyjne w swojej klasie, a także rozwijamy wyroby poprzez ich modyfikację i nowe wzory,
3) planowanie i realizację produkcji, opieramy na stałym kontakcie z klientami, tak by zapewnić dostawy bez zakłóceń w oczekiwanych terminach,
4) procesy produkcyjne nadzorowane są tak by wykazać jak najwyższą jakość wyrobu na każdym etapie obróbki,
5) zapewniamy dokonywanie pomiarów efektywności oraz wprowadzanie działań doskonalących tam, gdzie wyniki mogłyby oddalić nas od celu jakim jest satysfakcja Klientów,
6) efektywna infrastruktura to z kolei proces, dający pewność, że maszyny i narzędzia są w 100% sprawne i możliwe do wykorzystania 24 godziny na dobę.

Kolejnym wyzwaniem realizowanym przez nasze fabryki jest sprostanie wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa środowiskowego produkcji poprzez nadzór emisji substancji chemicznych – REACH. Jako jedni z pierwszych w Polsce producentów mebli, wdrożyliśmy i objęliśmy nadzorem obrót składnikami naszych wyrobów. Naszą gwarancję wzbogaciła deklaracja obrotu meblami pozbawionymi substancji chemicznych mogących wpływać negatywnie na użytkowników końcowych.

Rozwój procesów to stały kurs jaki podjęliśmy w odpowiedzi na oczekiwania Klientów, gdzie wszyscy pracownicy zobowiązani są do:
- ugruntowania zadowolenia Klientów,
- podnoszenia jakości wyrobów,
- doskonalenia technologii i optymalizacji procesów,
- doskonalenia własnych kompetencji,
- zwiększenia produktywności,
- przestrzegania wiążących wymagań.

Jesteśmy przekonani, że dzięki takim stałym działaniom uda nam się utrzymać silną pozycję konkurencyjną zarówno na rynkach zagranicznych, jak i na rynku polskim.

Newsletter