jesteś tutaj: strona główna > o nas > sponsoring
KATALOG
Pobierz katalog z naszą pełną ofertą
Newsletter
Zapisz się na newsletter!
SIEĆ SPRZEDAŻY
Kup meble blisko Ciebie!
SPONSORING

Marka Meble Wójcik jest zaangażowana w szereg różnych inicjatyw - zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Marka jest szczególnie aktywna w województwie Warmińsko - Mazurskim, gdzie znajdują się fabryki producentów marki Meble Wójcik.

 

ElblągLOKALNE ZAANGAŻOWANIE

 

Meble Wójcik - jako marka pochodząca z Elbląga i mocno związana ze swoich macierzystym miastem i regionem - wspiera lokalne inicjatywy. Do przedsięwzięć, które wspomógł elbląski producent mebli można zaliczyć m.in. Elbląska Orkiestra Kameralna, Coolturalna Starówka Latem, Noce Teatru i Poezji, lokalne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) czy zawody narciarskie Slalom Gigant na Górze Chrobrego.

 

SPORT

 

Racing teamOd sezonu 2012/2013 Marka Meble Wójcik została sponsorem tytularnym elbląskiej drużyny piłki ręcznej – KS Meble Wójcik Elbląg. Piłka ręczna jako męska gra zespołowa w Elblągu reprezentuje zaplecze ekstraklasy. KS Meble Wójcik Elbląg to drużyna bazująca głównie na wychowankach klubu. W celu kultywowania tradycji sportowych oraz zapewnienia rozwoju tej dyscypliny w Elblągu i okolicach, KS Meble Wójcik Elbląg planuje nawiązać szeroką współpracę z drużynami młodzieżowymi, aby męska piłka ręczna mogła się w Elblągu jak najlepiej rozwijać. Więcej na stronie www.ksmeblewojcikelblag.pl

 

Racing teamOd roku 2007 Meble Wójcik sponsoruje team wyścigowy - Meble Wójcik Racing Team, który od 2011 bierze udział w wyścigach w serii Clio Cup Bohemia, odbywających się na czołowych torach w Niemczech, Słowacji, Austrii czy Czechach. Tory należą do najwyższej półki jeśli chodzi o ich jakość, czy markę w świecie wyścigów - mowa tutaj o takich obiektach jak Nurburgring i Hockenheim w Niemczech (dwa tory Formuły 1) czy torze austriackim Red Bull Ring. Więcej o wyścigowym teamie na www.meblewojcikracing.pl.

 

OlimpiaFabryki Mebli Stolpłyt oraz Wójcik Fabryka Mebli - producenci marki Meble Wójcik - od lat wspierają również drugoligową drużynę piłkarską - Olimpię Elbląg. Więcej o klubie na stronie: www.e-olimpia.com/

 

KULTURA

 

Elbląska Orkiestra KameralnaMeble Wójcik w roku 2012 zostało sponsorem wspierającym zjawiskowej Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Elbląska Orkiestra Kameralna jest instytucją, która zaspokaja potrzeby odbiorców w dziedzinie muzyki kameralnej i symfonicznej. Kunszt muzyków Orkiestry jest znany w kraju i za granicą. Różnorodny, bogaty i wartościowy program, występy znakomitych solistów i dyrygentów, wysoko cenione walory artystyczne i edukacyjne prezentowanych koncertów w sposób bezdyskusyjny wzbogacają obraz Elbląga i regionu. Elbląska Orkiestra Kameralna została powołana w październiku 2007 roku. Muzykami Orkiestry są młodzi i utalentowani absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej, w dużej części zaczynający edukację w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu – laureaci wielu konkursów solowych i kameralnych, dla których muzyka stała się wielką pasją, a praca w Orkiestrze jest kontynuacją ich twórczego rozwoju i artystycznych poszukiwań. Soliści i dyrygenci współpracujący z Orkiestrą są artystami uznanymi w Polsce i za granicą, to m.in. Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Jakowicz, Andrzej Mysiński, Wiesław Kwaśny, a z młodszego pokolenia Agata Szymczewska, Michał Nesterowicz czy Piotr Pławner. Oficjalna strona EOK: www.eok.com.pl

 

Coolturalna StarówkaMarka Meble Wójcik od lat wspiera również lokalną inicjatywę - Coolturalna Starówka - cykl imprez adresowanych do wszystkich tych, którzy w czasie lata wybierają uroki wypoczynku w mieście, zarówno elblążan jak i odwiedzających Elbląg turystów. W programie cyklu goście mogą znaleźć interesujące propozycje adresowane do odbiorców o różnorodnych gustach. Koncerty , happeningi, plenery, wystawy - to wszystko czeka na publiczność letniego cyklu organizowanego na elbląskim Starym Mieście już kilka lat z rzędu.

 

Meble Wójcik w 2012 roku wsparło dwie gale taneczne organizowane przez dwie największe szkoły tańca w Elblągu: Galę Taneczną szkoły Cadmans oraz Koncert Galowy szkoły Broadway. 

Gala Cadmans miała miejsce na deskach elbląskiego teatru, gdzie wystąpiło ponad 200 tancerzy. W repertuarze znalazły się m.in. rytmy salsy, egzotycznego tańca brzucha czy afro dance, a goście mieli również możliwość obejrzenia choreografii tanecznych z takich styli jak: cheerleaders, hip-hop, breakdance, dancehall, jazz, modern jazz, balet klasyczny, videoclip dance. Założycielami Centrum Tańca Cadmans są Aneta i Andrzej Orłowscy, Mistrzowie Świata Formacji Standardowych oraz dwunastokrotni Mistrzowie Polski. Zarówno Aneta, jak i Andrzej są tancerzami najwyższej, międzynarodowej klasy S. Strona studia to: www.cadmans.pl

Podczas Koncertu Galowego Broadway 2012, który odbył się 20 czerwca 2012 zaprezentowane zostały osiągnięcia taneczne uczniów w różnym wieku. Pokaz rozpoczęły młode adeptki baletu klasycznego, trenujące pod okiem Jacka Walasika, solisty Opery Warszawskiej i Opery w Lyonie, solisty „Moulin Rouge” oraz nowojorskiego Broadwayu. Dodatkowo podczas gali został zaprezentowany pokaz tańca współczesnego inspirowany niedawnymi wydarzeniami w Smoleńsku. Widzowie zobaczyli taneczny mini spektakl „Epitafium” w wykonaniu grupy Deja vu, przygotowany przez Jacka Walasika. Niedzielny wieczór z tańcem zakończył wyjątkowy pokaz wszystkich występujących podczas wieczoru grup. Ponad stu uczniów zaprezentowało się w specjalnie przygotowanym na galę popisie tanecznym, udowadniając, że taniec łączy pokolenia i daje mnóstwo radości. Więcej o szkole na stronie: www.taniec.elblag.pl.

 

EDUKACJA

 

StolarzStolarz - Zawód Przyszłości to regionalna akcja społeczna prowadzona przez producentów marki Meble Wójcik - Fabrykę Mebli Stolpłyt oraz Wójcik Fabryka Mebli we współpracy z TV Elbląg, Dziennik Elbląski oraz portEL.pl, której celem jest promocja wyboru kształcenia zawodowego, a tym samym umożliwienie poznania zawodów związanych z branżą meblarską, której zagłębiem jest region Warmii i Mazur. Akcja jest połączona z programem praktyk prowadzonym w fabrykach dla uczniów szkół - zarówno praktyk zawodowych jak i praktyk dla uczniów ZSZ. Działalność ta jest prowadzona niemalże od początku działalności elbląskich fabryk mebli spod znaku 'Wójcik'. Szczegóły znajdują się na stronie www.zawodstolarz.pl.

 

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

 

Meble dla PowodzianMarka Meble Wójcik od lat angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje charytatywne - zarówno regionalne jak i ogólnopolskie. Marka wspiera lokalne szkoły, domy dziecka, a także pomaga wraz z innymi producentami mebli w akcjach obejmujących zasięgiem cały kraj (m.in. akcja 'Meble dla Powodzian' czy pomoc Fundacji Mam Marzenie i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy).

 

Rozrywka

 

BOD

Marka Meble Wójcik została sponsorem I edycji programu "Bitwa o Dom", realizowanego przez telewizję TVN. W programie, na jednym z podwarszawskich osiedli, wybrane w drodze w castingu rodziny projektowały, wyposażały i urządzały mieszkania według własnych pomysłów, w ramach określonego czasu i budżetu. Wśród partnerów i sponsorów akcji znalazła się także marka Meble Wójcik, która dostarczyła uczestnikom meble do aranżacji ich wymarzonych wnętrz. Zwycięzca "Bitwy o Dom" otrzymał na własność urządzone przez siebie mieszkanie.

 

Newsletter