Jakie meble wybrać do salonu z aneksem kuchennym, aby stworzyć przytulną i domową przestrzeń?

Umeblowanie mieszkania niektórym zajmuje nawet kilka miesięcy. W końcu wybranie idealnych mebli, spełniających wszystkie wymagania, nie należy do najłatwiejszych czynności. Wielokrotne wizyty w sklepach stacjonarnych lub internetowych, a co za tym idzie wielogodzinne poszukiwania, nie zawsze ułatwiają nam dokonanie wyboru.  Przychodzimy Wam z pomocą! Prezentujemy inspiracje i wskazówki, które świetnie sprawdzą się w salonie z aneksem kuchennym, i które po prostu… skradną Wasze serca!

Estetycznie

Pomysłów na aranżacje salonu z aneksem kuchennym jest mnóstwo – od tych tradycyjnych, klasycznych, po te wpasowujące się w najnowsze trendy. Nie ma się co oszukiwać -  estetyka jest jednym z najważniejszych czynników, którymi kierujemy się,  podczas wyboru i zakupu mebli. Mają one przecież pasować nie tylko do wybranego przez nas stylu wnętrza, ale także do naszego, indywidualnego charakteru. Wszystkie elementy wnętrza mają zachęcać do przebywania w nim, a przede wszystkim ich zadaniem jest stworzenie przestrzeni, w której poczujemy się jak w swoim wymarzonym miejscu na ziemi! Dobranie mebli, które spełnią wszystkie te założenia, może więc okazać się trudnym zadaniem, zwłaszcza, jeżeli dodatkowo zastanawiamy się, jakie meble do salonu z aneksem kuchennym wybrać. 

Przede wszystkim, powinniśmy postawić na umeblowanie, tworzące spójną całość pomiędzy salonem a kuchnią. Musimy unikać efektu, który spowoduje, że pomieszczenie wyda się ciężka optycznie. Mogłoby to przytłoczyć przestrzeń i stworzyć poczucie nieładu i braku harmonii. Chcąc stworzyć przytulne, domowe wnętrze powinniśmy wybrać meble, które zostały stworzone z myślą dopasowania się do najbardziej wymagających przestrzeni. Mowa o schludnej estetyce, prostych formach, starannym wykonaniu, gładkich frontach czy wyważonej stylistyce – te wszystkie cechy, powinny być charakterystyczne dla mebli do salonu połączonego z kuchnią.

funkcjonalne meble do salonu

Funkcjonalnie

Funkcjonalność, obok estetyki, jest równie ważnym czynnikiem, o którym powinniśmy pamiętać, wybierając meble. W końcu mają one nie tylko wyglądać, ale także służyć nam podczas codziennych czynności, jak spędzanie wieczorów po pracy, zabawa z dziećmi, przyjmowanie gości i wiele, wiele innych. Funkcjonalność również może być uzależniona od metrażu, którym się dysponuje. Jakie meble do salonu z aneksem kuchennym będą więc najlepsze? Posiadając małą powierzchnię, meble do salonu powinny być, przede wszystkim, zrobione z myślą o przechowywaniu, jak największej liczby przedmiotów. W końcu zależy nam, aby w mieszkaniu panował porządek. Zapewnią to wysokie komody i regały. W takim pomieszczeniu również, warto uwzględnić meble, o pojemnych szafkach, w których można schować, zarówno przedmioty codziennego użytku, jak i te przeznaczone na specjalne okazje, np. stołową zastawę, która nie mieści się w kuchni. 

Ciekawymi rozwiązaniami są pufy, a niekiedy nawet i stoły czy stoliki kawowe, pełniące funkcję schowków. Dodatkowo mogą być one również kolorowym akcentem dekoracyjnym wnętrza. Takie rozwiązanie w ostatnich latach zdecydowanie zyskało na popularności, szczególnie u osób, które pomimo posiadania dużej liczby przedmiotów w małym wnętrzu, cenią sobie minimalizm.    

Rozpromieniające pomieszczenie 

Jasne, przestronne i lekkie wnętrza są marzeniem większości z nas, w wyszukiwarkach internetowych często pojawiają się zapytania „Jak stworzyć otwartą przestrzeń?”; „Jakie meble do salonu z aneksem kuchennym wybrać?”, „Inspiracje do salonu z kuchnią”, czy nawet „Jak stworzyć przestronne wnętrze w bloku?”. 

Jednym ze sposobów jest połączenie strefy dziennej z kuchenną i zastosowanie w niej odpowiedniego oświetlenia. W przypadku salonu z aneksem kuchennym, oświetlenie musi znajdować się w każdej z tych stref, tak aby oddzielić je od siebie i nadać im niezależny charakter. Żyrandol, bądź lampy powinny zawisnąć nad stołem, stolikiem kawowym lub wyspą kuchenną. Stojące lampy, zarówno te wysokie, umieszczane na podłogach, jak i niskie lampki nocne, również będą naszymi sprzymierzeńcami. Te przyciągające uwagę, mogą stanąć obok kanapy lub w rogu salonu, a mniejsze, pojawić się na komodach czy półkach z książkami.  W takim pomieszczeniu, meble powinny mieć stonowane kolory - jasne bądź ciemne, tak aby w połączeniu z kuchnią i jej elementami, stworzyły spójny wizerunek. 

Wydzielające strefy 

Wydzielenie stref w pomieszczeniu jest niezwykle ważne. Jakie meble do salonu z aneksem kuchennym wybrać zatem, aby w odpowiedni sposób wydzielić poszczególne strefy w  pomieszczeniu? Meble do salonu z kuchnią, takie jak narożnik, kanapa czy stół lub komoda świetnie sprawdzą się wyznaczając granice pomiędzy kuchenną a dzienną przestrzenią. Kanapa, narożnik w kształcie litery „L” czy komoda skierowana w stronę salonu, doskonale wskażą, gdzie znajduje się miejsce naszego, codziennego wypoczynku. Umieszczony stół będzie natomiast jednocześnie łącznikiem i elementem oddzielającym obie te strefy, dlatego jeżeli dysponujemy miejscem, warto zdecydować się na jego zakup. 

W przypadku mniejszej powierzchni, można postawić na wybudowanie wyspy kuchennej, która oprócz oddzielenia części, w której znajduje się kuchnia, stworzy dodatkowy blat roboczy, a także miejsce do spożywania posiłków. 

Urządzenie salonu z aneksem kuchennym może wydawać się błahym zadaniem, lecz wyłącznie z pozoru. Im mniejszym metrażem dysponujemy, tym z większym przemyśleniem musimy zestawić wszystkie elementy i nie zapomnieć o wyraźnym oddzieleniu od siebie strefy kuchennej, wypoczynkowej czy nawet miejsca pracy.
 

Komentarze użytkowników (0)