Jakie są najnowsze trendy meblowe? – zobaczcie naszą relację z targów Meble Polska 2019

Targi Meble Polska to jedno z najważniejszych wydarzeń branży meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak co roku, my również byliśmy obecni w Poznaniu, gdzie na stoisku o powierzchni 600 m², zaprezentowaliśmy kilkanaście kolekcji. Zobaczcie co działo się na w trakcie tych czterech intensywnych dni oraz jak prezentowało się nasze stoisko.

To były dla nas bardzo pracowite dni.  Nic w tym dziwnego. Targi Meble Polska to wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Liczby mówią same za siebie – w tegorocznej edycji wzięło udział około 25 tys. osób z ponad 60 krajów! Jedno jest pewne, nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W głównej mierze są to kontrahenci, którzy przyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu mebli i elementów wyposażenia wnętrz, które mogliby zamówić i sprzedawać w swoich salonach meblowych. Dlatego, impreza ta jest przede wszystkim istotna dla nas z punktu widzenia biznesowego, jednak nie może na niej zabraknąć również elementów lifestylowych i tematów dotyczących samego designu, ale o tym w dalszej części wpisu. 

 

Nasze stoisko

Ponieważ staramy się rozwijać w każdym obszarze działalności firmy, również stoisko Meble Wójcik z roku na rok jest coraz większe.   Podczas tegorocznych targów nasza zabudowa rozrosła się o 100 m² w porównaniu do poprzedniej edycji.  Na powierzchni 600 m², podzielonej na sekcje, z której każda prezentowała różne pomieszczenia domu (salon, jadalnię, sypialnię, przedpokój i pokoje dziecięce) zaprezentowaliśmy kilkanaście kolekcji

W tym roku  postawiliśmy na systemy, które są odpowiedzią na najnowsze, światowe trendy stylistyczne i kolorystyczne. Dlatego też, odwiedzający nas goście mogli zobaczyć szeroki wybór mebli w ciemniejszych barwach – czerni połączonej z dekorem przywodzącym na myśl naturalny dąb, czy nawiązującymi do surowego betonu, charakterystycznego dla stylu industrialnego. Dopełnieniem wystroju były ściany w kolorach szarości, szałwii, czy głębokiego błękitu.

 

Nie mogło również zabraknąć modnych dodatków, które stanowiły uzupełnienie naszych wszystkich aranżacji. W tym roku postawiliśmy na stonowane barwy, naturalne materiały i geometryczne elementy.

kolekcja treeo

Wszystkich wielbicieli białego dekoru mebli uspakajamy – w naszych nowych kolekcjach również go nie zabraknie.  Będzie obecny zarówno w przypadku mebli do pokojów młodzieżowych jak i salonu.

trendy wzornicze 2019

kolekcja visto

zobacz kategorię

Nasza ciężka praca nad finalnym wyglądem stoiska została docenia przez organizatorów targów nagrodą Acanthus Aureus.  Wyróżnienie to przyznawane jest za najlepsze rozwiązania architektoniczne i graficzne, które podkreślają pozytywny wizerunek firmy, spójny ze strategią marketingową firmy. To jednak nie koniec sukcesów i naszych aktywności na targach.

trendy meblowe 2019

 

Bloggers Zone – tam też byliśmy!

W tym roku postawiliśmy również na dodatkowe aktywności promujące naszą markę. Wzięliśmy m.in. udział w strefie Bloggers Zone, gdzie pokazaliśmy naszą kolekcję Brolo. Strefa ta była inicjatywą pięciu blogerek wnętrzarskich, które przy współpracy z wystawcami zaaranżowały specjalną przestrzeń, wykorzystując przy tym własną kreatywność i znajomość trendów.

aranżacje meblowe 2019

nowoczesne komody

 

Meble Wójcik wspierają młodych twórców

Przy temacie targów musimy również wspomnieć o współpracy ze zdolnymi studentami z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zaprojektowali oni (a my wyprodukowaliśmy) kolekcje mebli, które zostały zaprezentowane na ich stoisku w ramach ARENA DESIGN – wydarzeniu towarzyszącemu targom Meble Polska! Klitka i Pro Box (tak nazywają się kolekcje) wzbudziły duże zainteresowanie zwiedzających.

Cztery dni intensywnych rozmów i negocjacji biznesowych za nami. Po raz kolejny poznańskie kontraktacje meblowe potwierdziły swą wyjątkową rolę jednego z najskuteczniejszych narzędzi promocji polskiego eksportu mebli. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska. Do zobaczenia za rok!

Komentarze użytkowników (0)