Trendy wnętrzarskie na wiosnę 2021

Zima stopniowo dobiega końca, a z nią przychodzi ocieplenie klimatu zarówno w przyrodzie, jak również i we wnętrzach. Jako trendy na wiosnę 2021 można wskazać w dalszym ciągu nurt natury, który zdecydowanie był podkreślany w roku ubiegłym. Natura jak się okazuje będzie motywem przewodnim w wiosennych aranżacjach. Trendy wnętrzarskie na wiosnę 2021, to przede wszystkim naturalne kolory oraz materiały. We wnętrzach dominować będzie spokój, harmonia oraz wyciszenie.

Trendy wnętrzarskie na wiosnę 2021

 

Trendy na wiosnę 2021 – wiosenne aranżacje

Wszelkiego rodzaju materiały oraz akcesoria, a nawet wiosenne stroiki na stół czy też wiosenne dekoracje na okno będą wykonywane w duchu ekologii. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę na to, że niejako drugim torem pędzi trend oparty na maksymalizmie – bardzo wyraziste, mocne kolory pełne charakteru i temperamentu. Soczyste barwy, a także ciekawe ich łączenie z innymi trendami w duchu mix&match wprowadza ciekawe rozwiązania obejmujące zarówno dekoracje wiosenne jak również i wiosenne aranżacje. Styl, który ma nas przenieść w sielskie wnętrza domów, jakie posiadali nasi dziadkowie, ale zmodyfikowany i dostosowany do współczesnych potrzeb.

 

Trendy na wiosnę 2021 – wiosenne kolory we wnętrzach

Wiosenne kolory we wnętrzach mają kreować przestrzeń wokół nas na kształt przytulnej, a zarówno i bezpiecznej oazy. Wnętrza będą kreowane przy zastosowaniu delikatnych, stonowanych barw, takich jak grafit, pudrowy róż, oliwkowa zieleń oraz beż. Barwa beżowa wprowadza prostotę oraz elegancję. W głównej mierze będzie występować w całkowitych aranżacjach, a także i dekoracjach takich jak kosze, lniane poduszki, pledy oraz trawa pampasowa.

Trendy na wiosnę 2021 – wiosenne kolory we wnętrzach

Trendy na wiosnę 2021 – wiosenne aranżacje

Beżowy kolor doskonale stwarza wrażenie czystej oraz przytulnej przestrzeni, a w dodatku ją rozjaśnia. Warto jednak pamiętać, że kiedy aranżujemy przestrzeń w jednym kolorze, powinniśmy w zamian miksować dodatkami łącząc len, wełnę, wiklinę, drewno oraz rattan. Beżową przestrzeń można także zbalansować akcentami szarości oraz czerni. Warto wspomnieć, iż beżowa wiosenna metamorfoza wnętrz doskonale sprawdzi się zarówno w salonach, jak również i w kuchni.

Trendy wnętrzarskie na wiosnę 2021 Trendy wnętrzarskie 2021

Wiosennym kolorem we wnętrzach jakim jest brąz możemy rozgrzać aranżację i przywrócić w niej równowagę. Zieleń natomiast koi oraz pomaga uspokoić nerwy. Doskonale prezentuje się w przytulnych aranżacjach, ale również i tych bardziej eleganckich.

Rozważając wiosenne kolory we wnętrzach nie wolno zapomnieć o przygaszonych barwach, które również wpisują się w wiosenne trendy 2021.

 

Modne materiały i dekoracje wiosenne – trendy 2021

Dekoracje wiosenne będą pełne surowego drewna, rattanu, wikliny, bambusa oraz trawy pampasowej. Bardzo popularnym materiałem na wiosnę 2021 roku, będzie przędza pętelkowa tworząca mięciutki, oraz bardzo gruby materiał. Najczęściej wykorzystywany będzie jako obicie sof, foteli oraz puf. Jest to materiał, który się nie mnie, a w dodatku potrafi oddawać ciepło. Doskonale nadaje się do spokojnych i eleganckich wnętrz. Jako wiosenne dekoracje 2021 będziemy również wykorzystywali ceramikę. Wspomniana ceramika, to powrót do ręcznie wytwarzanych przedmiotów. Jest to naturalny materiał, który na wiosnę pojawi się w nieco odmienionej formie, a mianowicie w skandynawskim, minimalistycznym designie. Ceramikę będziemy wykorzystywać w łazienkach oraz minimalistycznych kuchniach.

Ładnie wykonana ceramika, wspaniale się prezentuje, jest bardzo funkcjonalna, a także wygodna w użytkowaniu. Ciekawa stylistyka oraz różnorodność przedmiotów wykonanych z ceramiki jest prawdziwą ucztą dla wzroku.

Modne materiały i dekoracje wiosenne – trendy 2021 Wiosenne dekoracje 2021

Wiosenne dekoracje 2021

Warto również zadbać o to, aby wykonując wiosenną aranżację salonu, postawić na bawełnę oraz len. Te materiały idealnie uzupełnią nawet najmodniejsze aranżacje w stylu boho, scandi oraz minimal. W naszych domach lub mieszkaniach wykorzystajmy bawełniane bądź lniane poduszki, zasłony, pledy oraz obrusy i serwetki.

 

Trendy wnętrzarskie 2021 – wiosenna metamorfoza wnętrz

Oprócz kolorów, dodatków i materiałów, równie ważna jest funkcjonalność oraz inspiracje jakie oferuje nam otoczenie. Inspiracje te pochodzą ze świata mody, sielskiego życia na wsi, połączenia japońskiego stylu ze skandynawskim oraz trendów takich jak maksymalizm.

Popularne trendy wnętrzarskie 2021

Trendy wnętrzarskie na wiosnę

Chcąc stworzyć wiosenną metamorfozę wnętrz należy również zadbać o meble. Takie kolekcje jak Luci Jasne, czy też Cortina doskonale wpisują się w trendy wiosenne 2021. Elementy frontów wyglądające jak z naturalnego drewna, także w zestawieniu z białymi lakierowanymi frontami wpisuje się doskonale w styl scandynawi. Dobrze dobrane meble są w stanie stworzyć niepowtarzalną aranżację, która idealnie wpisze się w trendy wnętrzarskie 2021.  Warto również wspomnieć, iż meble modułowe, takie jak we wspomnianych kolekcjach, można dowolnie ustawić, dzięki czemu wyglądają minimalistycznie przy zachowaniu dużej ilości światła oraz przestrzeni.

Najnowsze trendy wnętrzarskie

Pamiętajmy jednak, że w pogoni za trendami wiosennymi 2021 powinniśmy również zadbać o to, aby pomieszczenie było komfortowe oraz estetycznie wykonane, a co najważniejsze podobało się Nam! Z tego względu czy to wiosenne dekoracje na okno, czy też dekoracje wiosenne do jadalni powinny one na samym początku wpisywać się w nasze upodobania oraz gusty.

 

Komentarze użytkowników (0)