Schowek
Nie dodano żadnych elementów.
liczba produtków: 0
suma całkowita: 0 zł
sprawdź gdzie kupić

Garderoby

więcej filtrów
Filtry: pokaż filtry
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -

Współczesna garderoba – zbytek luksusu czy praktyczne rozwiązanie?

Urządzając nowoczesne mieszkanie borykamy się z wieloma wyzwaniami, takimi jak chociażby dostępna przestrzeń, układ pomieszczeń i ich ustawność, czy dostęp do naturalnego światła. Z takiej specyfiki wynikają często ciemne korytarze, ciasne pokoje czy niedoświetlone miejsca.

W lepszej sytuacji znajdują się właściciele domów ...


Czytaj więcej

Współczesna garderoba – zbytek luksusu czy praktyczne rozwiązanie?

Urządzając nowoczesne mieszkanie borykamy się z wieloma wyzwaniami, takimi jak chociażby dostępna przestrzeń, układ pomieszczeń i ich ustawność, czy dostęp do naturalnego światła. Z takiej specyfiki wynikają często ciemne korytarze, ciasne pokoje czy niedoświetlone miejsca.

W lepszej sytuacji znajdują się właściciele domów jednorodzinnych. Często mają wpływ na projekt i rozkład pomieszczeń, kiedy to ustalają go razem z biurem architektonicznym przed rozpoczęciem prac budowalnych.

W obu jednak okolicznościach, dość łatwo wpaść w pułapkę kupowania mebli czy akcesoriów, które pozornie wydają się być przydatne, a finalnie okazują się być zbyteczne. Wydaje się, że przed takim dylematem wyjątkowo stają osoby młode – zarówno single, jak i młode małżeństwa wprowadzające się do swojego pierwszego mieszkania czy nowo wybudowanego domu. Z braku doświadczenia często trudno im od razu zaplanować przestrzeń czy ocenić czego będą potrzebować w bliższej i dalszej przyszłości.

Przedpokój – największe wyzwanie w domu

Prawdopodobnie istnieją dwa pomieszczenia w każdym domu czy mieszkaniu, których urządzenie niemal spędza sen z powiek. Pierwszym z nich jest łazienka, w przypadku której największą trudnością jest ergonomiczne rozmieszczenie całkiem sporej ilości przedmiotów – wanny, prysznica, pralki, szafek, luster itd. Trudniejszym zadaniem jest już chyba tylko urządzenie przedpokoju.

Zazwyczaj jest traktowany „po macoszemu”, a jego rola jest bagatelizowana. W końcu ma służyć wyłącznie temu, żeby ściągnąć buty, odwiesić kurtkę i tak dalej, prawda? Nic bardziej mylnego. Jego praktyczne aspekty są oczywiście bardzo ważne. Ale zapominanie o tym, że jest to pomieszczenie, w którym między innymi witamy i żegnamy gości, sprawia, że umniejszamy jego rolę i zamiast być reprezentatywnym, jest „szary i smutny”. Spotykamy się czasem nawet z opiniami, że przedpokój nie wymaga aranżacyjnej uwagi, która postrzegana jest jako zbytni luksus.

Ale czy na pewno tak jest? Naszym zdaniem dobrze urządzony, oświetlony i ergonomiczny przedpokój poprawia nasze samopoczucie i sprawia, że poranne szykowanie się do pracy jest nieco mniej uciążliwe. To naprawdę działa! Dlatego pod żadnym pozorem nie bagatelizujcie roli przedpokoju w Waszym domu.

Podstawa idealnej garderoby

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że nie mówimy tutaj o garderobach wielkości tej, jaką dysponuje Theresa Roemer, której garderoba uważana jest za największą na świecie. Tylko nielicznym jest dane posiadać taką kolekcję ubrań, która by tak dużego pomieszczenia potrzebowała.

Jednak „zwykła” garderoba może być ładna i funkcjonalna. Jak to osiągnąć? No cóż, pierwszy warunek jest względny, co oznacza, że wszystko zależy od Waszych gustów. Jedni wolą solidny styl klasyczny, jak w kolekcji Imperial. Inni znów stawiają na modernizm czy minimalizm.

Zdecydowanie łatwiej jest określić filary funkcjonalności odpowiednio zaaranżowanej garderoby – zarówno przeznaczonej do przedpokoju, jak i urządzanej np. na poddaszu domu.

  1. Oświetlenie – koniecznie trzeba postawić na mocne światło, raczej białe niż żółte, które sprawi, że wszystko stanie się bardziej widoczne i bez problemu znajdziemy zagubioną rękawiczkę oraz ubierzemy własne buty. Jeśli tylko macie taką możliwość warto zainstalować także oświetlenie LED wewnątrz szaf.
  2. Szafa – najlepiej zamykana, pozwoli uporządkować wszystkie ubrania. Warto wyposażyć ją zarówno w półki jak i przestrzeń z poprzecznym pałąkiem do wieszania odzieży wierzchniej.
  3. Szafka na buty – jak pokazuje życie butów nigdy nie jest za mało, a miejsca na nie za dużo. Kilku poziomowa szafka na buty powinna przez dłuższą chwilę zapanować nad obuwniczym chaosem.
  4. Panel z hakami – to zadziwiająco proste, ale niezastąpione rozwiązanie w każdym przedpokoju.
  5. Lustro – pełni dwie niesamowicie ważne role w garderobie. Po pierwsze pozwala poprawić nasz wygląd przed wyjściem, a po drugie optycznie powiększa pomieszczenie, tworząc dodatkową głębię i odbijając światło.

Garderoba, którą zaprojektujecie zgodnie z tymi sugestiami odmieni Wasz przedpokój nie do poznania. Zobaczycie sami!


Czytaj mniej

Infolinia

Czynna w dniach pn-pt w godz. 10.00 - 18.00
   
 
  Infolinia