Schowek
Nie dodano żadnych elementów.
liczba produtków: 0
suma całkowita: 0 zł
sprawdź gdzie kupić

Meble do sypialni

Sypialnia – tu zaczyna się i kończy Twój dzień. Urządzając ją, zadbaj o to, aby przestrzeń pomogła Ci odzyskać spokój i pozwoliła uciec od codziennych problemów. Wygodne łóżko, funkcjonalne szafki nocne tuż „pod ręką”, komoda z miłą w dotyku pościelą  - tak piękne meble do sypialni sprawią, że obudzisz się z uśmiechem na twarzy oraz pozytywną energią do działania. „Wisienką na torcie” będzie zapach świeżej kawy o poranku i delikatne promienie słońca wpadające przez okno.



Czytaj więcej

Miłych snów, czyli historia łóżka do sypialni

Łóżko jednoosobowe, dwuosobowe, małżeńskie, dziecięce… Rodzajów tego mebla sypialnianego jest całkiem sporo. Nie zawsze jednak tak było. Dzisiaj naturalne jest dla nas wszystkich posiadanie w pełni wyposażonej sypialni. W dawnych czasach nie było to tak oczywiste.

Łóżko do sypialni, czyli jak to się wszystko ...


Czytaj więcej

Miłych snów, czyli historia łóżka do sypialni

Łóżko jednoosobowe, dwuosobowe, małżeńskie, dziecięce… Rodzajów tego mebla sypialnianego jest całkiem sporo. Nie zawsze jednak tak było. Dzisiaj naturalne jest dla nas wszystkich posiadanie w pełni wyposażonej sypialni. W dawnych czasach nie było to tak oczywiste.

Łóżko do sypialni, czyli jak to się wszystko zaczęło?

Należy przyjąć, że pierwowzorem łóżka było posłanie układane bezpośrednio na ziemi – z liści drzew, gałęzi, mchu czy skór zwierzęcych. Takie prymitywne łoże zostało odkryte w południowej Afryce i liczy sobie ponad 38 000 lat, co czyni je prawdopodobnie najstarszym, zachowanym w historii. Jednocześnie nie istniały miejsca rozumiane dzisiaj jako sypialnie, pierwotni ludzie zasypiali tam, gdzie im to odpowiadało.

Znaczący postęp w tym zakresie nastąpił w starożytności. Ludzkość przechodziła z koczowniczego na osiadły tryb życia, co sprawiło, że posłania przestawały być jednorazowymi „meblami”. Co prawda, w Egipcie większość mieszkańców spała na posłaniach ułożonych z liści palmowych lub plecionych mat, jednak pośród wyższych klas społecznych zaczęły pojawiać się proste konstrukcje z drewna przypominające dzisiejsze łóżka. Najbardziej znanym meblem sypialnianym z tamtego okresu jest łoże faraona Tutenchamona, złocone, rzeźbione i wykonane z drewna hebanowego.

Kolejnym istotnym etapem jest epoka starożytnego Rzymu. Ta kultura ubóstwiała wygodę. To właśnie wtedy wynaleziono materac, a sypialnie stały się odrębnymi pomieszczeniami zdobionymi bogatymi freskami. Średniowiecze było z kolei, jak zresztą w wielu aspektach społecznych, stagnacją i uwstecznieniem. Dominowała tutaj asceza i powszechne ubóstwo. Na miejsce odpoczynku wybierano z reguły najciemniejsze pomieszczenia, praktycznie pozbawione mebli do sypialni.

Kolejna rewolucja miała miejsce w renesansie, kiedy w sypialniach zaczęto montować duże okna, ściany malować na jasne kolory, a pośród wyposażenia pojawiły się szafy do sypialni czy szafki nocne. Łóżka zaczęto traktować jako mebel luksusowy, a nie jedynie funkcjonalny. W baroku sypialnie mówiły o bogactwie i zamożności właścicieli. Wysokiej jakości tkaniny, rzeźbione meble, przepych – miały wywrzeć odpowiednie wrażenie na gościach, których często przyjmowano właśnie w tym pomieszczeniu.

Sypialnia w dzisiejszych czasach

Współczesne meble sypialniane przejawiają się w najróżniejszych kształtach i formach, dopasowanych do upodobań i preferencji klientów. Miłośnicy klasycznych klimatów odnajdą się w kolekcji Summer. Jasne kolory naturalnego drewna, proste kształty nadają wnętrzu przytulnej atmosfery. Idealnie prezentują się na tle białych i szarych ścian. Z kolei osoby szukające czegoś bardziej nowoczesnego, powinny zapoznać się z meblami do sypialni Linate. Ich projekt przełamuje klasyczne linie, nadając im nieco awangardowy wygląd. Dodatkowe podświetlenie montowane do szaf do sypialni, nada całości unikalny wygląd – w szczególności wieczorową porą.

Wybierając meble sypialniane podporządkowujemy swoją decyzję dwóm czynnikom – funkcjonalności i estetyce. Pierwszy z nich definiowany jest przede wszystkim dostępną powierzchnią, czyli wielkością pomieszczenia. Drugi – naszymi osobistymi upodobaniami. W tym przypadku niezwykle pomocne są zamknięte kolekcje mebli, które pozwalają w szybki i spójny sposób wyposażyć całe pomieszczenie w łóżka, szafki do sypialni, szafki noce i inne niezbędne meble, które naszym przodkom nawet się nie śniły.


Czytaj mniej

Infolinia

Czynna w godzinach:
pon. - pt. 08:00 - 16:00
   
 
  Infolinia