Safe
Do not add any elements.
number of products: 0

Workplace

You don’t need a separate room to create a professional home office – a corner, some wall, space behind the sofa or under the stairs is enough. Create you perfect and orderly working corner. Mess can make our thoughts disperse, so organise space not only for a desk, but also cupboards for the storage of important documents and books. Don’t forget about good light and a comfortable chair. And energy for work. You may not invent the wheel here, but each day of work spent in this place will be fruitful and full of creative ideas.Read more

Meble do biura i home office – wygodnie pracować można wszędzie

Zeszły rok okazał się rewolucyjny dla wielu aspektów życia, kultury czy pracy. Pandemia gwałtownie zmieniła nasze zwyczaje, zachowania i potrzeby. Kto mógł, przeniósł się na tryb pracy zdalnej; „na szybko”, często prowizorycznie adaptując dostępną przestrzeń na domowy gabinet.

Czy ten rok i kolejne ...


Read more

Meble do biura i home office – wygodnie pracować można wszędzie

Zeszły rok okazał się rewolucyjny dla wielu aspektów życia, kultury czy pracy. Pandemia gwałtownie zmieniła nasze zwyczaje, zachowania i potrzeby. Kto mógł, przeniósł się na tryb pracy zdalnej; „na szybko”, często prowizorycznie adaptując dostępną przestrzeń na domowy gabinet.

Czy ten rok i kolejne lata będą inne pod względem organizacji pracy? Ciężko przewidzieć. Z jednej strony coraz więcej firm stara się wrócić do tradycyjnego modelu pracy w biurze. Z kolei pracownicy dzielą się na dwie grupy – zwolenników pracy poza domem i tych preferujących home office. Co przyniesie najbliższa przyszłość – czas pokaże. Faktem jest jednak, że pracować można w każdych warunkach komfortowo i swobodnie. Wszystko jest kwestią odpowiedniej aranżacji przestrzeni i wyboru właściwych mebli do biura.

Meble do biura domowego, czyli jak stworzyć idealną strefę pracy w domu

Chociaż do tego momentu transformacja cyfrowa trwała, to odbywała się powoli i dość spokojnie. Pandemia gwałtownie przyspieszyła cały proces w globalnej skali. Praktycznie z dnia na dzień spora część z nas musiała wybrać się na pracę zdalną, a firmy dynamicznie zaczęły przenosić się do internetu. W wielu przypadkach nie byliśmy na to logistycznie przygotowani. W krótkim czasie musieliśmy wygospodarować przestrzeń w domu, gdzie mogliśmy spokojnie popracować, pomimo bawiących się dzieci, współmałżonka i zaskoczonych naszą stałą obecnością, czworonożnych pupili. Nie każdemu się to udało, zwłaszcza, że prowizorycznie przygotowane miejsce, nie zawsze było komfortowe, co z kolei utrudniało wykonywanie codziennych obowiązków. Pandemia trwa dalej, nie wiadomo kiedy świat wróci do „normalności”, warto chyba poprawić jakość domowego biura?

W rzeczywistości, aby osiągnąć niezbędny efekt, wcale nie potrzeba dużo, a tym bardziej nie istnieje potrzeba poświęcania całego pomieszczenia na gabinet. Często wystarczy róg pokoju, kawałek ściany w sypialni albo pomieszczenie pod schodami w domu. Aby móc pracować wydajnie musimy zapewnić sobie dwie rzeczy – względny spokój (najlepiej pracować w najmniej uczęszczanym przez domowników miejscu) oraz komfort rozumiany jako wygodny fotel i parę mebli gabinetowych, pozwalających utrzymać porządek w notatkach i dokumentach.

O ile pierwszy warunek może być kłopotliwy, o tyle do zaspokojenia drugiego wystarczy dosłownie kilka podstawowych mebli do biura w domu. Wąskie biurko z szufladami, podwieszana na ścianie półka i może regał lub komoda, gdzie po skończonej pracy można schować najważniejsze rzeczy, chroniąc je przed dziećmi czy domowymi zwierzątkami. I to wszystko! A jeśli chcesz, możesz przywiesić na ścianach dekoracje, dopełniając aranżacji i tworząc prawdziwy „pokój w środku pokoju”. 

Powrót do pracy w biurze

Prawdopodobnie jednymi z najważniejszych argumentów przemawiających za powrotem do biura są możliwość rozdzielenia sfery zawodowej i prywatnej, a także warunki ułatwiające skupienie się na wykonywanych zadaniach. W świadomości wielu osób istnieje przeświadczenie, że praca w biurze jest o wiele bardziej komfortowa. Powoduje to przede wszystkim przekonanie o większej przestrzeni (cała dostępna przestrzeń jest w końcu powierzchnią biurową i po wykonaniu kilku kroków nie trafiamy do pokoju dla dzieci), możliwości swobodnego uporządkowania swoich rzeczy oraz wygodniejszych meblach do biura.

W gruncie rzeczy ciężko polemizować z taką argumentacją i odmawiać jej pewnej słuszności. Jednak w odniesieniu do home office, taka różnica jest często wywołana złą organizacją przestrzeni w domu czy złym lub wręcz żadnym doborem mebli gabinetowych. O ile da się zaaranżować praktycznie dowolną przestrzeń w komfortowe miejsce pracy, dzięki meblom biurowym z kolekcji Pello czy Shetland, o tyle obecności innych domowników raczej nie da się uniknąć. W tym przypadku tylko nasze własne umiejętności odcięcia się od otoczenia, mogą pomóc.


Read less