Schowek
Nie dodano żadnych elementów.
liczba produtków: 0
suma całkowita: 0 zł
sprawdź gdzie kupić

Biurka

więcej filtrów
Filtry: pokaż filtry
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
1  2    

Biurka – bez nich praca i rozrywka nie byłaby taka sama

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak mogłoby wyglądać codzienne życie bez mebla jakim jest biurko? Oczywiście nie twierdzimy, że jego brak byłby katastrofalny w skutkach. Niektórzy prawdopodobnie powiedzą, że zastąpiłby je stół. Powiedzmy sobie jednak prawdę – komfort pracy czy czerpania rozrywki nie byłby tak duży! Z czego wynika jego przewaga? Przede wszystkim z dwóch ...


Czytaj więcej

Biurka – bez nich praca i rozrywka nie byłaby taka sama

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak mogłoby wyglądać codzienne życie bez mebla jakim jest biurko? Oczywiście nie twierdzimy, że jego brak byłby katastrofalny w skutkach. Niektórzy prawdopodobnie powiedzą, że zastąpiłby je stół. Powiedzmy sobie jednak prawdę – komfort pracy czy czerpania rozrywki nie byłby tak duży! Z czego wynika jego przewaga? Przede wszystkim z dwóch czynników.

Ergonomia

Każdy, kto spędza dużo czasu przy biurku – np. korzystając z komputera, wie, jak ważna jest jego odpowiednia wysokość. W połączeniu z odpowiednio dobranym fotelem biurowym zapewniają nie tylko wygodę, ale możliwie zdrową dla kręgosłupa postawę. Warto pamiętać, że długie godziny spędzane w pozycji siedzącej mocno nadwyrężają jego kondycję. Dobierając meble należy pamiętać, że prawidłowa postawa zakłada proste plecy, ręce ugięte pod kątem 90 stopni na biurku i stopy ułożone na podłodze. W rzeczywistości zdajemy sobie sprawę, że dla większości z nas utrzymanie takiej pozycji przez dłuższy czas jest trudne – powinniśmy jednak do tego dążyć.

Funkcjonalność

Drugim niezaprzeczalnym atutem i przewagą jest praktyczność. Przede wszystkim stworzone zostały z myślą o codziennej pracy, w przeciwieństwie do stołów, przy których jemy. A w związku z tym, niewygodne byłoby każdorazowe sprzątanie dokumentów, przyborów do pisania i innych akcesoriów przed każdym posiłkiem. Poza tym ustawiamy je w odpowiednim miejscu, zapewniającym spokój i ciszę od domowego zgiełku. Jest nieodzownym elementem domowego miejsca pracy, ale także w pokoju dla dziecka czy młodzieżowym.

W dzisiejszych czasach, wraz z upowszechnieniem technologii dobieramy meble pod komputer. Taki cel przyświeca zdecydowanej większości zakupów. Ciężko się temu dziwić – spędzamy przy komputerze ogromne ilości czasu w ciągu doby. Bez względu na to czy mamy do napisania esej do szkoły, sprawozdanie dla przełożonego czy po prostu chcemy przejść kilka poziomów w naszej ulubionej grze.

O czym warto pamiętać wybierając biurko do komputera

Wybierając biurko do firmy czy do domu nie zapominajmy, że przyda się trochę miejsca na różne rzeczy, których (wierzcie nam!) z czasem będzie pojawiać się coraz więcej – odręczne notatki, przybory do pisania, teczki, dokumenty, książki, kubki z herbatą i wiele innych. Dlatego warto założyć, że minimalne wymiary powinny zakładać szerokość mebla 120 cm.

Biurko dobieramy zawsze w zależności od naszych potrzeb. Jeśli nie mamy dużych wymagań, może wystarczyć takie jak w kolekcji Amazon - ergonomiczne i kompaktowe, łatwe do zmieszczenia nawet na małych powierzchniach. Jeśli jednak potrzebujesz więcej miejsca na wszystkie niezbędne dokumenty konieczne rozważ zakup modelu Angel z szufladami i/lub z nadstawką. Dla miłośników tradycyjnych rozwiązań, aranżujących miejsce pracy przy komputerze idealnie sprawdzi się biurko Pello z wysuwanym panelem na klawiaturę i półką na komputer.

Biurka – różnorodność styli

Pomijając ergonomię i funkcjonalność biurek, nie można zapominać, że są one elementem, który będzie dopełniać aranżację pomieszczenia. Musi zatem odpowiednio komponować się z resztą otoczenia. W Meble Wójcik znajdziesz szeroki wybór modeli począwszy od klasycznych z nutką nowoczesności w kolekcjach Shetland i Summer, a kończąc na nieco futurystycznych Linate.

Zaprojektowaliśmy także meble z myślą o młodszych użytkownikach. Fronty czerwone, niebieskie i nieco ekstrawaganckie Dubai Style z kolekcji Laser pozwolą kreatywnym dzieciom skomponować własne zestawy kolorystyczne. Z kolei industrialny styl Nubi będzie idealnym wyborem dla niezależnych nastolatków.


Czytaj mniej
Infolinia
Czynna w godzinach:
pon. - pt. 08:00 - 16:00
   
 
  Infolinia