Targi Meble Polska 2018 – my też tam byliśmy!

W dniach 6-9 marca tysiące kupców z całej Europy przyjechało do Poznania na kolejną edycję targów Meble Polska 2018. Targi to największe wydarzenie poświęcone branży meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej – my też tam byliśmy. Po raz 22 pojawiliśmy się wśród kluczowych wystawców prezentując aż 9 nowych kolekcji.

Targi Meble Polska 2018 - my też tam byliśmy

Poznań, ponad 70 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, 1300 firm i marek, 20 tys. zwiedzających z ponad 50 krajów. Te liczby mówią same za siebie. Targi Meble Polska 2018 to jedno z najważniejszych wydarzeń dla firm meblarskich, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć!

Meble Wójcik marką wyróżnioną i docenioną

Na naszym stoisku o powierzchni 500 m2 zaprezentowaliśmy aż 9 nowych kolekcji. Dominowały w nich dekory inspirowane naturą, połączone z wciąż ponadczasową bielą – w wersji matowej lub z geometrycznymi i graficznymi frezowaniami. Cała ekspozycja została stworzona zgodnie z najnowszymi trendami – dominowały jasne tonacje oraz wyraziste roślinne akcenty. Elegancji i nowoczesności dodawały także ażurowe ścianki działowe ze szklanymi elementami. Aby odwiedzający nas goście mogli poczuć się na naszym stoisku jak w domu, zostało ono podzielone na trzy sekcje, z których każda przedstawiała oddzielną przestrzeń mieszkalną – sypialnię, pokój dzienny oraz jadalnię. Nasz pomysł aranżacji okazał się strzałem w dziesiątkę! Jury konkursowe, nagrodziło stoisko nagrodą „Acanthus Aureus” – przyznawaną za ekspozycje, które najlepiej odzwierciedlają i wspierają strategię marketingową firmy.

Jednak to nie koniec nagród dla marki Meble Wójcik 😊. Jedna z naszych nowych kolekcji, system Brolo, zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie „Złoty Medal MTP” w kategorii „Premiery” mebli skrzyniowych. Wszystkie nagrody były wręczane w trakcie oficjalnej gali, podczas której Rada Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli uhonorowała tytułem „Ambasadora Meblarstwa” Piotra Wójcika, prezesa marki Meble Wójcik. Wyróżnienie to wręczane jest osobom, które mają szczególny wpływ na rozwój i promocję polskiej branży meblarskiej. Jesteśmy dumni!

Targi Meble Polska 2018 -kolekcja Brolo Wójcik

Jakie ogólne trendy w aranżacji wnętrz zaobserwowaliśmy w trakcie targów?

Można określić je jednym zdaniem: powrót do natury. Motywy roślinne, zieleń oraz biel i jasne odcienie drewna, to bez wątpienia hity bieżącego sezonu. Wpisują się one w najmodniejszy obecnie styl aranżacji – nowoczesny, skandynawski minimalizm. Ponadto, bardzo wyraźnie można było zaobserwować odejście od ciężkich wizualnie, masywnych modeli mebli na rzecz subtelnych kształtów. Kolejnym elementem, który już od kilku lat cieszy się ogromną popularnością i również w tym roku był obecny na stoiskach wystawców to modułowość. Zestawy modułowe są bardzo praktyczne – dają bowiem możliwość samodzielnego komponowania mebli. Pozwala to na personalizację przestrzeni i dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Targi Meble Polska 2018 - powrót do natury
Targi Meble Polska 2018 - zestawy modułowe

Jak sami widzicie tegoroczne targi w Poznaniu były dla nas bardzo owocne. Wróciliśmy z nich nie tylko z kilkoma wyróżnieniami, ale również z nowymi pomysłami i zapałem do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas czterech, bardzo intensywnych dni. Tych, którzy niestety nie mogli być z nami zapraszamy serdecznie do wirtualnego spaceru po naszym stoisku: https://meblewojcik.com.pl/wirtualny-spacer/index.html

Komentarze użytkowników (0)