Schowek
Nie dodano żadnych elementów.
liczba produtków: 0
suma całkowita: 0 zł
sprawdź gdzie kupić

Witamy na salonach, czyli meble do pokoju dziennego

Patrząc na temat historycznie, salon jest miejscem podejmowania gości, urządzania przyjęć i uroczystości. Z reguły lokalizowany był w jednym z największych pomieszczeń w domu i nadawano mu szczególnie reprezentatywny charakter – miał robić wrażenie. Pierwsze salony budowano w pałacach barokowych, później upowszechniłysię pośród zamożnych mieszczan. ...


Czytaj więcej

Witamy na salonach, czyli meble do pokoju dziennego

Patrząc na temat historycznie, salon jest miejscem podejmowania gości, urządzania przyjęć i uroczystości. Z reguły lokalizowany był w jednym z największych pomieszczeń w domu i nadawano mu szczególnie reprezentatywny charakter – miał robić wrażenie. Pierwsze salony budowano w pałacach barokowych, później upowszechniłysię pośród zamożnych mieszczan. Dziś, są praktycznie w każdym domu.

Zaproś gości „na salony”

W języku polskim spotyka się zwrot „na salonach”. Jego źródła można doszukiwać się właśnie w okresie baroku, kiedy to wyższe klasy urządzały w swoich dworach przyjęcia. „Bywać na salonach” oznaczało nie tylko bycie zapraszanym na spotkania, ale także bycie częścią śmietanki towarzyskiej. Takie tło historyczne uwarunkowało nasze postrzeganie salonu jako miejsca spotkań.

Wraz z upływem czasu takie pokojepojawiały się w domach bogatych mieszczan, a później pośród niższych klas społecznych. Dzisiaj salon jest obecny praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu. Jego pierwotnarola takżeuległa pewnemu rozmyciu. Nazywamy je często w inny sposób – pokój dzienny, pokój gościnny, jadalnia. Zachowana została jednak jego pierwotna idea.

A skoro tak, konieczne jest takie urządzenie wnętrza, żeby zaproszeni goście byli pod wrażeniem. Meble salonowe, komplety wypoczynkowe, dekoracje, podłogi i ściany – o każdy z tych elementów należy odpowiednio zadbać.

Dostępna przestrzeń definiuje charakter pokoju dziennego

Jednym z kluczowych elementów, które zadecydują o sposobie aranżacji pomieszczenia, jest dostępna powierzchnia. Duże salony czy jadalnie otwarte na kuchnię skłaniają do wyboru bardziej minimalistycznych styli. Jednolita, odsłonięta podłoga na całej powierzchni (łącznie z kuchnią) i jasne ściany nadadzą pomieszczeniu pogodny nastrój i spotęgują wrażenie wolnej przestrzeni.

W takim przypadku kwestią drugorzędną jest czy decydujemy się na bardzo nowoczesny styl np. z meblami do jadalni Toledo, czy nadajemy całości bardziej klasyczny wygląd z kolekcją Fribo. Wnętrze będzie wyglądać tak samo dobrze i atrakcyjnie w obu aranżacjach.

Ważne jest natomiast dookreślenie ułożenia poszczególnych elementów. Jeśli pomieszczenie ma pełnić rolę jadalni, koniecznie trzeba wyposażyć je w stół i krzesła. A może posiłki w domu to dla Ciebie rzadkość? Zatem lepiej zdecydować się na stołki barowe przy kuchennej wyspie, a w głównej części pomieszczenia umieścić wygodne meble wypoczynkowe sofę, stolik kawowy, komodę RTV.

Mały salon może być przytulny i funkcjonalny

Dużo większe wyzwanie czeka osoby, które w swoich domach posiadają małe pokoje dzienne. Zapewnienie funkcjonalności i atrakcyjności wnętrza na ograniczonej przestrzeni jest trudne, ale nie niemożliwe. Kluczowe jest pozostawienie jak najwięcej wolnego miejsca w centralnej części pomieszczenia. Zająć ją może stół lub może pozostać niezagospodarowana. Meble do pokoju dziennego najlepiej ustawiać wzdłuż ścian, tworząc jednolitą zabudowę, przy czym jedną z nich warto zostawić „pustą”. Stanie się centralną ścianą, na której może zawisnąć telewizor, grafiki w antyramach lub inne dekoracje. Aranżując mały pokój dzienny kluczowa stanie się zmiana myślenia z „otwartej przestrzeni” na „praktyczność i przytulność”. Z pomocą przychodzą tutaj takie meble jak szafy, regały czy witryny utrzymane w ciepłych lub jasnych kolorach. Podobną kolorystykę należy zastosować na ścianach i podłodze. Dodatkowe oświetlenie mebli salonowych jak np. w kolekcji Lyon Jasny, doda całości przyjemnego klimatu, szczególnie wieczorową porą.

W kategorii znajdziesz eleganckie meble do salonu, które pomogą Ci przemienić salon w przestrzeń pełną stylu i klasy. Oferowane przez nas eleganckie meble do salonu są zaprojektowane z myślą o tych, którzy cenią sobie połączenie funkcjonalności z wyrafinowanym designem.


Czytaj mniej
Infolinia
Czynna w godzinach:
pon. - pt. 08:00 - 16:00
   
 
  Infolinia