Jak wybrać szafę wolnostojącą?

Meblując swój dom lub mieszkanie, szczególną uwagę zwracamy na takie aspekty jak funkcjonalność, stylistyka, rozmiar lub kształt mebli, które powinny znaleźć się w danym pomieszczeniu. Często zastanawiamy się również jakie meble ustawić do danego pomieszczenia, czy ma to być meblościanka, czy też meble modułowe, a może jedna duża pakowna szafa? W większości w naszych wyborachkierujemy się własnymi upodobaniami w odniesieniu do poszczególnych mebli. Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się wybieranie szaf wolnostojących- nie tylko do przedpokoi, lecz również do sypialni, pokoi dziecięcych, a nawet salonów.

Jak dobrze wybrać szafę

Wybór odpowiedniej szafy jest niezwykle ważny. Szczególnie gdy planujemy zakup mebla na długie lata. Z tego względu oprócz ceny zwracamy uwagę na jej wygląd czy funkcjonalność.

szafa do pokoju dziecka
szafa do przedpokoju

Każda duża czy też mała szafapowinna być dobrana w taki sposób, aby pasowała do ogólnego stylu pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Nowoczesne szafy na ubrania świetnie się sprawdzają zarówno w przestronnych wnętrzach, jak również i tych mniejszych, jak na przykład w kawalerce. Mowa tu w szczególności o niewielkich minimalistycznych aranżacjach – w takim wypadku małe szafy do sypialni nie zajmują dużo przestrzeni w i tak ograniczonym pomieszczeniu. Co więcej, do małej sypialni można wybrać nowoczesne szafy wolnostojące narożne bądź klasyczne, z drzwiami przesuwnymi bądź uchylnymi. Małe szafy zazwyczaj posiadają dwoje drzwi, niemniej jednak można wybrać troszeczkę większy model trzy-, a nawet czterodrzwiowy. Z łatwością każdy dobierze coś do swojego pomieszczenia.

Wybierając szafę wolnostojącą do naszego domuzwracamy także uwagę na materiał. Do dyspozycji posiadamy meble drewniane, fornirowane oraz z płyty MDF. Meble, z których korzystamy na co dzień, powinny być jak najlepszej jakości, ale warto zastanowić się także nadich wagą, masywnością i opcjami kolorystycznymi. Kolejnym aspektem podczas wyboru szafy do sypialni jest sprawdzenie dokładnych wymiarów modelu, który nam się podoba, a następnie porównanie ich z wymiarami, jakie oferuje nam nasze pomieszczenie. Nie ma sensu zakup bardzo dużej szafy do sypialni, gdy na przykład posiadamy już garderobę. W takim wypadku warto pomyśleć o małej szafie na ubrania stojącej na eleganckich nóżkach bądź o takiej, która posiada część półek odsłoniętych. Na samym końcu należy sobie odpowiedzieć, z czego będzie nam lepiej korzystać. Czy to będą półki, szuflady czy też wieszaki. A także czy przypadkiem nie będziemy potrzebowali takich elementów jak pantografy, płytkich szuflad na krawaty czy też organizerów do szuflad.

Szafa wolnostojąca drewniana czy z płyty MDF?

Szafy wolnostojące do sypialni wykonane z drewna litego będą bardzo solidne, niemniej jednak również bardzo ciężkie oraz oczywiście drogie. Dobrym pomysłem może być zakup szafy wolnostojącej do sypialni wykonanej z płyty MDF. Będzie znacznie tańsza od modelu z drewna litego, równie solidna. Co więcej, modele MDF mogą mieć dowolną kolorystykę bądź mogą być pokryte cieniutką warstwą forniru.

szafa w sypialni

Czy to szafa z drewna litego, czy też płyty MDF powinna ona pasować do stylu wnętrza. Decydując się na ustawienie jej w sypialni, czy też w pokoju dziecka można rozważyć zakup całego zestawu mebli pasujących do szafy. W ten sposób uzyskamy jednolitą spójną całość. Jeżeli jednak pragniemy zakupić modne szafy na ubrania do przedpokoju, należy wówczas zwrócić uwagę na kolorystykę, jak również i dostęp światła do pomieszczenia. W przedpokoju znacznie lepiej sprawdzą się nowoczesne szafy wolnostojące z lustrem w kolorze białym. Jasne barwy, a w szczególności biel oraz lustro zapewniają optyczne powiększenie przestrzeni małego przedpokoju.

Szafa wolnostojąca do sypialni

Szafy do sypialni powinny być praktyczne. Poprzez ergonomiczne rozmieszczenie poszczególnych półek, wieszaków oraz szuflad z łatwością można zapanować nad duża ilością różnorodnych rzeczy do przechowywania. Warte uwagi szafy wolnostojące do sypialni to modele z kolekcji Toledo czy też Lyon Jasny. Są to nowoczesne modele, wykonane z najwyższą dbałością o wszelkie szczegóły.

Wydawać się może, że szafa wolnostojąca nie wykorzystuje w sposób optymalny dostępnej przestrzeni, a co za tym idzie, nie jest aż tak pojemna. Jest w tym trochę racji, niemniej jednak należy pamiętać, że pośród mebli standardowych występują również szafy wolnostojące o dużych wysokościach. Co więcej, bardzo często nie liczy się pojemność, a na przykład praktyczne rozmieszczenie we wnętrzu mebla. Warto również mieć na uwadze to, żeszafy wolnostojące bez trudu możemy przesunąć w dowolne miejsce, tworząc nową aranżację sypialni.

Komentarze użytkowników (0)