Trendy Wielkanoc 2020, czyli jakie dekoracje i ozdoby będą modne w tym roku

Wielkanoc to najważniejszy okres w kalendarzu liturgicznym chrześcijan. Jak w przypadku każdych większych świąt, ludzie wprowadzają ich klimat poprzez dekorowanie swojego otoczenia.Jak upiększyć swój dom, aby nawiązać do świąt jak równieżdo budzącej się po zimie przyrody? W tym roku postawmy na kolor oraz naturalność. Dla tych, którzy nie są zdecydowani, jaką wykonać aranżację wielkanocnego stołu czy też, jakie ozdoby dopasować, aby „wstrzelić się” w trendy 2020 - podpowiadamy!

święta wielkanocne

Ozdoby wielkanocne na rok 2020 – naturalne jajka

Święta Wielkanocne najbardziej kojarzą się z jajkami. Już od wieków ozdabiane poprzez skrobanie, farbowanie czy też wyklejanie są nieodzownym elementem koszyczków i stołów wielkanocnych. Pisanki, bo tak nazywane są jajka wielkanocne, układamy na paterze lub też luzem wśród pozostałych dekoracji stołu. Trafnym pomysłem jest wykorzystanie wydmuszek z jajek do kreowania aranżacji świeczników, naczyń na kiełki rzeżuchy czy też pszenicy. Wiele osób pewnie zastanawia się, jakie będą modne pisanki tegorocznej Wielkanocy. W 2020 roku producenci dekoracyjnych pisanek postawili na naturalne jednolite barwy. Zrezygnowano z krzykliwej kolorystyki oraz wielobarwnych wzorów na rzecz brązu, szarości oraz naturalnej bieli. 

wielkanoc
ozdoby wielkanocne

Żeby uzyskać oczekiwany efekt dekoracyjny dobrze jest połączyć różnej wielkości beżowe, brązowe oraz białe pisanki z małymi przepiórczymi jajkami. Te ostatnie dzięki swej pstrokatości, czyli zazwyczaj połączeniu beżu z czarnymi ciapkami dają interesujący efekt różnorodności. Aby urozmaicić cały efekt możemy śmiało sięgnąć do babcinych rozwiązań a mianowicie zafarbować jajka w naturalnych barwnikach.  Poprzez „naturalność” mamy na myśli zagotowanie jajek w wodzie z dodatkiem łupin, cebuli, buraków, jagód czy też czerwonej kapusty. Osiągnięty delikatny efekt zabarwienia i naturalności jest najmodniejszy w 2020 roku. 

koszyk wielkanocny

Dla osób preferujących mocne barwy sugeruje się wybranie przygaszonych odcieni zieleni, czerwieni, żółci oraz brązu. Od lat wciąż na topie są kraszanki, czyli skrobane wzory na skorupce jajka. Niektóre osoby potrafią stworzyć z kraszanek prawdziwe dzieła sztuki. Obok nich możemy również zakupić jajka ceramiczne czy też szklane, często zdobione poprzez wypełnienie ich suszonymi kwiatami. 

Modne trendy na Wielkanoc 2020 czyli żywe kwiaty oraz nietypowe wazony

Wielkanoc oprócz jajek, zająców i małych żółtych kurczaczków kojarzy się z początkiem wiosny. To równie ważne wydarzenie najlepiej jest uczcić, dekorując stół świeżymi kwiatami, które znajdziemy może nawet we własnym ogrodzie czy też na spacerze. 
Zazwyczaj są to doskonale nam znane tulipany, hiacynty i żonkile. Możemy również wybrać jaskry w przeróżnych odmianach i kolorach, które bez problemu urozmaicą nasz wystrój pomieszczenia. Jaskry ze względu na swoją nietuzinkowość oraz pełne pąki przyciągają wzrok oraz łatwo je zestawić z innymi roślinami. Dekoratorzy wnętrz sugerują na Wielkanoc 2020 roku minimalistyczne dekoracje z pojedynczych gałązek kwitnącej forsycji, wiśni czy też bazi i jabłoni. Bardzo modne są równieżobfite oraz asymetryczne kompozycje kilku gatunków kwiatów.
Zaraz obok kwiatów na stół wielkanocny niezmiernie ważnymi są same wazony. Zamiast klasycznych modeli znajdujących się praktycznie w każdym domu w roku 2020 powinny zagościć nietuzinkowe naczynia takie jak słoiczki, butelki, dzbanki oraz podobne. 

wielkanocne ozdoby
stół wielkanocny

Dla większych kompozycji kwiatowych bardzo ładnie będą prezentowały się duże wazony udekorowane rattanowymi lub plecionymi koszyczkami. Dla bardzo minimalistycznych aranżacji doskonale sprawdzą się pojedyncze kwitnące gałęzie drzew w prostych flakonach tak zwanych gąsiorach na wino.

Stół wielkanocny 2020 – stawiamy na kolorową zastawę

Stół wielkanocny w 2020 roku powinien kusić wzorami oraz kolorystką, które sprawią, że nie będzie on nudnym meblem. Bardzo modne w tym roku są zastawy, które posiadają talerz płytki, głęboki oraz deserowy różniące się od siebie kształtem oraz kolorystyką.  Pomimo swej odmienności cały zestaw pasuje do siebie idealnie. W tę Wielkanoc dobrze jest postawić na bogato zdobioną zastawę o wzorach kwiatowych. Okazuje się, że równie modne są zestawy jednobarwne w ciemnej kolorystyce. Do nich należy dopasować stonowany obrus lub z niego zrezygnować na poczet podkładek plecionych pod talerze.

stół na święta wielkanocne


Ten typ aranżacji wymaga pięknego stołu najlepiej dwubarwnego w odcieniach czerni oraz dębu catania. Stół rozkładany BROLO może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jego drewnopodobny blat, który jest rozsuwany oraz solidna noga w odcieniu czarnej perły będzie wpisywał się idealnie w trendy Wielkanocne 2020. Można wybrać także modele w kolorystyce takiej jak dąb grandston z kolekcji CORTINA czy też dąb artisan z kolekcji AVILES. Warto również wspomnieć, iż stół z kolekcji AVILES posiada skrzynie, czyli innymi słowy nóżkę w ciemnym prawie czarnym barwieniu fresko. Takie zestawienie kolorystyki doskonale podkreśli naturalność kompozycji stworzonej na blacie.

Jakie tkaniny na stół wielkanocny w stylu retro?

Tworząc aranżację wielkanocną nie wolno zapominać o tekstyliach, które dopieszczą nasze starania. Jakie obrusy na wielkanocny stół będą modne w 2020 roku? Wciąż trendy są tkaniny naturalne takie jak len, zaczynają pojawiać się jednak tradycyjne obrusy w stylu retro. Są to bawełniane modele z kwiecistymi wzorami często nadrukowanymi, chociaż można „upolować” obrusy wyhaftowane wielobarwnymi koronkami. Do naszej aranżacji możemy także zastosować satynowe obrusy z pięknymi wzorami nawiązującymi do wiktoriańskich tapet. W naturalnych aranżacjach postawmy nalen natomiast w kwiecistych i wzorzystych warto wybrać satynę i bawełnę. 

ozdoby na świąteczny stół

Oprócz już wymienionych powyżej materiałów nie może oczywiście zabraknąć serwet. Doskonale sprawdzą się serwetki z wielkanocnymi motywami jajek, kurczaczków czy zajączków, jak również te wiosenne. 
 

Komentarze użytkowników (0)