Materace piankowe i kieszeniowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

 

Spis treści
  1. Materac sprężynowy – co je dyskwalifikuje w porównaniu z nowszymi opcjami na rynku?
  2. Materac kieszeniowy i piankowy jako lepsza alternatywa dla starszych rozwiązań

Materac sprężynowy – co je dyskwalifikuje w porównaniu z nowszymi opcjami na rynku?

Czy zastanawiacie się nad wyborem materaca sprężynowego, ale boicie się, że będziecie odczuwać bolesny ucisk drutów na różnych częściach swojego ciała? A może martwicie się, że skrzypienie spowodowane ruchami Waszego partnera będzie przeszkadzało Wam w spokojnym śnie? Jeśli mieliście choć raz do czynienia z tradycyjnymi materacami sprężynowymi typu bonell, z pewnością zetknęliście się z tymi problemami. Takie modele mają prostą konstrukcję, gdzie sprężyny wewnątrz wkładu są połączone sztywnym drutem, co sprawia, że jakiekolwiek formy przekręcania się osoby śpiącej na drugą stronę łóżka tworzy efekt tzw. fali.

Warto w tym miejscu podkreślić, że wiele starszych wersji tego rozwiązania nie posiada dodatkowej warstwy piankowej, co po dłuższym czasie użytkowania materaca może sprawiać wrażenie wbijających się sprężyn w ciało. Choć opcje bonellowe są w miarę trwałe, komfort snu, jaki oferują, często pozostawia wiele do życzenia. Nowoczesne materace kieszeniowe i piankowe rozwiązują te problemy. Mimo że wciąż wykorzystują podobne materiały, ich nowatorska budowa eliminuje te uciążliwości, zapewniając lepszy odpoczynek w ciągu nocy!

Materac kieszeniowy i piankowy jako lepsza alternatywa dla starszych rozwiązań

Decyzja między rozwiązaniami kieszeniowym a piankowym to częsta zagwozdka klientów w niejednym renomowanym sklepie z materacami, szczególnie że zakup tego elementu łóżka to znacząca inwestycja. W końcu może mieć ona pozytywny wpływ na zdrowy sen i ogólne samopoczucie, jeśli więc dokonamy niewłaściwego wyboru, przyłożymy rękę do nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle głowy czy problemy z kręgosłupem. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które pomogą rozstrzygnąć, czy lepszym wyborem będzie dla Was materac piankowy, czy kieszeniowy!

Materac kieszeniowy – jakie ma cechy charakterystyczne?

 

materac piankowy

 

Nasze materace pocketowe, typu SAVIO FLEX DELUX, IMPRESSO COCO COMFORT i ELIO COMFORT PLUS, opierają się na systemie kieszonek, gdzie każda sprężyna jest umieszczona w indywidualnym woreczku, co skutkuje ich niezależnym funkcjonowaniem. Wykorzystanie tego mechanizmu istotnie zwiększa wygodę podczas snu. Tutaj ruchy partnera są mniej zauważalne, ponieważ powstały nacisk jest odczuwany tylko po jednej stronie łóżka. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mają w zwyczaju częstą zmianę pozycji w trakcie nocnego odpoczynku. Co więcej, umieszczenie sprężyn w osobnych kieszonkach pozwala w tych modelach na skuteczne wyeliminowanie uciążliwego skrzypienia. Nasze nowoczesne materace pocketowe działają więc niezwykle cicho, co może zaskoczyć, biorąc pod uwagę, że w ich wnętrzu znajduje się kilkaset sprężyn:

  • SAVIO FLEX DELUX – 505 szt./m2,
  • IMPRESSO COCO COMFORT – 266 szt./m2,
  • ELIO COMFORT PLUS – 266 szt./m2.

Warto zaznaczyć, że większa liczba sprężyn zazwyczaj wiąże się z wyższą ceną materaca, ale jednocześnie gwarantuje lepsze dopasowanie do naturalnych krzywizn kręgosłupa, tworząc siedem stref podparcia, co przekłada się na jeszcze większą wygodę podczas wypoczynku.

Oferowane na rynku rozwiązania charakteryzują się zróżnicowaną twardością, popularne sklepy z materacami kieszonkowymi oferują więc modele w zakresie od H1 do H5. Przeznaczone są one dla użytkowników o różnej masie ciała, obejmując zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przykładowo, SAVIO FLEX DELUX posiada dwie praktyczne strony o zróżnicowanym stopniu twardości – H3 i H4. W trakcie korzystania z tego materaca kieszonkowego masz zatem możliwość wyboru opcji, która najlepiej będzie odpowiadała Twojemu komfortowi. A dzięki zastosowaniu odpornej na odkształcenia pianki Dynamic oraz elastycznego lateksu, materac pocketowy SAVIO FLEX DELUX zapewnia niezmienną, wysoką jakość przez wiele lat od momentu zakupu. Natomiast, w modelu IMPRESSO COCO COMFORT zdecydowaliśmy się dodać warstwę maty kokosowej, aby nadać materacowi kieszonkowemu wyraźniejszą twardość. W połączeniu z siatką Air Wave zapewnia to skuteczną wentylację tak ważną w ramach łóżka sypialnianego. Modele w naszej ofercie mają także właściwości m.in.:

  • antybakteryjne,
  • szybkoschnące,
  • bakteriobójcze,
  • antystatyczne.

Materac piankowy – jakie ma cechy charakterystyczne?

 

piankowy materac

 

Nasz materac MWMU03 Tukan w pełni wykorzystuje możliwości syntetycznej pianki wysoko- lub średnio elastycznej. To rozwiązanie charakteryzuje się zatem punktowymi warunkami adaptacyjnymi, porównywalnymi do doświadczenia snu na rozwiązaniach kieszeniowych. Ponadto, w modelu MWMU03 Tukan pianka otacza ciało, dostosowując się do jego ciężaru i temperatury. Następnie powoli wraca do pierwotnego kształtu, co czasem nazywane jest efektem tzw. pianki leniwej. Ponadto, materiał użyty w ramach wypełnienia materaca jest odporny na deformacje spowodowane obciążeniem naszego ciała, co pozwala utrzymać jego integralność przez długi czas użytkowania.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że materac piankowy MWMU03 Tukan gwarantuje doskonałe podparcie dla kręgosłupa na całej długości, co przekłada się na wysoki komfort snu domowników. Może więc on przynieść ulgę osobom borykającym się ze schorzeniami kręgosłupa. Dodatkowo dzięki swojej konstrukcji, materace piankowe ograniczają ryzyko rozmnażania się roztoczy wewnątrz wkładu, co czyni je szczególnie polecane dla alergików i małych dzieci!

Komentarze użytkowników (0)