Jakie lustro kupić do sypialni?

Spis treści
  1. Lustro w sypialni – kluczowy element aranżacji pokoju do wypoczynku
  2. Lustro na ścianę czy lustro stojące – a może oba jednocześnie?
  3. Eleganckie lustro do sypialni – czy może być efektowną ozdobą pomieszczenia?
  4. Gdzie kupić lustro do sypialni?

Lustro w sypialni – kluczowy element aranżacji pokoju do wypoczynku

Jak wspomnieliśmy we wstępie, miejscem, w którym znaleźć powinno się lustro, nie jest wyłącznie łazienka. Doskonale odnajdzie się także w pokoju młodzieżowym, salonie czy sypialni. Wybór stylowego lustra do sypialni nie jest jednak prostym zadaniem – pod uwagę należy wziąć kilka czynników, takich jak styl i rozmiar pomieszczenia, preferowany design oraz efekt, jaki chcemy uzyskać. 

lustro do sypialni

Eleganckie lustra do sypialni mają wiele zastosowań. Mogą być wykorzystywane do sprawdzania codziennego wyglądu, układania fryzury czy dopasowywania stroju przed wyjściem. Na tym jednak funkcje tego elementu się nie kończą. Pełni on także rolę czysto dekoracyjną – w zależności od wybranego modelu, może nadać sypialni charakteru i podkreślić jej wyjątkowość. Szerokie, prostokątne lustro, jak to z kolekcji Novi, zawieszone nad zagłówkiem łóżka czy komody optycznie poszerzy przestrzeń i świetnie uzupełni wystrój sypialni. Bardziej kwadratowe modele, jak te z kolekcji Cortina, dodadzą elegancji i symetrii do wnętrza. Natomiast lustra o nietypowych kształtach, jak na przykład okrągłe czy owalne, nadadzą sypialni oryginalności i niepowtarzalnego charakteru.

Jeśli nasza sypialnia jest niewielkich rozmiarów i chcemy ją optycznie powiększyć, to idealnym rozwiązaniem może okazać się lustro wkomponowane w drzwi szafy. W tym przypadku do wyboru mamy wiele modeli szaf z lustrami, zarówno przesuwnych, jak i standardowo otwieranych.

lustro do sypialni jakie wybrać

Lustro na ścianę czy lustro stojące – a może oba jednocześnie?

Osobną kwestią pozostaje fakt mocowania lustra. Postawić możemy na lustro ścienne, które zawisnąć może w niemal dowolnym miejscu sypialni. Alternatywą, szczególnie jeśli pomieszczenie jest większych rozmiarów, jest lustro stojące, które świetnie sprawdzi się także jako element wystroju wnętrza. W przypadku dowolnego z tych wariantów, warto wykorzystać dodatkową funkcję luster, a więc zdolność do odbijania światła. Ustawienie ich na wprost okna, z którego wpada mnóstwo naturalnego światła, pozwoli dodatkowo doświetlić sypialnię – a mniejsze pomieszczenie optycznie powiększyć. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by lustro zmieniło swoje miejsce, w momencie, w którym zmieni się Twoja koncepcja wystroju sypialni – lub by wykorzystać dodatkowe lustra i jeszcze bardziej urozmaicić aranżację!

Eleganckie lustro do sypialni – czy może być efektowną ozdobą pomieszczenia?

Prócz wspomnianych wcześniej funkcji lustra – jak możliwość przeglądnięcia się czy poprawy makijażu – przedmiot ten ma także inne, bardzo istotne zastosowanie. Może bowiem być bardzo efektownym elementem wystroju sypialni czy innego pomieszczenia, w którym zostanie umieszczone. W tym celu zastanów się nad odpowiednim rozmiarem lustra – tak, by pasowało one do reszty pomieszczenia i innych znajdujących się w nim dodatków. Istotna jest również jego rama – może być nowoczesna i minimalistyczna, lecz także klasyczna i elegancka. Świetnym pomysłem jest zainstalowanie pasków LED dookoła lustra – podkreśli to jego wygląd i sprawi, że nawet tanie lustro do sypialni będzie świetnie się prezentować. Co więcej, dodatkowe źródło światła zawsze się przyda, szczególnie w ciemniejszym wystroju pokoju. Lustro jest także największym przyjacielem posiadacza niewielkiego gabarytowo salonu – zarówno klasyczny model, jak i taki wyposażony w dodatkowe oświetlenie, świetnie sprawdzi się do optycznego powiększenia pomieszczenia.

eleganckie lustro do sypialni

Gdzie kupić lustro do sypialni?

Za nami już kwestia wyboru wielkości lustra, dodatków, a także sposobu jego mocowania. Na koniec pozostała więc jeszcze jedna, najważniejsza rzecz – gdzie kupić lustro do sypialni? Te elementy aranżacyjne znajdziesz w niemal dowolnym markecie budowlanym czy lokalnym sklepie meblowym – tego typu miejsca wykorzystać możesz również po prostu do sprawdzenia, czy dany model lub rodzaj lustra będzie dla Ciebie najoptymalniejszym rozwiązaniem. Jeśli interesuje Cię zakup, sprawdź lustra dostępne w naszym sklepie internetowym. Znajdziesz zarówno niewielkie, jak i zdecydowanie większe gabarytowo modele, utrzymane w różnych stylach i kolorystykach, a także takie, które domyślnie wyposażone są w oświetlenie LED. Bez problemu dobierzesz model, który zaspokoi Twoje potrzeby!

Komentarze użytkowników (0)