Najgorętsze trendy prosto z targów MEBLE POLSKA 2017

Targi MEBLE POLSKA w Poznaniu to jedna z najważniejszych imprez branży meblarskiej w Polsce. W tym roku byliśmy na niej już po raz 21-szy. To właśnie tam można zaobserwować najważniejsze trendy nadchodzących sezonów. Krótkie podsumowanie z imprezy to obowiązkowa lektura każdego miłośnika designu oraz tych, którzy planują wiosenne zmiany w swoich mieszkaniach!

Ażurowa lekkość

O nadchodzących w tym sezonie trendach świadczą nie tylko meble i akcesoria wystawiane na targach, ale także same stoiska targowe! Na dużych, przestronnych powierzchniach (stoisko marki Meble Wójcik miało 500m2) często pojawiały się ażurowe elementy. Dzięki prześwitom, które wpuszczają do wnętrz światło, przestrzenie wydawały się jeszcze większe i bardziej otwarte dla zwiedzających.

Ponad podziałami

Na stoiskach dużych firm można było zaobserwować także znoszenie ścisłych podziałów między poszczególnymi pokojami i kolekcjami. Duże, połączone ze sobą fragmenty stoiska stanowiły komplementarną całość. Jakie płyną z tego wnioski, przydatne podczas urządzania własnego mieszkania? Po pierwsze, zyskaj tyle przestrzeni, ile się da. Jeśli masz możliwość połączenia salonu z kuchnią lub jadalnią, koniecznie się na to zdecyduj. Po drugie, nie bój się komponować ze sobą różnych stylów. Na większej przestrzeni masz większe pole do popisu!

Targi Meble Polska 2017 - stoisko Meble Wójcik

Jasne meble

Jasny kolor mebli sprawia, że w bardzo prosty i szybki sposób można stworzyć piękną i spójną aranżację mieszkania. Pasują do niego wszystkie kolory, materiały i kształty. Jasne meble przewijały się na niemal wszystkich stoiskach targowych. To z pewnością sprawdzone i bezpieczne, a przy tym zawsze eleganckie i stylowe rozwiązanie. Jeśli nie lubisz eksperymentować, to zdecydowanie najlepszy wybór.

Targi Meble Polska 2017 - jasne meble
Targi Meble Polska 2017 - salon z jasnymi meblami

Naturalne inspiracje

Kto nie chciałby przebywać na co dzień bliżej przyrody? Tęsknota za dawną bliskością człowieka do natury objawia się ze zdwojoną siłą we wnętrzach! Dotyczy to zarówno kolorystyki, gdzie królują stonowane barwy ziemi, jak i materiałów dobieranych do dekorowania przestrzeni. Oczywiście żywa roślinność to niezbędny element prawdziwie naturalnego klimatu. Poza tym te, kiedyś niedoceniane w designie elementy teraz zyskują duże znaczenie – na przykład odpowiednio wyeksponowane drewno do kominka, staje się przyciągającą uwagę i wprowadzającą do wnętrza niepowtarzalny charakter ozdobą.  Choć biel jest nieśmiertelna, to dzięki inspiracjom odnajdywanym w naturze coraz większym zainteresowaniem cieszą się także ciemniejsze dekory – głównie dębowy i orzechowy.

Targi Meble Polska 2017 - sypialnia
Targi Meble Polska 2017 - ciemne dekory

Postaw na zmysły

Tegorocznej edycji targów MEBLE POLSKA 2017 towarzyszyły targi arena DESIGN. Zwiedzający mieli okazję dowiedzieć się o nadchodzących trendach od prawdziwych gwiazd designu m.in. francuskiej projektantki Ingi Sempé, holenderskiego projektanta Sandlera Muldera czy egipskiego projektanta przemysłowego Karima Rashida. Dodatkowo można było obejrzeć projekty utalentowanych studentów z europejskich akademii artystycznych i uczelni technicznych, w specjalnie wydzielonej strefie. Motywem przewodnim arena DESIGN 2017 roku były zmysły! Design ma bowiem wywoływać wrażenia, być bodźcem pobudzającym wszystkie zmysły. Spójrz na dekorowanie swojego mieszkania jak na sztukę. Nie zawsze musisz rozważać to, czy dane odcienie do siebie pasują lub czy dany materiał jest modny w tym sezonie. Jeśli coś po prostu Ci się podoba, działa na twoje zmysły i wyobraźnię – koniecznie to wykorzystaj!

Targi Arena Design 2017
Targi Meble Polska 2017 - postaw na zmysły

Źródło: MTP

Komentarze użytkowników (0)