Łóżka młodzieżowe – nowoczesne, wygodne i wielofunkcyjne!

Jakby nie patrzeć, łóżko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecka czy nastolatka. Jego wybór trzeba dobrze przemyśleć. Warto, żeby było nie tylko „fajne”, ale także wygodne i funkcjonalne. Podpowiadamy na co zwracać uwagę, kupując łóżko do pokoju dziecka. Prezentujemy także aktualną ofertę nowoczesnych łóżek z materacem – dla dziewczyn i dla chłopców!

Urządzenie pokoju młodzieżowego to zadanie niemalże strategiczne. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników – począwszy od funkcjonalności wyposażenia, poprzez przyjazną dla dziecka aranżację wnętrza, która ma olbrzymie znaczenie dla jego samopoczucia, na wygodzie skończywszy. Meble powinny być również tak zaprojektowane, aby sprawdzały się przez jak najdłuższy czas. Czyli muszą być odpowiednie i dla dwunastolatków, i dla szesnastolatków – zwłaszcza jeśli chodzi o łóżka młodzieżowe. Dzieci szybko rosną. A meble sypialniane powinny dotrzymywać im kroku.

Jak wybierać łóżko do pokoju dziecka?

Łóżka młodzieżowe i dziecięce muszą przede wszystkim zagwarantować zdrowy i smaczny sen. Bardzo ważne jest aby dobrać właściwie jego rozmiar do potrzeb i sylwetki dziecka. Również wygodny materac  jest niezbędnym elementem tej decyzji. To jednak nie wszystko. Dobrze jest, aby łóżka mogły być wielofunkcyjne i praktyczne w użytkowaniu. Różne są potrzeby dzieci w zależności np. od wieku czy też biorąc pod uwagę pomieszczenie jakie mamy przeznaczone dla naszej pociechy. Warto zastanowić się w jaki sposób dziecko będzie korzystać z łóżka, a także czy potrzebujemy dodatkowego wyposażenia np.:

  • pojemnik na pościel
  • szuflada chowana pod łóżkiem
  • wezgłowie
  • szafki i półki przy łóżku

Dzieci i nastolatki potrzebują sprawnie zorganizowanej przestrzeni, która zapewni im nie tylko miejsce do rozrywki i nauki, ale da im także odpowiednio skonstruowaną strefę relaksu i snu. Co ważne, wszyscy lubimy otaczać się ładnymi rzeczami, dlatego ważnym czynnikiem jest tutaj również modny design, który będzie współgrać z gustem dziecka.

Dostępne w naszej ofercie modele łóżek młodzieżowych są zróżnicowane pod względem designu, wymiarów i rodzaju konstrukcji. Pozwala to znaleźć rozwiązanie, które będzie równocześnie funkcjonalne, a przy tym trafi w gusta dziecka – zarówno tego młodszego, jak i starszego. Zyskujemy w ten sposób szansę na stworzenie wspaniałego miejsca do wypoczynku, w którym nasze pociechy będą mogły skutecznie się zregenerować i dobrze wyspać.

Łóżeczka dla dzieci

Zacznijmy od najmłodszych. Niemowlaki i dzieci w pierwszych miesiącach życia, potrzebują w czasie snu szczególnej ochrony. Dlatego najbezpieczniejsze są dla nich łóżeczka ze szczebelkami – najlepiej wyposażone w regulowany poziom montażu materaca. Pozwoli to korzystać z łóżeczka przez dłuższy czas. Ciekawym rozwiązaniem, które jest bardzo praktyczne w późniejszych etapach rozwoju maluszka, są wyjmowane szczebelki. Umożliwi to swobodne korzystanie z posłania, już nieco większym i bardziej samodzielnym dzieciom.

Nowoczesne i wielofunkcyjne łóżka do pokoju młodzieżowego

Gusty i potrzeby młodych ludzi są równie, o ile nie bardziej, zróżnicowane, jak u dorosłych. Jedni wolą bardziej klasyczny design. Inni szukają czegoś niesztampowego, co pozwoli wyróżnić się i poczuć wyjątkowo. Pozwólmy dzieciom samodzielnie zdecydować, jaki styl wybiorą. Wygląd łóżka nie jest aż tak ważny dla jakości snu. I jeśli nawet nie będzie odpowiadał naszemu gustowi, to przecież nie my będziemy w nim spać. To dziecko musi się w nim dobrze czuć, pod każdym względem.

Miłośnikom nietuzinkowej i odważnej stylistyki, spodobają się z pewnością łóżka młodzieżowe z naszych kolekcji Laser i Nubi. Są one również niezwykle funkcjonalne. Niżej pozwoliliśmy sobie napisać o nich nieco więcej.

Łóżka dla nastolatka z kolekcji Nubi

Łóżka młodzieżowe dla nastolatka z kolekcji Nubi to nie tylko wyjątkowe wzornictwo, inspirowane modnym stylem industrialnym. To również konstrukcje odznaczające się wysoką funkcjonalnością, wyposażone w ciekawe rozwiązania praktyczne, takie jak wnęki umieszczone pod łóżkiem i dostępne opcjonalnie szuflady, służące do przechowywania pościeli czy innych przedmiotów. Łóżka Nubi dostępne są w dwóch rozmiarach – 120x200 cm i 100x200 cm. To większe doskonale sprawdzi się także jako łóżko dwuosobowe. Co nie zmienia faktu, że w mniejszym bez problemu wyśpi się nawet wyjątkowo rosły nastolatek.

Kolekcja Laser – łóżka młodzieżowe

Łóżka młodzieżowe z kolekcji Laser, wymiarowo dedykowane są pod materac o rozmiarach 90x200 cm. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj rama łóżka, wyposażona w listwę dekoracyjną, dostępną w 3 wariantach:

  • Zgaszony Błękit
  • Dubai Style
  • Chili Red

Konstrukcja łóżek została zaprojektowana tak, aby można pod nie wsunąć szufladę. Warto zauważyć również, że łóżka z obu kolekcji posiadają wezgłowie, co pozwala na instalację dodatkowego oświetlenia i umożliwia wygodne oparcie.

Kolekcja Angel – łóżko z szufladą

Oryginalnym designem odznacza się również łóżko z kolekcji Angel z dekorem Dąb White Craft. Połączenie bieli ze wzorem inspirowanym wyglądem prawdziwego drewna, robi duże wrażenie. A co ważne, mebel ten posiada na wyposażeniu specjalną szufladę, która może być wykorzystywana jako dodatkowe miejsce do spania. Włożymy do niej bowiem materac mierzący 80x190 cm. Zyskamy w ten sposób niezwykle funkcjonalne, rozkładane łóżko podwójne. Podobną funkcję posiada również łóżko dla dzieci, które oferuje kolekcja Amazon.

Łóżka młodzieżowe Amazon
Łóżko rozkładane do pokoju młodzieżowego
Łóżko młodzieżowe Amazon

Łóżka chłopięce i dziewczęce w stylu klasycznym

Styl klasyczny w aranżacji wnętrz odznacza się sporą dozą uniwersalności, dzięki temu można spokojnie dopasować nowe elementy, do już istniejącego wyposażenia pokoju. Łóżka dla chłopców i dla dziewczyn utrzymane w takim wzornictwie są bardzo często białe, z ewentualnymi drewnianymi wstawkami. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć harmonijne aranżacje, nawet jeśli meble w pokoju mają zróżnicowane wzornictwo.

Łóżka dziewczęce
Łóżka chłopięce
 

Meble sypialniane dla dziecka i dla nastolatka

Wybór łóżek na rynku meblowym jest obecnie bardzo duży – zwłaszcza jeśli mowa o łóżkach dla dzieci i młodzieży. Można znaleźć łóżka tapicerowane, drewniane, metalowe, z pojemnikiem i z szufladą, piętrowe czy na antresoli. Różnią się one nie tylko materiałami wykonania, rozmiarami, wzornictwem i konstrukcją, ale także solidnością i jakością. Znalezienie odpowiedniego nie jest zatem takie proste, jak mogłoby się to wydawać.

Dodatkowo trudno jest podjąć jakikolwiek wybór, przeglądając jedynie kolejny katalog online z meblami. Dlatego warto, jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwania, zastanowić się, czego naprawdę oczekujemy od nowego łóżka i czego faktycznie potrzebuje nasza pociecha. I naprawdę dobrze jest skonsultować z dzieckiem – zwłaszcza z tym starszym, jaki design mu się podoba i jaka konstrukcja mebla najbardziej mu odpowiada.

Komentarze użytkowników (0)