Praktyczne wyposażenie przedpokoju

Zmiana ubrań wierzchnich, dobór dodatków, poprawa wyglądu przed wyjściem z domu, to czynności, które najczęściej odbywają się właśnie w przedpokoju. Lustro, szafa, komoda oraz szafka na buty, to zatem meble, których po prostu nie może zabraknąć w tym pomieszczeniu. Wygodę, komfort i swobodne przechowywanie rzeczy, zapewni tylko praktyczne wyposażenie przedpokoju. Jak zatem urządzić to pomieszczenie? Przedstawiamy nasze rozwiązania i pomysły na aranżację przedpokoju.

Praktyczne wyposażenie przedpokoju

Meble Wójcik, kolekcja Linate

Lustro

Niezależnie od metrażu pomieszczenia, lustro jest dodatkiem, którego po prostu nie może zabraknąć. To właśnie ono umożliwia poprawę wyglądu przed wyjściem do pracy, dobór dodatków na uroczystość rodzinną czy wybór obuwia w zależności od kreacji. Warto zatem zadbać o to, aby znajdowało się w miejscu, w którym przeglądanie się nie będzie utrudnione np. ze względu na nieodpowiednią wysokość czy zbyt małą ilość światła. Na co zwracać uwagę, wybierając i zawieszając lustro w przedpokoju?

 

Szafa do przedpokoju z dużym lustrem   Biała szafa z lustrem do przedpokoju

W małych przedpokojach, duże lustra odnajdą się we wnętrzu tak samo dobrze, jak w tych większych. Nie tylko rozświetlą i ożywią pomieszczenie, ale także nadadzą mu głębi, optycznie powiększając jego wielkość. Jednym z ciekawszych rozwiązań, jest zawieszenie lustra naprzeciwko wejścia do innego pomieszczenia – stworzy to poczucie dodatkowego pokoju. Jeżeli chodzi o jego kształt, to najlepiej wykorzystać te prostokątne o smukłej i subtelnej ramie. Takie lustro dopasuje się do wystroju każdego wnętrza – nie przytłoczy go, a jedynie nada mu stylowego wyglądu.

 

Wysokość, to kolejna cecha, na którą warto zwrócić uwagę. Ważne, aby  uzależnić ją od wzrostu najniższego oraz najwyższego domownika – tak aby każdy z nich mógł swobodnie przeglądać się w jego odbiciu. Jeżeli chodzi o odległość w jakiej powinno się je zawiesić, standardowo wynosi ona od 30 - 40 cm nad podłogą od dolnej krawędzi.

 Meble do przedpokoju kolekcja Cortina
Meble Wójcik, kolekcja Cortina

Lustra zawieszane nad komodami, bądź innymi meblami w pomieszczeniu, powinny zostać zawieszone 20 – 30 cm od blatu. Pamiątki z podróży, rodzinne zdjęcia czy sezonowe kwiaty w wazonie na pewno nie przysłonią wtedy lustrzanej tafli.

Jak zawiesić lustra w przedpokoju   Lustro do przedpokoju modne wzory

 

Komoda

Praktyczne wyposażenie przedpokoju byłoby niemożliwe bez pojemnej komody – zwłaszcza, jeżeli dysponujemy małą przestrzenią, w której nie starczy miejsca na szafę. Nie umieścimy w niej kurtek i innych okryć wierzchnich, te swoje miejsce znajdą na wieszaku zamontowanym obok, ale z pewnością włożymy sezonowe ubrania takie jak: grube swetry, bluzy na zimę, letnie apaszki, torebki oraz inne akcesoria codziennego użytku. Dodatkowo w odpowiednio zaprojektowanych komodach znajdzie się także miejsce na najpotrzebniejsze dokumenty, dla których często brakuje miejsca w innych pomieszczeniach – salonie czy sypialni. Z kolei na blacie, warto wyeksponować rodzinne pamiątki czy te przywiezione z podróży.

Dekoracje do przedpokoju   Jasna komoda do przedpokoju

Każda komoda powinna zawierać w sobie pułki lub pojemne szafki, które pozwolą utrzymać porządek w tym nierzadko małym pomieszczeniu. Miejsca do przechowywania nigdy nie za wiele, i jak wiadomo – zawsze się przyda. Komody wybrać można spośród wielu modeli - od tych minimalistycznych i nowoczesnych, po te w stylu klasycznym lub vintage.

Dodatkowo, ciekawym rozwiązaniem w przedpokoju jest zamontowanie wiszącej komody. Aby takie rozwiązanie było jednak korzystne dla wyglądu naszego przedpokoju, mebel ten powinien być lekki optycznie i o prostej bryle. Tak urządzone pomieszczenie, nie tylko przyciągnie wzrok odwiedzających gości, ale także spełni swoją funkcjonalną cechę. Sięganie po umieszczone w niej przedmioty, nawet na tych dolnych pułkach nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Aranżacje przedpokoju
Meble Wójcik, kolekcja Linate

Szafa

Jakie meble powinny znaleźć się w przedpokoju oprócz tych wspominanych już wcześniej? Większość z nas kojarzy to pomieszczenie z obecnością szafy. I słusznie! Jeśli tylko dysponujemy wystarczającą ilością miejsca, warto umieścić ją właśnie w tej części. Szafa nie tylko umożliwi przechowywanie sezonowych ubrań i butów, ale także będzie świetnym miejscem do trzymania przedmiotów, takich jak deska do prasowania czy środki czystości. Dodatkowo, może być ona uzupełnieniem garderoby. W tym przypadku warto postawić na dwu lub trzydrzwiową szafę, zawierającą nie tylko pułki, ale także i drążek do zawieszenia płaszczy.

Do wykorzystania przedpokoju jako garderoby pomocne okażą się meble, które nie tylko umożliwią przechowywanie najróżniejszych przedmiotów, ale także będą pełniły funkcję kilku jednocześnie jak np. szafa połączona z bieliźniarką z wbudowanym lustrem, bez którego po prostu przedpokój nie istnieje.

Biała szafa z lustrem kolekcja Linate  

Meble Wójcik, kolekcja Linate,
Szafa D Typ 22

Pojemna szafa z lustrem Monaco
Meble Wójcik, kolekcja Monaco, Typ MOAS01

Szafka na buty

Pełne wyposażenie przedpokoju zapewni szafka na buty. Ten mały, lecz niepozorny mebel, szybko przekona przyszłego właściciela, ile miejsca uda się dzięki niemu zaoszczędzić. Rozrzucone po pokoju buty nie będą stanowić już problemu.

Gustowna szafka na buty

Swoim wyglądem może przypominać komodę lub pełnić funkcję siedziska. To rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu najstarszym członkom rodziny, jak i rodzicom, którzy codzienne przed wyjściem z domu wiążą swoim pociechom buty.

Szafka na buty Cortina
Cortina, szafka na buty, typ CNAG02

Siedzisko w przedpokoju
Cortina, Ławka, Typ CNAG05
 

Mebel typu garderoba

Jakie meble do przedpokoju wybrać, jeżeli nie ma w nim miejsca na wykorzystanie wszystkich mebli, o których pisaliśmy wyżej? Czy takie wnętrze można w ogóle urządzić? Oczywiście, że tak! Warto wykorzystać funkcjonalne zestawy mebli do przedpokoju. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się ten, typu garderoba, który jest połączeniem szafy, lustra, wieszaków, szafki na buty oraz siedziska. Pozwoli on nie tylko swobodnie korzystać ze swoich udogodnień, ale także zagospodaruje przestrzeń, w której inne meble nie mogłyby się znaleźć. Jest to zatem idealne wyposażenie do kawalerek lub mieszkań, których na przedpokój wygospodarowano bardzo mało przestrzeni. 

Garderoba do przedpokoju Imperial

Imperial Garderoba, typ 111

Przedpokój może i nie jest najważniejszym pomieszczeniem w domu, ale z pewnością odgrywa w nim niemałą rolę. Warto zagospodarować go z pomysłem, dzięki czemu otrzymamy dodatkowe miejsce na ubrania czy inne przedmioty. 

Mamy nadzieję, że nasz wpis okaże się pomocny i z łatwością zaprojektujecie funkcjonalny i modny przedpokój.

Więcej inspiracji i mebli z oferty Meble Wójcik znajdziecie w katalogu. https://www.meblewojcik.com.pl/gfx/meblewojcik/userfiles/_public/katalog/2021/katalog_meble_wojcik_2021.pdf

Komentarze użytkowników (0)