Pokój dla bliźniaków aranżacje i inspiracje na ciekawe wnętrze!

pokój bliźniaków

Mały pokój dla bliźniaków i główne problemy aranżacyjne

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, urządzenie małego pokoju dla bliźniaków nie jest proste. Konieczność dobrego zorganizowania podwójnego miejsca do spania, nauki czy też zabawy to podstawowy aspekt, jaki należy rozważyć już na samym początku projektowania pokoju młodzieżowego dla swoich pociech. Kolejny ważny punkt to próba pogodzenia dwóch różnych osobowości i charakterów, które będą musiały jakoś współistnieć przez kilka lat w jednym małym pomieszczeniu. Ostatni aspekt to oczywiście wybranie mebli do pokoju dla bliźniaków, które nie zagracą przestrzeni, a jednocześnie będą pakowne i funkcjonalne.

meble pokój bliźniaków

Wszystko zaczyna się pięknie układać w całość w przypadku gdy bliźniacze rodzeństwo to dwaj chłopcy lub dwie dziewczynki. Poważny problem aranżacyjny pojawia się, gdy nasze pociechy są płci przeciwnej. Inaczej mówiąc mamy do przygotowania wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki. Próba pogodzenia stylu, kolorystyki bądź też dobranie dekoracji do pokoju staje się naprawdę trudnym zadaniem. Jednak nie bójmy się takich wyzwań! Przecież tak czy inaczej, pokój musi być dla naszych dzieci, a skoro istnieje potrzeba, to i znajdzie się rozwiązanie!

Pokój dla bliźniaków pomysły na aranżację

Przygotowaliśmy dwa sposoby aranżacji pokoju dla bliźniąt. Nasze pomysły powinny ułatwić rodzicom stworzenie praktycznej i co ważne niekonfliktowej przestrzeni do wypoczynku, nauki i zabawy.:

Pokoje dla bliźniaków jako odbicie lustrzane

Zabierając się za projektowanie pokoju dla bliźniaków, musimy pamiętać, aby dostępną przestrzeń podzielić jak najbardziej sprawiedliwie. Dzięki temu unikniemy prawdopodobnych kłótni i zazdrości, o to, kto ma większą część pokoju. Wielu rodziców o tym wie i stara się projektować mały pokój dla bliźniaków na zasadzie lustrzanego odbicia. Zadanie całkiem proste. Dzielimy pomieszczenie na dwie równe części i meblujemy je w analogiczny sposób. Należy jednak pamiętać, aby to zrobić tymi samymi meblami oraz wykończeniem, tak aby maluchy nie zazdrościły sobie kolorowych wzorów czy też dekoracji. Obie części można poróżnić kolorystycznie, kiedy to posiadamy chłopca i dziewczynkę. Dla dziewczynki meble mogą być w pastelowych odcieniach różu, a dla chłopca ciemne granaty. W ten sposób stworzymy dwie części pokoju delikatnie zindywidualizowane pod dziecko, ale nie budzące zazdrości wśród rodzeństwa.

meble nowoczesne meble w pokoju bliźniaków

Wybierając meble do pokoju dla bliźniaków, powinniśmy postawić na identyczne łóżka, podobne biurka oraz takie same szafki na zabawki. Co więcej, poszczególne meble muszą znajdować się po przeciwnych stronach pokoju w takich samych strefach.

nowoczesne meble do pokoju bliźniaków

Mały pokój dla bliźniaków podzielony na strefy

Kolejnym ciekawym pomysłem na aranżację przestrzeni dla bliźniąt jest podzielenie pokoju na strefy użytkowe. Jak to zrobić? Wystarczy w jednej części pokoju stworzyć sypialnie z łóżkami, a w drugiej część do nauki i zabawy. Meble znajdujące się w takiej aranżacji małego pokoju dla bliźniąt będą identyczne, tak jak w przypadku pokoju lustrzanego.

Jakie meble do pokoju dla bliźniaków

Kiedy już zdecydowaliśmy, jak chcemy podzielić pomieszczenie dla naszych pociech, przyszła pora na wyposażenie. Jakie więc meble sprawdzą się najlepiej?

• Łóżka najlepiej oddzielne lub piętrowe

Wybór wygodnego łóżka jest jednym z najważniejszych aspektów pokoju dla bliźniaków. Najprostsze jest wprowadzenie dwóch identycznych łóżek. Łatwo je ustawić w pomieszczeniu, a kiedy pociechy dorosną, to bez trudu je rozsuną, zapewniając sobie więcej prywatności.

białe meble pokój bliźniaków

Niestety w wielu mieszkaniach pokój dla dziecka to najmniejsze pomieszczenie, przez co nie mamy często gdzie ustawić dwóch oddzielnych łóżek. W takiej sytuacji najlepiej jest kupić mebel piętrowy. To praktyczne łóżko zaoszczędzi przestrzeń w pokoju, a w dodatku zapewni całkiem sporo frajdy dzieciakom, ponieważ będą mogły wspinać się po drabince. W przypadku całkiem małych dzieci najlepiej jest kupić łózka piętrowe otoczone barierkami.

• Biurko, a może dwa?

Kolejnym bardzo ważnym meblem w pokoju dla bliźniaków jest biurko. Jeżeli nawet nasze bliźniaki są jeszcze za małe do nauki przy biurku, to i tak mebel ten świetnie się nada do rysowania układania puzzli czy klocków, oraz do innych zabaw. Co jednak wybrać – jedno wspólne czy dwa osobne?

meble do pokoju bliźniaków

Jakby nie patrzeć biurka powinny być dwa i najlepiej jest tak wykonać aranżację pomieszczenia, aby zmieścić oba meble. Dwa meble pomogą bliźniakom uczyć się i bawić w dogodnym dla nich czasie, nie przeszkadzając sobie wzajemnie. Jedno biurko z czasem okaże się niekomfortowe i może prowadzić do wielu kłótni wśród rodzeństwa.

• Regały i szafki na książki i zabawki

Poszukując dalszych inspiracji na meble do pokoju dla bliźniaków, docieramy do regałów i szafek. Wybierajmy modele praktyczne, które dzięki swojej konstrukcji pomogą nam wydzielić dla każdego dziecka odpowiednią przestrzeń. Kolorowe fronty i ciekawe wykończenie sprawią, że pokój staje się inspiracją dla dziecięcej wyobraźni. Na regałach łatwo można ułożyć zabawki, książki, bądź też inne przedmioty, do których dziecko będzie mieć stały i łatwy dostęp.

Ubrania oczywiście najlepiej jak znajdą się w szafie bądź też w komodzie. Do komody najlepiej jest włożyć ubrania, z których dzieci korzystają najczęściej.

pokój młodzieżowy białe meble

Pamiętajmy!

Pomysły na pokój dla bliźniaków są różnorodne i choć urządzenie takiego pokoju wydaje się bardzo trudne to oczywiście wykonalne. Dobrze zaplanowany pokój dla bliźniaków, może okazać się doskonałym miejscem do nauki i zabawy. Dzięki odrobinie kreatywności oraz właściwie dobranym meblom z łatwością wykreujemy pokój, jaki spodoba się naszym dzieciom i posłuży przez wiele lat!

Komentarze użytkowników (0)