Wielkanocne dekoracje 2021

Kolorowe pisanki, baranki, zające oraz bazie to dekoracje, których nie może zabraknąć podczas każdych Świąt Wielkanocnych. I to nie tylko ze względu na tradycję, ale także na ich symbolikę. Odrodzenie i budząca się do życia przyroda, to tylko niektóre ze znaczeń wykorzystywanych elementów dekoracyjnych. Warto też uzupełnić te już dobrze znane dekoracje o dodatkowe elementy. Jakie? Dowiedz się w naszym wpisie!

 

Dekoracje na Wielkanoc Wielkanocne dekoracje Wielkanocne dekoracje 2021

 

Ku naturze

Aranżacje wielkanocne w tym roku zostały zdominowane przez naturalne akcesoria i dodatki, dążące do jedności z naturą: drewniane figurki lub te wyglądające na własnoręcznie zrobione, wianki, bukiety, a nawet pojedyncze gałązki wykonane z żywych kwiatów i drzew, podkładki pod talerze imitujące wiklinę… Te wszystkie elementy dekoracyjne doskonale odnajdą się na wielkanocnych stołach. Ich aranżacja i wpisanie w elegancką zastawę wcale nie wymaga wiele wysiłku.

Wielkanocne ozdoby Jakie kwiaty na Wielkanoc Wielkanocna zastawa

Tegoroczne, wielkanocne inspiracje ze względu na swoje stonowane kolory sprawdzą się na każdym ze stołów! Od tych klasycznych białych, po te nowoczesne czy bardziej tradycyjne w dekorze drewna. Jedynym kryterium jest tylko wielkość naszego stołu, a tym samym liczba dodatków, które zostaną na nim ustawione.   

Zarówno w przypadku większych i mniejszych przestrzeni, warto postawić na stół, który swoją wielkością będzie dostosowywał się do okoliczności - także tych najważniejszych, jak w przypadku Świąt Wielkanocnych.

Oprócz wspomnianych wcześniej dodatków, warto umieścić lniany, jasny obrus, beżowe serwetki, białe talerze czy nawet matową ceramikę. Ten spokój, w łatwy sposób, przełamany zostanie różnokolorowymi, pisankami, kwiatami, a nawet potrawami, które znajdą się na wielkanocnych stołach.

Zastawa na stół wielkanocny Żywe kwiaty na Wielkanoc Pisanki wielkanocne

Kolejnym trendem na wielkanocne dekoracje 2021 roku jest udekorowanie stołu w wiejskim, przytulnym stylu. Obok wymienionego wcześniej lnianego obrusu może pojawić się rystykalna zastawa. Potrawy, które znajdą się w jej pobliżu na pewno będą smakować i pachnieć o wiele wyraziściej, przywołując dawne, domowe wspomnienia. Dekoracyjne sianko i pojedyncze gałązki umieszczone gdzieniegdzie na stole staną się kolejnymi akcesoriami, które warto umieścić, aby podkreślić tę stylistykę.

 

Żywe akcenty

Roślinne motywy to także świetne dodatki do wielkanocnych dekoracji domu, dlatego warto umieścić je w swoich czterech kątach. Te najbardziej znane to hiacynty, narcyzy, tulipany i żonkile. Warto wykonać z nich wielkanocną, kwiatową kompozycję. Przykładową z nich można skomponować za pomocą przeźroczystego wazonu, ozdobnej wstążki, gałązek baź i bombek w kształcie pisanek. Po wybraniu
i ułożeniu ulubionych kwiatów w bukiet, wystarczy dołożyć kilka gałązek bazi,
a następnie całość związać wstążką.  Na samym końcu wystarczy zawiesić wielkanocne bombki, aby urozmaicić otrzymaną kompozycję. Może się ona znaleźć w dowolnym miejscu w domu, ożywiając wybrane wnętrze.   

Kwiaty na Wielkanoc Wielkanocne dekoracje do salonu Wielkanocne dekoracje do wnętrz

Znanym roślinnym dodatkiem, którego nie może zabraknąć, przygotowując dom na święta wielkanocne, jest niezmiennie rzeżucha. Jako element dekoracyjny sprawdzi się umieszczona na otoczonymi, przepiórczymi jajkami spodku, bądź w wypełnionej watą skorupce od jajka. Po wyrośnięciu skorupkę można umieścić w kieliszku lub wazonie z innymi kwiatami, co dopełni stworzoną już dekorację.

Wielkanocne dekoracje 2021charakteryzują się też nietypowymi rozwiązaniami. Chcąc stworzyć nowoczesne dekoracje wielkanocne, warto wykorzystać trawy pampasowe, doskonale wpisujące się w tegoroczne trendy. Ich wykorzystanie w mieszkaniu ociepli jego wnętrze i sprawi, że domownicy, zdecydowanie poczują się bliżej natury. Dodatkowo w mieszkaniu, po świętach, posłużą jeszcze kilka miesięcy, co jeszcze bardziej zachęca do ich wykorzystania.

Nowoczesne dekoracje wielkanocne Nowoczesne dekoracje na Wielkanoc

 

Domowe przysmaki

Dekoracje domu na Wielkanoc nie muszą pochodzić z designerskich sklepów. Można je również wykonać własnoręcznie, sprawiając frajdę całej rodzinie. A to zawsze jest w modzie! Malowanie pisanek, wycinanie króliczków wielkanocnych, a może udekorowanie przygotowanej masy solnej czy upieczonych wcześniej ciasteczek? Każdy z tych pomysłów jest dobry, aby stworzyć kolejny element dekoracyjny! Zające, króliki, pisklęta, jajka… Te wszystkie kształty z łatwością przygotujemy we własnej kuchni i domu! Dodatkowo, najmłodsi domownicy ucieszą się, że mogą tworzyć wielkanocne aranżacje. 

Jak przyozdobić pisanki Własnoręczne dekoracje na Wielkanoc Własnoręcznie zrobione dekoracje wielkanocne

O czym należy pamiętać? Wystrój domu na Wielkanoc zależy tylko od nas. Przedstawiane trendy zachęcają do eksperymentowania i zmian wnętrz w zależności od okoliczności -  wcale nie musi być to obowiązek, a jedynie forma zabawy. W naszych czterech kątach powinniśmy się czuć dokładnie tak, jak lubimy!

Więcej inspiracji i mebli z oferty Meble Wójcik znajdziecie w katalogu. https://www.meblewojcik.com.pl/gfx/meblewojcik/userfiles/_public/katalog/2021/katalog_meble_wojcik_2021.pdf

Komentarze użytkowników (0)