Garderoba dla dziecka – jak utrzymać w niej porządek?

garderoba dla dziecka

Jak zadbać o porządek w garderobie do pokoju dziecięcego?

Odpowiednio zaprojektowana garderoba, czy też praktyczna szafa na ubrania, znacznie ułatwia codzienne życie. Dobrze dobrana szafa - garderoba dla dzieci sprawia, że ich pokój staje się bardziej komfortowy i przestronny. Trzeba jednak pamiętać, że wybieramy meble do pokoju dziecięcego.Należy więc wziąć pod uwagę upodobania dziecka oraz jego codzienne przyzwyczajenia. Jeśli nasza pociecha posiada dużo odzieży wymagającej powieszenia na wieszakach, to niezbędna będzie obszerna przestrzeń do przechowywania takich ciuchów. Co więcej, wieszaki powinny być na takiej wysokości, aby odzież się nie mięła. Dolne półki warto zagospodarować na odzież codzienną. Dziecko bez trudu poradzi sobie z ubieraniem, jeśli niezbędna odzież będzie w zasięgu ręki. Nie wolno także zapominać o przestrzeni na zabawki. W tym wypadku dobrze jak szafa bądź garderoba do pokoju dziecięcego podzielona jest na dwie części. Jedna połowa na odzież, a druga na takie przedmioty jak zabawki, gry planszowe, czy też klocki Lego.

meble do pokoju dziecka

W utrzymaniu porządku w mini garderobie dla dzieci pomogą oczywiście przeróżne kosze, wysuwane półki, wieszaki z pantografami oraz szuflady z cichym domykiem. Takie właśnie gadżety bez trudu ułatwią rozlokowanie poszczególnych elementów garderoby. Warto także zainwestować we wkłady do szuflad, czy też plastikowe pojemniki na zabawki, które można wsuwać na poszczególne półki.

Dobra organizacja garderoby w pokoju dziecka, skutecznie pomoże utrzymać porządek i usprawni odnajdywanie zabawek, bądź określonych części garderoby, takich jak zaginione skarpetki od pary.

Jaką garderobę dla dziecka wybrać?

Z pewnością zastanawiacie się, jaką garderobę wybrać do pokoju dziecka. Przecież jedna szafa to za mało, a na klasyczną garderobę na wymiar nie ma miejsca w małym pokoju. Oczywiście to żaden problem! Odpowiednio dobrane meble modułowe w całości mogą posłużyć jako taka mini garderoba dla dziecka. Oprócz klasycznej pojemnej szafy na ubrania, która wyposażona jest w wieszaki, półki i szuflady, jak na przykład z kolekcji FRIBO białe, warto również dobrać niewielkie komody z pojemnymi szufladami bądź też łóżko z szufladą ukrytą pod materacem jak w kolekcji LILO. Wszystkie te elementy pomogą zagospodarować całą odzież dziecka i odpowiednio ją posegregować, aby bez trudu można było odnaleźć pożądany ciuch.

garderoba u dzieci

Szafa – garderoba dla dzieci, czyli na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jak już wspomnieliśmy, szafy dla dzieci muszą pomieścić całkiem spore stosy ubrań, a także wiele innych akcesoriów, w tym zabawek. Co więcej, powinny być wytrzymałe, aby znieść nie zawsze delikatne traktowanie, a także niefrasobliwe zabawy.

Jak każdy rodzic już się domyśla szafa czy też inaczej mini garderoba dla dziecka to zaraz po łóżku i komodzie najważniejszy mebel. Bez względu na wiek pociechy, będzie ona zawsze nieocenionym meblem w pomieszczeniu. Wielu rodziców wyobraża sobie szafę jako jeden wolnostojący mebel w pokoju dziecka. Może ona jednak tworzyć spójną wielofunkcyjną zabudowę wraz z pozostałymi meblami z kolekcji, do której przynależy, tak jak ma to miejsce w wypadku szaf TODI. Szafy wolnostojące narożne bądź klasyczne pomagają zagospodarować mały pokój dziecka w sposób bardzo optymalny.

garderoba do pokoju dziecka garderoba dla dziecka

Innym zagadnieniem jest adaptacja szafy. Dlaczego tak bardzo staramy się, aby wybrane meble były jak najbardziej dopasowane do potrzeb, a także rosły z wiekiem dziecka? Odpowiedź jest prosta! Dzieci rosną w zawrotnym tempie. Nie zdążymy się spostrzec, a już na tych samych półkach co znajdowały się pieluchy, pojawi się plecak, a chwilę później trofea z licealnych zawodów. Dlatego raz a dobrze wybrana garderoba dla dziecka może posłużyć z powodzeniem przez wiele lat!

Jaka powinna być idealna garderoba dziecięca? Oczywiście bezpieczna!

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem każdego rodzica. Z tego względu należy upewnić się, czy mebel skonstruowano z odpowiednich materiałów, jak jest wykończony i czy jego konstrukcja nie zagraża małemu dziecku. Poznajmy więc kilka punktów, na które powinniśmy zwrócić uwagę:

1. Upewnij się co do rodzaju wykończenia garderoby dla dziecka. Czy nie ma ostrych krawędzi bądź też szczelin, w które mogłoby włożyć palce.

2. Sprawdź zawiasy szafy – zawiasy powinny być zaopatrzone w spowalniający mechanizm domykający, tak zwany cichy domyk. Ograniczają one możliwość przycięcia palców.

3. Zweryfikuj, czy szafa ma możliwość przymocowania do ściany. Małe dzieci lubią wspinać się po meblach lub huśtać się na ich drzwiach w takich wypadkach solidne przymocowanie do ściany może okazać się rzeczą niezwykle ważną.

Pamiętajmy więc, że dobrze zaaranżowana garderoba dla dziecka może być niezwykle praktyczna oraz funkcjonalna przez wiele lat, ułatwiając codzienne korzystanie z pokoju dla dziecka. To, na jakie meble się zdecydujemy, powinno być uwarunkowane wieloma czynnikami, jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka oraz dopasowanie mebli do jego wieku. Oczywiście nie wolno zapomnieć o funkcjonalności garderoby dla dziecka. Tylko sprytne rozwiązania pomogą utrzymać ład i porządek w pomieszczeniu.

Komentarze użytkowników (0)