Jak urządzić duży pokój w bloku?

Spis treści
  1. Urządzanie dużego pokoju w bloku – przeanalizuj dostępną przestrzeń
  2. Aranżacja dużego pokoju – wielofunkcyjny kącik wypoczynkowy
  3. Komoda i stół – elementy, których nie może zabraknąć w żadnym dużym pokoju!
  4. Pracownia w dużym pokoju? Jak najbardziej!
  5. Aranżacja dużego pokoju w bloku – postaw na stonowaną kolorystykę i dodatkowe oświetlenie

Urządzanie dużego pokoju w bloku – przeanalizuj dostępną przestrzeń

Jakąkolwiek aranżację dużego pokoju rozpocząć należy od analizy przestrzeni, która dostępna jest w pokoju. To, jakie meble tam staną, zależy w dużej mierze od metrażu, jakim dysponujesz. Jeśli przestrzeń jest niewielka, trzeba dobrze przemyśleć rozmieszczenie i ilość mebli – by nie zagracić pokoju i nie stworzyć przytłaczającej atmosfery. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie minimalizmu podczas projektowania wystroju dużego pokoju – nawet jeśli do dyspozycji masz większy metraż, lepiej postawić na mniejszą ilość mebli, ale takich, które pełnią kilka funkcji jednocześnie.

Aranżacja dużego pokoju – wielofunkcyjny kącik wypoczynkowy

Jakie meble kupić do dużego pokoju w bloku? Niezależnie od dostępnego metrażu, warto wybrać rozwiązania, które do maksimum pozwolą wykorzystać przestrzeń, jednocześnie zapewniając komfort i funkcjonalność. Kluczem jest inwestycja w meble wielofunkcyjne, które nie tylko oszczędzają miejsce, ale także dostosowują się do różnorodnych potrzeb mieszkańców. Przykładem takiego mebla jest sofa, nieodłączny element każdego dużego pokoju w bloku czy salonie. Zamiast tradycyjnego modelu, warto rozważyć zakup sofy z funkcją spania lub relaksu. Taka sofa nie tylko zapewni miejsce do siedzenia, ale w razie potrzeby posłużyć może jako dodatkowe łóżko dla gości.

stolik rozkłądany

Innym przykładem mebla wielofunkcyjnego, jest stolik rozkładany, posiadający mechanizm rozsuwania, umożliwiający zwiększenie powierzchni blatu oraz dostęp do dodatkowego, ukrytego blatu. Dzięki mechanizmowi podnośnika, możemy dostosować wysokość blatu do naszych potrzeb, co zwiększa funkcjonalność stolika. Ponadczasowa kolorystyka – połączenie bieli z dębowym dekorem sprawia, że stolik ten doskonale komponuje się z wnętrzami w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym.

Komoda i stół – elementy, których nie może zabraknąć w żadnym dużym pokoju!

Kolejny mebel, przy którym warto spędzić więcej czasu podczas urządzania dużego pokoju w bloku, jest komoda. Tutaj warto postawić na mebel o nieco większych gabarytach, jak dwudrzwiowa komoda wyposażona w szuflady z kolekcji Ricko. Nie tylko będzie ona piękną ozdobą każdego dużego pokoju, ale także jego bardzo funkcjonalnym elementem. Pomieści mnóstwo przedmiotów codziennego użytku, jak zastawa stołowa, może też posłużyć jako mebel pod zestaw RTV – telewizor, konsolę czy kino domowe.

urządzanie salonu w bloku

W dużych pokojach w polskich domach od zawsze znaleźć można było jeden wspólny element – stół. Przez ostatnie lata niewiele się w tej materii zmieniło i mebel ten wciąż jest spotykany w tym pomieszczeniu. Duży pokój bowiem często pełni również funkcję jadalni – szczególnie w mieszkaniach o mniejszych metrażach, w których nie ma miejsca na kuchnię z miejscem do spożywania posiłków. Doskonałym wyborem w takiej sytuacji jest rozkładany stół do jadalni. Na co dzień pozwoli wygodnie stołować się całej rodzinie, a w razie nagłej potrzeby – na przykład podczas imprezy ze znajomymi czy uroczystości rodzinnej – można go błyskawicznie rozłożyć, zwiększając jego powierzchnię.

urządzanie dużego pokoju w bloku

Pracownia w dużym pokoju? Jak najbardziej!

Czasy pandemii mamy już szczęśliwie za sobą, jednak bardzo dużo osób wciąż pracuje z domu – czy to zdalnie w ramach etatu w korporacji, czy też prowadząc własną działalność. I choć wykonywanie swoich obowiązków jest jak najbardziej możliwe z laptopem na kolanach czy na niewielkim stoliku kawowym, wszyscy wiemy, że na dłuższą metę jest to rozwiązanie co najmniej uciążliwe. Dlaczego by więc, w trakcie urządzania dużego pokoju w bloku, nie zagospodarować przestrzeni do pracy?

biurko do dużego pokoju

Tutaj z pomocą przychodzi kompaktowe biurko z kolekcji Brolo, które idealnie wkomponuje się w wystrój nowoczesnego pokoju dziennego. Jego niewielkie rozmiary, proste kształty bryły osadzonej na metalowych nogach oraz praktyczna szuflada sprawia, że mebel ten nie będzie się zanadto rzucać w oczy, a jednocześnie pozwoli stworzyć dostatecznie dużą i wygodną przestrzeń do pracy z laptopem. Panie z kolei wykorzystać je mogą jako funkcjonalną toaletkę, przy której wykonywać będą codzienny makijaż.

Aranżacja dużego pokoju w bloku – postaw na stonowaną kolorystykę i dodatkowe oświetlenie

Jak w przypadku każdego pokoju, niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie w bloku, czy własny dom, kluczowy jest dobór odpowiedniej kolorystyki. Mieszkania w bloku, szczególnie te w starszym budownictwie, mają to do siebie, że wyposażone są w niewielką liczbę okien. Dodatkowo często są one niewielkich rozmiarów – wpada więc przez nie mało naturalnego światła, które nie pozwala odpowiednio doświetlić pomieszczenia. Wszystko to tworzy wizualny efekt niewielkiego, ściśniętego pomieszczenia.

O ile w bloku nie mamy za bardzo możliwości wybicia nowych otworów i wstawienia dodatkowych okien – lub powiększenie ich rozmiaru – to możemy bez problemu rozświetlić pomieszczenie na kilka innych sposobów. Po pierwsze warto postawić na stonowaną, raczej jasną kolorystykę mebli, podłóg i dodatków. Biele oraz jasne odcienie szarości czy beżu doskonale się tutaj spiszą – sprawią, że pomieszczenie będzie lżejsze, a przez to też bardziej przestronne. Lustra czy meble wyposażone w przeszklone części jak witryny także będą tutaj świetnie pasować. 

Podczas aranżacji dużego pokoju nie wolno także zapominać o kwestii, która bardzo często jest przez wszystkich ignorowana – oświetleniu. Lampa sufitowa wyposażona w wiele żarówek, dodatkowe kinkiety na ścianie czy lampy podłogowe – wszystko to pozwoli dodatkowo doświetlić pomieszczenie i optycznie je powiększyć. Wykorzystać można także paski LED, szczególnie jeśli w dużym pokoju znajdują się witryny czy przeszklone meble.

Komentarze użytkowników (0)