Jaka szafa do dużego pokoju? Podpowiadamy!

Przestronny pokój dzienny, salon, czy jak niegdyś go nazywano duży pokój to marzenie każdego właściciela mieszkania, czy domu. Jednakże, by pomieszczenie to pełnić mogło swoją funkcję, potrzebne są w nim konkretne elementy, w tym meble służące do przechowywania. W tym zadaniu wciąż najlepiej spisuje się duża i pojemna szafa, która pomieści wszystkie potrzebne na co dzień przedmioty i pozwoli uniknąć efektu zagracenia pokoju. Jaką kupić szafę do dużego pokoju i czym kierować się przy jej wyborze? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym tekście!

Spis treści
  1. Szafa w dużym pokoju – czy to dobre rozwiązanie?
  2. Jaką wybrać szafę do dużego pokoju?
  3. Szafa z lustrem – idealne rozwiązanie do dużych i ciemnych pomieszczeń
  4. Sklep z szafami – gdzie znaleźć swój wymarzony model?

Szafa w dużym pokoju – czy to dobre rozwiązanie?

Obecnie salony czy duże pokoje kojarzą się wszystkim z nowoczesnością, minimalizmem i ograniczoną liczbą mebli – tak, by zyskać maksymalną funkcjonalność, a jednocześnie nie zagracić pomieszczenia i nie stworzyć przytłaczającej atmosfery. Czy zatem szafa, mebel z natury duży gabarytowo, ma rację bytu w tego typu miejscach? Jak najbardziej!

Odpowiadając na pytanie, dlaczego warto postawić na szafę w dużym pokoju, należy podkreślić kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim, szafa w takim pomieszczeniu oferuje obfitą przestrzeń do przechowywania. W zależności od jej rozmiarów, a także wewnętrznej konfiguracji, może pomieścić nie tylko ubrania, ale również inne przedmioty, takie jak tekstylia, walizki, sprzęt sportowy, czy odświętną zastawę stołową.

szafa narożna

Szafa w dużym pokoju umożliwia także estetyczne uporządkowanie przestrzeni. Ze względu na swoje gabaryty, doskonale spisze się w charakterze schowka dla dużych przedmiotów, które ciężko usunąć z pola widzenia, a które znajdują się w każdym mieszkaniu – jak odkurzacz, deska do prasowania czy suszarka do ubrań. Jest to więc doskonałe rozwiązanie do minimalistycznych pomieszczeń, gdzie każdy przedmiot ma swoje miejsce, co ułatwia utrzymanie porządku i poprawia funkcjonalność wnętrza.

Jaką wybrać szafę do dużego pokoju?

Obecnie na rynku znajdziesz całe mnóstwo szaf, w najróżniejszych rozmiarach, konfiguracjach czy nawet kształtach, zarówno w formie prostej bryły z tradycyjnym systemem uchylnych drzwi, szafy narożnej, jak i szafy przesuwnej. Jak dobrać szafę, by najlepiej spisała się w przypadku konkretnego dużego pokoju czy salonu? Na początku określić musisz kilka rzeczy, takich jak:

  • Wielkość pomieszczenia. Dobór niemal każdego mebla zależy w dużym stopniu od tego, jak duży jest pokój, w którym stanąć ma konkretna bryła – nie inaczej jest w przypadku szafy. Do bardziej kompaktowych salonów doskonałym rozwiązaniem będą mniejsze modele, jak dwudrzwiowa szafa z kolekcji Lyon jasny, która oferuje sporo miejsca do przechowywania, a przy tym prezentuje się niezwykle stylowo dzięki podświetlanym bokom oraz górnemu wieńcowi;
szafa w dużym pokoju
  • Styl pomieszczenia. Szafa jest jednym z największych elementów wyposażenia każdego pomieszczenia, przez co od razu przykuwa wzrok odwiedzających. Musi więc współgrać ze stylem i kolorystyką wnętrza, a także pozostałymi elementami wystroju. Jeśli meble w salonie czy dużym pokoju utrzymane są w jasnej, czy wręcz białej tonacji, szafa powinna mieć podobne wybarwienie – dobrą praktyką jest wybór mebli z tej samej kolekcji, dzięki czemu nawet duża szafa nie zaburzy harmonii wnętrza;
  • Oczekiwania wobec mebla. Szafa może służyć do przechowywania praktycznie wszystkich przedmiotów, od ubrań, przez zastawę stołową, po sprzęt elektroniczny. Należy więc określić, do czego ma być wykorzystywana w dużym pokoju, dostosowując jej gabaryty i zastosowane wewnątrz mechanizmy (szuflady, drążki do wieszania, półki) do indywidualnych potrzeb. W przestronnych salonach popularnym rozwiązaniem jest tworzenie meblościanki, czyli zestawu mebli, które tworzą spójną estetycznie całość. Szafa w takim układzie, jak ta z kolekcji Shetland, może być połączona z regałami, komodami lub innymi modułami, tworząc komfortową i funkcjonalnie urządzoną przestrzeń.
szafa z lustrem

 

Szafa z lustrem – idealne rozwiązanie do dużych i ciemnych pomieszczeń

Prócz spełniania swojego oczywistego zadania, jakim jest dyskretne przechowywanie bardzo dużej ilości przedmiotów, szafa może (i powinna!) pełnić jeszcze jedną ważną funkcję – dekoracyjną.

Jako jeden z większych gabarytowo elementów wyposażenia, często dominuje w przestrzeni, dlatego tak ważne jest, aby mebel ten był nie tylko funkcjonalny, ale również estetycznie dopasowany, zwłaszcza w przypadku ciemniejszych i słabo doświetlonych pomieszczeń. Bardzo dobrym wyborem jest tutaj szafa z lustrem, jak czterodrzwiowy model z kolekcji Linate. Lustro nie tylko dodaje elegancji, ale przede wszystkim efektywnie rozjaśnia wnętrze. Dzięki odbijaniu światła, zarówno naturalnego, jak i sztucznego, lustrzane fronty znacząco poprawiają jasność w pomieszczeniu, czyniąc je bardziej przytulnym i przestronnym. To praktyczne i estetyczne rozwiązanie sprawdza się idealnie w miejscach, gdzie brakuje światła, jednocześnie zwiększając funkcjonalność i atrakcyjność wnętrza.

modna szafa

 

Sklep z szafami – gdzie znaleźć swój wymarzony model?

Wiesz już, na co zwracać uwagę przy wyborze szafy i jakie rozwiązania spiszą się w przypadku konkretnych typów pomieszczeń. Pozostaje więc pytanie – gdzie kupić szafę? Wykorzystaj naszą mapę z siecią sprzedaży, by znaleźć w Polsce salony, które oferują nasze produkty.

Komentarze użytkowników (0)