Kiedy warto postawić na łóżko z szufladami?

Spis treści
  1. Łóżko z pojemnikiem na pościel, a łóżko z szufladami
  2. Dlaczego warto zdecydować się na łóżko z szufladami?
  3. Gdzie sprawdzi się łóżko z szufladami?
  4. Jakie łóżko z szufladami wybrać?

Łóżko z pojemnikiem na pościel, a łóżko z szufladami

Jak wspomnieliśmy, w sprzedaży możemy znaleźć dwa rodzaje łóżek ze schowkiem. Są to łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel bądź łóżka z szufladami. Obie nazwy często bywają używane wymiennie, co jest błędem, gdyż łóżko z pojemnikiem na pościel, a łóżko z szufladami to nie to samo. Szuflady to mniejsze schowki, które co prawda również się wysuwają, jednak różnią pod względem dostępu do przechowywania. Pojemnik na pościel to z reguły jedna większa skrytka, wbudowana tuż pod stelażem. Co jest lepsze? Wszystko zależy od potrzeb, niemniej to szuflady zapewnią nam większą funkcjonalność. Warto wiedzieć, że w wielu modelach, by dostać się do pojemnika, najpierw musimy unieść stelaż, co dla niektórych może być problematyczne. Z kolei dostęp do szuflad jest o wiele prostszy i możemy tam przechowywać nie tylko pościel, ale też wiele innych przedmiotów. Szuflady są dobrym miejscem na przechowywanie drobnych przedmiotów, których potrzebujemy na co dzień, natomiast łóżko z pojemnikiem to dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują dodatkowego miejsca na drugą kołdrę, czy pościel.

Dlaczego warto zdecydować się na łóżko z szufladami?

Wiemy już, że łóżko z pojemnikiem, a model posiadający szuflady to dwa zupełnie inne meble do sypialni. Dlaczego to łóżko sypialniane z szufladami będzie lepszym wyborem? Po pierwsze dlatego, że szuflad może być kilka, dzięki czemu w każdej możemy trzymać co innego. Często, w odróżnieniu od łóżka z pojemnikiem, szuflady mogą być rozmieszczone w różnych częściach łóżka, przez co zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania. Szuflady można też łatwo zdemontować, dzięki czemu zyskujemy klasyczne łóżko podwójne na nóżkach. Łóżko posiadające szuflady to mebel niezwykle funkcjonalny, który zapewnia nam miejsce do przechowywania akcesoriów, bielizny czy dodatkowego kompletu pościeli.

Czy łóżka ze schowkiem mają jakiekolwiek wady? Wiele zależy od tego, jak ustawimy łóżko. Warto pamiętać, że tego typu modele muszą być dobrze dopasowane w niewielkich pomieszczeniach ze względu na to, że do wysunięcia szuflady, bądź schowka potrzeba nam dodatkowego miejsca. Decydując się na takie łóżko, należy dobrze zastanowić się jaki model będzie najlepszy, by móc swobodnie korzystać z dodatkowych miejsc do przechowywania. Jeśli pojedyncze łóżko z szufladami bokiem przylega do ściany, wówczas możemy wybrać model z pojemnikiem umiejscowionym pod spodem, bądź takie, którego szuflady będą wysuwane w stronę pokoju.

Gdzie sprawdzi się łóżko z szufladami?

W sprzedaży dostępne są pojedyncze i podwójne łóżka z szufladami. Pierwsze są idealnym wyborem w przypadku pomieszczeń o stosunkowo niewielkim metrażu. Dzięki temu możemy funkcjonalnie i przede wszystkim mądrze zagospodarować każdy metr kwadratowy. Z kolei podwójne łóżka z szufladami sprawdzą się także w dużych i przestronnych sypialniach małżeńskich.

Jakie tego typu rozwiązanie ma plusy? To świetny sposób na urządzenie wnętrza dla tych, którzy cenią minimalizm. Dzięki temu nie musimy stawiać dodatkowej szafy, czy komody, gdyż w szufladach zmieścimy wszystko, co jest nam potrzebne. Bardzo popularnym wyborem jest łóżko kontynentalne z szufladami, które jest nieco wyższe i lepiej prezentuje się, niż tradycyjne modele.

Łóżko jednoosobowe z szufladami dobrze sprawdzi się w pokoju dziecka bądź w pomieszczeniu nastolatka. Będzie dobrym wyborem w każdym mniejszym pomieszczeniu, które możemy praktycznie zagospodarować. Łóżko do pokoju młodzieżowego będzie wygodnym i komfortowym miejscem snu, a dzięki szufladom ułatwi utrzymanie porządku w pokoju. To właśnie w nich dziecko może trzymać zabawki, a nastolatek gry, książki i inne przedmioty. Tego typu łóżka młodzieżowe z pewnością ułatwią sprzątanie, gdyż wszystkie niepotrzebne akcesoria szybko znikną z pola widzenia.

W przypadku sypialni rodziców również dobrze jest rozglądnąć się za tego typu modelem. Urządzając sypialnię, szczególnie w blokach mieszkalnych, mamy niewielkie pole manewru. Łóżko jest nierozłącznym elementem sypialni, dlatego wybierając model z szufladami, możemy chować w nich niektóre ubrania i akcesoria, a dzięki temu maksymalnie wykorzystać przestrzeń i ograniczyć liczbę innych mebli w pomieszczeniu.

łóżko do pokoju młodzieżowego

Jakie łóżko z szufladami wybrać?

Jeśli chcemy funkcjonalnie urządzić sypialnię bądź pokój dziecka, łóżko z szufladami będzie najlepszym rozwiązaniem. Jak wybrać meble do sypialni? Na początek należy zwrócić uwagę na wymiary pomieszczenia. Warto wiedzieć, że każde łóżko pojedyncze z szufladami, musi mieć zapewnioną dodatkową przestrzeń, byśmy mogli swobodne wysunąć szuflady. Te powinny wysuwać się przynajmniej do połowy głębokości, co należy wziąć pod uwagę. Jeżeli odpowiednio wcześniej tego nie przemyślimy, szuflady będą mogły pełnić jedynie funkcję dekoracyjną.

Zastanawiając się nad materiałem, na pewno warto wybrać łóżko z solidną ramą. Dzięki temu mamy pewność, że mebel posłuży nam przez wiele lat, gwarantując wysoki komfort użytkowania. Jego powierzchnia powinna być dostosowana do liczby korzystających z niego osób. Należy zastanowić się nad tym, czy poszukujemy łóżka z jedną szufladą, czy przydatnych będzie nam więcej tego typu schowków. Jedna szuflada będzie wystarczająca, gdy zamierzamy tam chować pościel, natomiast kupując łóżko do pokoju dziecięcego, warto wybierać modele, które posiadają więcej szuflad. Łóżka dostępne są też w różnych kolorach, stąd kluczowym czynnikiem będzie wybór stylu, który wpasuje się w nasze wnętrze.

Czy łóżka z szufladami są droższe? Teoretycznie tak, gdyż za szuflady, które nie występują w standardowym łóżku, trzeba zapłacić. Jednak każdy, kto myśli w ten sposób, musi zastanowić się, ile kosztuje solidna i funkcjonalna komoda lub regał. Łóżko z szufladami z powodzeniem zastępuje nam tego typu meble, stanowi wyposażenie, które i tak w pomieszczeniu musi się znaleźć, a dodatkowo sprawia, że maksymalnie wykorzystujemy przestrzeń.

Komentarze użytkowników (0)