Wygodne meble do pracy i nauki zdalnej

Spis treści
  1.  
  2. Jak urządzić biuro w domu na potrzeby pracy zdalnej
  3. Kreatywny kąt – czyli wygodne meble do pracy zdalnej
  4. Nauka w domu – wygodne meble do nauki zdalnej

 

meble do pracy i nauki zdalnej

Jak urządzić biuro w domu na potrzeby pracy zdalnej

Każda osoba, która ma możliwość wykonywania obowiązków zawodowych zdalnie, z poziomu własnego domu, chce – a przynajmniej powinna! – odpowiednio zaaranżować przestrzeń do pracy. Jest to kluczowe, by stworzyć miejsce, które zapewni komfort podczas wielogodzinnej pracy przed komputerem, umożliwi efektywną organizację sprzętu, narzędzi i materiałów oraz przechowywanie dokumentów. Jednocześnie ważne jest, aby taka strefa była kompaktowa i nie zajmowała zbyt dużo miejsca w pomieszczeniu. To ostatnie tyczy się szczególnie właścicieli mniejszych mieszkań i domów, w których trudno efektywnie wydzielić cały pokój na biuro.

A więc, jak urządzić biuro w domu na potrzeby pracy zdalnej? Tym, jakie meble są do tego wymagane, zajmiemy się ze szczegółami za moment. Zanim w ogóle pomyślisz o meblowaniu, musisz zadbać o kilka rzeczy, takich jak:

  • Odpowiednie miejsce do pracy. W tej roli świetnie sprawdzi się kąt pomieszczenia lub inne ciche miejsce, w którym nie będziesz zwracał na siebie uwagi – szczególnie jeśli w domu są inne osoby. Kącik do pracy powinien zapewnić Ci spokój i możliwość pełnego skupienia.
  • Unikanie pracy na kanapie czy fotelu. Chociaż meble te mogą wydawać się kuszące ze względu na swoją wygodę, to właśnie ta wygoda może stać się rozpraszającym czynnikiem, odciągających Twoją uwagę od wykonywanych obowiązków. Ponadto, spędzanie wielu godzin na sofie z laptopem na kolanach to pozycja niekorzystna dla Twojego kręgosłupa. W dłuższej perspektywie może przyczynić się do problemów zdrowotnych.
  • Dobre oświetlenie. Jedna z najważniejszych rzeczy w trakcie pracy czy nauki to odpowiedni poziom oświetlenia. Naturalne światło jest oczywiście najlepsze, nie zawsze jednak jest do niego łatwy dostęp – nie wspominając o pracy wieczorami. Zaopatrz się więc w dobrą lampę, najlepiej z możliwością regulacji kąta światła, jak i jego natężenia.

Na koniec ważna uwaga, o której wiele osób – zarówno tych pracujących w domu, jak i w biurze – niestety zapomina: organizacja i porządek. Mówi się, że bałagan na biurku to bałagan w głowie – może to brzmieć jak oklepany frazes, ale niesie za sobą dużo prawdy. Rozrzucone dokumenty czy materiały edukacyjne, które zalegają na Twoim biurku, mogą skutkować ciągłym rozproszeniem i utrudniać skupienie. Najlepiej przechowywać je w zamkniętym, łatwo dostępnym meblu – jak regał z drzwiczkami i szufladami z kolekcji Shetland.

 

meble do pracy w domu

 

Kreatywny kąt – czyli wygodne meble do pracy zdalnej

Gdy przygotowanie przestrzeni do pracy mamy już za sobą, możemy przejść do meritum, jakim są wygodne meble do pracy zdalnej. Kluczowych elementów jest tutaj kilka, pierwszym z nich jest oczywiście biurko. Jeśli pracujesz z laptopem, bez dodatkowego osprzętu, świetnym rozwiązaniem jest kompaktowe biurko z kolekcji Brolo. Proste kształty i bryła osadzona na solidnych metalowych nogach sprawią, że mebel ten idealnie wkomponuje się w wystrój salonu i nie będzie zanadto rzucał się w oczy.

Osoby, których praca wymaga nieco więcej przestrzeni – na przykład z uwagi na konieczność korzystania z dwóch monitorów – powinno zainteresować biurko Lyon Biały. Szeroki i głęboki blat roboczy gwarantuje dużo miejsca do komfortowej pracy, a praktyczna szuflada oraz drzwiczki zwiększają funkcjonalność mebla. Prosta, lecz estetyczna konsytuacja doskonale komponuje się z wnętrzami urządzonymi w nowoczesnym stylu.

 

biurko Lyon Biały

 

Drugim najważniejszym meblem, który musi znaleźć się w każdym domowym biurze przeznaczonym do pracy zdalnej, jest krzesło. Jego rola w przestrzeni pracy nie jest jedynie estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna i ergonomiczna. Długość i komfort pracy często zależą od właściwie dobranego modelu.

Jeśli Twoja pracownia znajduje się w salonie, typowe obrotowe fotele biurowe, choć ergonomiczne i doskonałe do wielogodzinnej pracy, zaburzać mogą estetykę wnętrza. W tym przypadku warto zastanowić się nad wyborem krzesła, które łączy w sobie funkcjonalność z designem bardziej dostosowanym do charakteru salonu. Może to być eleganckie tapicerowane krzesło z odpowiednim podparciem dla pleców lub designerski model z siedziskiem i oparciem wykonanym z jednego elementu.

Nauka w domu – wygodne meble do nauki zdalnej

Jak zostało wspomniane we wstępie, młodzież również potrzebuje odpowiednich warunków do nauki w domu. Jakie więc są meble, które sprawdzą się podczas nauki zdalnej w domu, ale też posłużą uczniowi, który chce przygotować się na kolejny dzień szkoły? Podobnie jak w przypadku pracy w domu, zadbać należy w pierwszej kolejności o biurko i krzesło. To pierwsze musi mieć odpowiednio duży blat roboczy, by pomieścić książki, komputer i inne przybory wykorzystywane do nauki. Krzesło z kolei musi zapewnić wygodę, ale też odpowiednią ergonomię – podparcie dla pleców, szczególnie odcinka lędźwiowego i wysokość dopasowaną do blatu biurka.

 

Wygodne meble do nauki zdalnej

 

Wygodne meble do nauki zdalnej to także odpowiednia przestrzeń do przechowywania. Doskonale w tej roli sprawdzi się kontenerek Amazon – kompaktowy mebel na kółkach, który pozwoli przechowywać książki i materiały edukacyjne, a który w każdej chwili można łatwo przestawić. Jeśli w pokoju dziecka jest dostatecznie dużo miejsca na pojemne regały, to warto rozważyć taką opcję. Dziecko w okresie szkolnym potrzebuje miejsca do przechowywania książek, ale też rzeczy, które posłużą do rozwijania jego pasji. A, jak wspomnieliśmy wcześniej, nic tak nie dekoncentruje w nauce czy pracy, jak bałagan wokół przestrzeni roboczej!

Komentarze użytkowników (0)