Schowek
Nie dodano żadnych elementów.
liczba produtków: 0
suma całkowita: 0 zł
sprawdź gdzie kupić

Miejsce do pracy

Nie trzeba mieć dodatkowego pokoju, żeby urządzić profesjonalne domowe biuro – wystarczy róg pokoju, kawałek wolnej ściany, miejsce za sofą lub pod schodami. Stwórz swój idealny i uporządkowany kącik do pracy. Bałagan potrafi skutecznie rozproszyć nasze myśli, dlatego zorganizuj przestrzeń w taki sposób, aby znalazło się w niej miejsce nie tylko na biurko, ale i szafki, w których pomieścisz wszystkie ważne dokumenty i książki. Obowiązkowo pamiętaj o dobrym oświetleniu i wygodnym krześle. No i oczywiście o energii do pracy.Czytaj więcej

Meble do biura i home office – wygodnie pracować można wszędzie

Zeszły rok okazał się rewolucyjny dla wielu aspektów życia, kultury czy pracy. Pandemia gwałtownie zmieniła nasze zwyczaje, zachowania i potrzeby. Kto mógł, przeniósł się na tryb pracy zdalnej; „na szybko”, często prowizorycznie adaptując dostępną przestrzeń na domowy gabinet.

Czy ten rok i kolejne ...


Czytaj więcej

Meble do biura i home office – wygodnie pracować można wszędzie

Zeszły rok okazał się rewolucyjny dla wielu aspektów życia, kultury czy pracy. Pandemia gwałtownie zmieniła nasze zwyczaje, zachowania i potrzeby. Kto mógł, przeniósł się na tryb pracy zdalnej; „na szybko”, często prowizorycznie adaptując dostępną przestrzeń na domowy gabinet.

Czy ten rok i kolejne lata będą inne pod względem organizacji pracy? Ciężko przewidzieć. Z jednej strony coraz więcej firm stara się wrócić do tradycyjnego modelu pracy w biurze. Z kolei pracownicy dzielą się na dwie grupy – zwolenników pracy poza domem i tych preferujących home office. Co przyniesie najbliższa przyszłość – czas pokaże. Faktem jest jednak, że pracować można w każdych warunkach komfortowo i swobodnie. Wszystko jest kwestią odpowiedniej aranżacji przestrzeni i wyboru właściwych mebli do biura.

Meble do biura domowego, czyli jak stworzyć idealną strefę pracy w domu

Chociaż do tego momentu transformacja cyfrowa trwała, to odbywała się powoli i dość spokojnie. Pandemia gwałtownie przyspieszyła cały proces w globalnej skali. Praktycznie z dnia na dzień spora część z nas musiała wybrać się na pracę zdalną, a firmy dynamicznie zaczęły przenosić się do internetu. W wielu przypadkach nie byliśmy na to logistycznie przygotowani. W krótkim czasie musieliśmy wygospodarować przestrzeń w domu, gdzie mogliśmy spokojnie popracować, pomimo bawiących się dzieci, współmałżonka i zaskoczonych naszą stałą obecnością, czworonożnych pupili. Nie każdemu się to udało, zwłaszcza, że prowizorycznie przygotowane miejsce, nie zawsze było komfortowe, co z kolei utrudniało wykonywanie codziennych obowiązków. Pandemia trwa dalej, nie wiadomo kiedy świat wróci do „normalności”, warto chyba poprawić jakość domowego biura?

W rzeczywistości, aby osiągnąć niezbędny efekt, wcale nie potrzeba dużo, a tym bardziej nie istnieje potrzeba poświęcania całego pomieszczenia na gabinet. Często wystarczy róg pokoju, kawałek ściany w sypialni albo pomieszczenie pod schodami w domu. Aby móc pracować wydajnie musimy zapewnić sobie dwie rzeczy – względny spokój (najlepiej pracować w najmniej uczęszczanym przez domowników miejscu) oraz komfort rozumiany jako wygodny fotel i parę mebli gabinetowych, pozwalających utrzymać porządek w notatkach i dokumentach.

O ile pierwszy warunek może być kłopotliwy, o tyle do zaspokojenia drugiego wystarczy dosłownie kilka podstawowych mebli do biura w domu. Wąskie biurko z szufladami, podwieszana na ścianie półka i może regał lub komoda, gdzie po skończonej pracy można schować najważniejsze rzeczy, chroniąc je przed dziećmi czy domowymi zwierzątkami. I to wszystko! A jeśli chcesz, możesz przywiesić na ścianach dekoracje, dopełniając aranżacji i tworząc prawdziwy „pokój w środku pokoju”. 

Powrót do pracy w biurze

Prawdopodobnie jednymi z najważniejszych argumentów przemawiających za powrotem do biura są możliwość rozdzielenia sfery zawodowej i prywatnej, a także warunki ułatwiające skupienie się na wykonywanych zadaniach. W świadomości wielu osób istnieje przeświadczenie, że praca w biurze jest o wiele bardziej komfortowa. Powoduje to przede wszystkim przekonanie o większej przestrzeni (cała dostępna przestrzeń jest w końcu powierzchnią biurową i po wykonaniu kilku kroków nie trafiamy do pokoju dla dzieci), możliwości swobodnego uporządkowania swoich rzeczy oraz wygodniejszych meblach do biura.

W gruncie rzeczy ciężko polemizować z taką argumentacją i odmawiać jej pewnej słuszności. Jednak w odniesieniu do home office, taka różnica jest często wywołana złą organizacją przestrzeni w domu czy złym lub wręcz żadnym doborem mebli gabinetowych. O ile da się zaaranżować praktycznie dowolną przestrzeń w komfortowe miejsce pracy, dzięki meblom biurowym z kolekcji Pello czy Shetland, o tyle obecności innych domowników raczej nie da się uniknąć. W tym przypadku tylko nasze własne umiejętności odcięcia się od otoczenia, mogą pomóc.


Czytaj mniej
Infolinia
Czynna w godzinach:
pon. - pt. 08:00 - 16:00
   
 
  Infolinia