Jak stworzyć nowoczesny przedpokój?

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które wita nas po przekroczeniu progu domu. Śmiało można stwierdzić, że stanowi również jego wizytówkę! W końcu to tutaj witamy i żegnamy zaproszonych gości.

Aranżacja przedpokoju powinna być równie ważna, co umeblowanie salonu czy kuchni. Najczęściej te pomieszczenie jest dużo mniejsze, niż te wspomniane, jednak planując jego wystrój, warto urządzić je nie tylko modnie, ale i funkcjonalnie. Sprawdź, jak stworzyć nowoczesny przedpokój, pamiętając o jego funkcjonalności. Prezentujemy nasze wskazówki i inspiracje.

Meble do przedpokoju

Umeblowanie jest pierwszym aspektem, na który zwracamy uwagę, wchodząc do pomieszczenia. To dobór poszczególnych elementów, ich styl, kolor decydują
o stylistyce wnętrza, jak również o naszych odczuciach, w tym poczuciu komfortu. Spokojne wnętrze w jasnych barwach a może ożywione kolorowymi dodatkami… Jak stworzyć nowoczesny przedpokój?

Wybierając nowoczesne meble do przedpokoju warto postawić na umeblowanie o prostych formach i gładkich powierzchniach. Stworzą one poczucie porządku w pomieszczeniu, niezależnie od wielkości jego przestrzeni. A ta jest niezwykle ważna przy doborze mebli. Niezbędnikami, które powinny się znaleźć w tym pomieszczeniu są: pojemna szafa na okrycia wierzchnie lub wieszak i komoda, szafka na buty domowników, oraz lustro, które umożliwi przejrzenie się przed wyjściem.

Jak stworzyć nowoczesny przedpokój, jeśli dysponujemy małą powierzchnią?  W takich pomieszczeniach, pojemność mebli stanowi kryterium, na które powinno się zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Chcąc umieścić jak największą liczbę przedmiotów – kurtek, butów, czapek, szalików czy toreb, powinniśmy zwrócić uwagę na parametry, takie jak: wysokość, szerokość i głębokość danego mebla. I to nie tylko po to, aby sprawdzić czy zmieści się on w naszym pomieszczeniu, ale także po to, aby umożliwić bezproblemowe przechowanie rzeczy. Umeblowanie smukłe, wysokie, spełniające funkcję kilku mebli jednocześnie, będzie naszym sprzymierzeńcem.

Jaką szafę do przedpokoju wybrać? Meble do przedpokoju

Przykładowo, wybierając szafę warto postawić na taką, która zmieści się na jednej ścianie, a w swojej zabudowie zawierać będzie lustro. W jej wnętrzu powinny znaleźć się zarówno wieszaki, umożliwiające przechowywanie ubrań, jak i półki, bądź szafki na pozostałe przedmioty. Pozwoli to, przy jej pomocy stworzyć nowoczesną garderobę do przedpokoju.

Jeżeli natomiast chcemy, aby w naszym małym przedpokoju znalazły się wyłącznie meble typowe dla tego pomieszczenia, najlepszym wyborem będzie umieszczenie w nim: wysokiej szafy, ławki z siedziskiem, ułatwiającym zakładanie butów oraz ich przechowywanie, oddzielnej półki z wieszakami, na której zawisną płaszcze i kurtki codziennego użytku. Całość dopełni zawieszenie lustra - poziomo lub pionowo.

Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią i nie chcemy zabudowywać przedpokoju szafą, warto postawić na element łączący wszystkie wymienione wyżej meble. Takie rozwiązanie na pewno nie przytłoczy przestrzeni, a nam zapewni funkcjonalność.

W przypadku większych przedpokojów, umieścić można w nich nie tylko meble typowe dla tego pomieszczenia, ale także wygodne siedzisko np. fotel czy ławkę. Gwarantujemy, że ten mebel na pewno będzie używany!

Ławka do przedpokoju Fotel do przedpokoju

Kolory ścian

Wąskie długie korytarze to zmora większości mieszkań w blokach, kamienicach czy nawet domach o średnim metrażu. A gdy dochodzą jeszcze meble robi się długi tunel. Jest kilka sposobów, aby optycznie skrócić bardzo długi korytarz. Zacznij od pomalowania jednej z krótszych ścian na ciemny kolor. Można też podzielić korytarz na dwie części odznaczając je od siebie innymi kolorami lub fakturami (uwzględniając również sufit).

Przy wyborze rodzaju farby, warto pokusić się o plamoodporną. W końcu błoto, woda i inne zabrudzenia z zewnątrz łatwo wdzierają się do domu.

By zniwelować efekt długiego tunelu, warto wykorzystać lustro. Zawiesić je na jednej z dłuższych ścian i w ten sposób wizualnie poszerzyć przestrzeń. Równie dobrym pomysłem będzie zamontowanie na jego środku ażurowych lameli lub szklanej ścianki z czarnymi szprosami.             

Oświetlenie

Oświetlenie do przedpokoju jest kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę. Jest to wnętrze najczęściej pozbawione okien.  Dodatkowo użyte kolory ścian również mogą wpływać na znajdującą się w nim ilość światła – dlatego warto postawić na jasne barwy. Wybierając oświetlenie, należy rozważyć takie, które obejmie, jak największy obszar, np. zawieszone na suficie lampy lub kinkiety na ścianach bocznych. Dodatkowo lampy do przedpokoju, mogą być również wolnostojące lub wbudowane w meble. Takie rozwiązanie pozwoli na doświetlenie wnętrza oraz wprowadzi element dekoracyjny.

Podłoga do przedpokoju

Ostatnim elementem, wpływającym na wygląd tego pomieszczenia jest podłoga. Tworząc nowoczesny przedpokój warto wykorzystać panele, bądź drewnianą lub imitującą drewno posadzkę. Przytulny wygląd i łatwość czyszczenia takiej podłogi to tylko niektóre z jej zalet. Dodatkowo tę powierzchnię łatwiej dostosować do wybranych mebli, jak i elementów dekoracyjnych, którymi mogą być rośliny czy dywaniki. W ostatnich latach, modna wykładzina i duże dywany, zostały zastąpione tymi mniejszymi - prostokątnymi bądź owalnymi. Choć zdawać by się mogło, że tak małe akcesorium, nie zmieni charakteru wnętrza, to szybko można się przekonać, jak bardzo przy jego pomocy zmieni się wygląd przestrzeni

Rośliny w przedpokoju Dywan do przedpokoju

Więcej inspiracji i mebli z oferty Meble Wójcik znajdziecie w aktualnym katalogu. https://www.meblewojcik.com.pl/gfx/meblewojcik/userfiles/_public/katalog/2021/katalog_meble_wojcik_2021.pdf

Komentarze użytkowników (0)