Schowek
Nie dodano żadnych elementów.
liczba produtków: 0
suma całkowita: 0 zł
sprawdź gdzie kupić

Szafy

więcej filtrów
Filtry: pokaż filtry
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
1  2  3  4    

Szafa – bohater nie tylko w domu

Szafa na ubrania – wydawać by się mogło, że to taki prozaiczny mebel, prawda? Na co dzień nie odmawiamy jej przydatności,a w odpowiednich aranżacjach wnętrz spełnia też ważną rolę jako element wystroju. Nie ma w niej nic niezwykłego… czy aby na pewno?

Szafa w naszym życiu

Niezbyt często się o tym myśli, ale nie można zaprzeczyć, iż szafa jest też bohaterem – w literaturze i filmach. To właśnie ona ...


Czytaj więcej

Szafa – bohater nie tylko w domu

Szafa na ubrania – wydawać by się mogło, że to taki prozaiczny mebel, prawda? Na co dzień nie odmawiamy jej przydatności,a w odpowiednich aranżacjach wnętrz spełnia też ważną rolę jako element wystroju. Nie ma w niej nic niezwykłego… czy aby na pewno?

Szafa w naszym życiu

Niezbyt często się o tym myśli, ale nie można zaprzeczyć, iż szafa jest też bohaterem – w literaturze i filmach. To właśnie ona prowadziła do Narni i w niej zamknięty był bogin w przygodach pewnego młodego czarodzieja. To z niej w opowiadaniach grozy (tych dla dorosłych i dla młodzieży) wychodzą różnego rodzaju potwory oraz monstra. Mebel ten jest zatem drugim po łóżku elementem wnętrza, tak mocno osadzonym nie tylko w naszym życiu, ale i kulturze popularnej. To świadczy o jego znaczeniu.

Szafa do sypialni, przedpokoju czy gabinetu to w dzisiejszych czasach powszechny i popularny mebel, bez którego trudno wyobrazić sobie utrzymanie porządku. Z drugiej jednak strony, już od najmłodszych lat, jej zamknięte drzwi potrafią niezwykle mocno oddziaływać na wyobraźnię swoją tajemniczością i sekretami, które skrywa.

W rzeczywistości jesteśmy (prawie!) przekonani, że jest po prostu niezwykle praktycznym przedmiotem, obowiązkowym w każdym domu. Wydaje się, że nawet w najskromniejszym i najbardziej ascetycznym mieszkaniu jest niezbędna, jeśli wierzyć słowom pisarza. Taki przykład znajdziemy w „Lalce” Prusa, gdzie Geist – francuski naukowiec, nie dbający o codzienne sprawy miał zaledwie kilka absolutnie niezbędnych mebli – łóżko, stolik, fotel i właśnie szafę!

(Prawdopodobnie) najbardziej znana szafa dwudrzwiowa

O tej szafie słyszało sporo osób, nie będąc projektantami wnętrz, historykami czy meblarzami. Sama jej nazwa prawdopodobnie obiła się każdemu o uszy przynajmniej raz. Chodzi tutaj o niezwykle charakterystyczną szafę gdańską – masywną, bogato zdobioną, elegancką.

W rzeczywistości chodziło o całą kolekcję mebli późnorenesansowych i barokowych – stołów, krzeseł, foteli. Wspólnymi dla nich cechami były ornamenty, listowanie, wysokie, łamane gzymsy i nogi w spiralnych formach. Trudno pomylić ich wygląd z czymś innym, ale jednak w powszechnym języku utrwaliła się przede wszystkim „szafa”.

Dziś tego typu meble spotkać można na wystawach, w muzeach czy domach kolekcjonerów. Trudno sobie wyobrazić je w przeciętnym domu czy mieszkaniu. Współcześnie meble spotykają się z innymi potrzebami i estetyką klientów.

Pełna swoboda w aranżacji wnętrz

Naturalnie, każde czasy w historii wiążą się ze swoimi trendami i wzornictwem. Trzeba jednak przyznać, iż żyjemy w epoce o prawdopodobnie największym ich zróżnicowaniu, co daje nam absolutną swobodę w tworzeniu swoich wymarzonych czterech kątów. Dostęp do oferty produktowej, źródeł inspiracji i pomysłów z całego świata jest możliwy nawet bez wychodzenia z domu. Aranżować przestrzeń możemy trzymając się wyznaczonego klimatu lub mieszając różne trendy.

Przykładowo, nowoczesna szafa z lustrem Linate, świetnie sprawdzi się z meblami z tej kolekcji lub innymi współgrającymi kolorystycznie, które już posiadasz w domu. Dodatkowe podświetlenie nada całości oryginalny wygląd. A jeśli masz problem z wolną przestrzenią w pokoju, wybierz szafy przesuwne – poczujesz wtedy czym jest pełna swoboda!


Czytaj mniej
Infolinia
Czynna w godzinach:
pon. - pt. 08:00 - 16:00
   
 
  Infolinia