Schowek
Nie dodano żadnych elementów.
liczba produtków: 0
suma całkowita: 0 zł
sprawdź gdzie kupić

Meble do przedpokoju

Przedpokój to wizytówka Twojego mieszkania, dlatego pomieszczenie powinno łączyć w sobie dwa elementy – estetykę i funkcjonalność. Zapomnij o nerwowych porankach, chaotycznym szukaniu kluczy lub ulubionego szalika. Zaplanuj przedpokój w taki sposób, aby wszystko miało w nim swoje miejsce. Schowaj buty i płaszcze do pojemnej szafy, a unikniesz bałaganu witającego Cię od progu. No i oczywiście najważniejsze – powieś lustro. Dzięki niemu nie tylko optycznie powiększysz przestrzeń, ale także zawsze będziesz mieć pewność, że przed wyjściem wyglądasz perfekcyjnie.Czytaj więcej

Witaj miły gościu, czyli jak dobrać odpowiednie meble do przedpokoju

Aranżacja przedpokoju to niemałe wyzwanie. Nie tylko dla samodzielnych amatorów urządzania wnętrz we własnych domach, ale także dla profesjonalistów stanowi niemały orzech do zgryzienia. Jak połączyć funkcjonalność, elegancję i przestronność w (z reguły) najmniejszym pomieszczeniu w domu?

Z ...


Czytaj więcej

Witaj miły gościu, czyli jak dobrać odpowiednie meble do przedpokoju

Aranżacja przedpokoju to niemałe wyzwanie. Nie tylko dla samodzielnych amatorów urządzania wnętrz we własnych domach, ale także dla profesjonalistów stanowi niemały orzech do zgryzienia. Jak połączyć funkcjonalność, elegancję i przestronność w (z reguły) najmniejszym pomieszczeniu w domu?

Z największymi problemami borykają się właściciele mieszkań w blokach, zwłaszcza starszego typu. W ich przypadku hol jest zazwyczaj najmniejszy, najbardziej ciasny i ciemny. Z drugiej strony wiele projektów domów wolnostojących także powiela ten problem. W pewien sposób jesteśmy do tego tak kulturowo przyzwyczajeni, że nie zwracamy na to w pierwszej chwili uwagi. Naturalne wydaje się nam, że przedpokój jest ciemny i ponury, a często też zarzucony ubraniami. Myślimy tak do momentu, kiedy na własne oczy zobaczymy np. odwiedzając znajomych, że można inaczej. Warto poświęcić większą uwagę aranżacji przedpokoju, aby „odczarować” to pomieszczenie.

Meble do przedpokoju w mieszkaniu

Mieszkanie w mieście to szereg korzyści – bliskość sklepów, miejsc rozrywki, lekarzy, znajomych itd. Za tymi przywilejami w przypadku ograniczonych środków finansowych, może jednak stać bardzo często „nieustawne” lub zbyt małe mieszkanie. Nie jest łatwo dobrać do niego odpowiednie meble, nie mówiąc o późniejszym przechowywaniu nabywanych z czasem kolejnych rzeczy i drobiazgów. Przedpokój, który powinien być wizytówką domu, często staje się miejscem, przez które jak najszybciej staramy się przeprowadzić gości.

Odpowiedni wystrój holu wymaga pokonania kilku najważniejszych trudności: bałaganu, małej ilości światła i niewielkiej przestrzeni.

Być może dla niektórych zabrzmi to banalnie, ale utrzymanie porządku działa cuda, w tej kwestii. Każda rzecz w przedpokoju powinna mieć swoje miejsce. Już na etapie planowania wnętrza warto pomyśleć o wnęce, do której trafi szafa do przedpokoju. Częściowo „ukryta” będzie sprawiać ciekawe wrażenie. Można umieścić w niej większość ubrań, wierzchnią odzież, szaliki czy nakrycia głowy. Odwiecznym pytaniem jest czy szafka powinna być zamykana czy otwarta. To kwestia indywidualna związana z szerokością przedpokoju. Zamykane szafy są bardziej estetyczne i optycznie lepiej sprawiają wrażenie porządku. Natomiast niezwykle ważny jest tutaj komfort użytkowania. Jeśli otwierane drzwiczki miałyby utrudniać korzystanie z szafy, należy z nich zrezygnować.

Dodatkowo warto zainwestować w szafki do przedpokoju, w których trzymane będą buty. Taki mebel jest nie tylko praktyczny dla przechowywania, ale może także służyć jako ławka do przedpokoju.

Mała ilość światła jest bardzo problematyczna, zarówno pod względem praktyczności, jak i samych doznań estetycznych. Małe pomieszczenia powinniśmy zatem wyposażyć we wszystko, co pozwoli przełamać ten problem. Warto postawić nie tylko na odpowiednią lampę, ale także pomalować ściany na jasne kolory i dobrać jasne meble do przedpokoju. Kolekcja Linate jest świetnym przykładem. Nowoczesny wygląd, jasna kolorystyka i możliwość montażu dodatkowego oświetlenia w postaci pasów ledowych, sprawia, że meble te nadają się zarówno do małych, jak i bardziej przestronnych pomieszczeń. Warto też pamiętać o jednym z najstarszych tricków – o lustrach, które odbijają każde źródło światła, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się większe niż w rzeczywistości.

Dom, słodki dom, czyli nie bagatelizujmy aranżacji przedpokoju w domu

Dużo większą swobodę i możliwości posiadają właściciele domów jednorodzinnych. Naturalnie, pod jednym warunkiem – że zwrócą uwagę na kilka czynników już na etapie wyboru projektu architektonicznego. Tak jak wspominaliśmy na początku, wiele z nich zakłada dość ciemny i relatywnie mały hol. Oczywiście jest to podyktowane praktycznymi względami – w końcu spędzamy w nim najmniej czasu. Nie znaczy to jednak, że można go zupełnie zaniedbać.

Przede wszystkim nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedpokój miał… okna! Albo przynajmniej przeszklone drzwi. Naturalne, dzienne światło, nieporównywalnie z niczym innym, nadaje wnętrzu przestronności, pogodności i przytulnej atmosfery. Jeśli zadbacie o ten element, to już ponad połowa sukcesu za Wami.

Przyjmuje się, że pomieszczenie wyposażone już w meble do przedpokoju powinno pozwolić swobodnie poruszać się 2-3 osobom. Jest to oczywiście subiektywny wyznacznik, który jednak dość dobrze obrazuje minimalne rozmiary holu.

Rozmieszczenie szaf do przedpokoju jest kwestią indywidualną i podyktowaną kształtem holu. Z reguły ustawiane są na jednej ścianie w rzędzie lub pojedynczo na 2-3 ścianach – np. szafa, wieszak i lustro na jednej, a szafki na buty czy ławka do przedpokoju na drugiej. W gruncie rzeczy nie można jednoznacznie określić, które rozwiązanie jest najlepsze.

Posiadacze domów mogą czerpać jeszcze jedną korzyść z posiadania przestronnych i dobrze oświetlonych holi. Z reguły nie muszą się obawiać wstawiania ciemnych mebli do przedpokoju, takich jak klasyczny Imperial.

W ofercie znaleźć można, które pomogą utrzymać porządek i estetykę już od wejścia do domu. Nasze szafki do przedpokoju są dostępne w różnych stylach, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Sprawdź nasza kategorię "meble przedpokój". Te wyjątkowe meble są kluczem do stworzenia zapraszającej i funkcjonalnej przestrzeni już od progu domu. Wybierając nasze meble z łatwością zorganizujesz przestrzeń, dodając jej charakteru i elegancji.


Czytaj mniej
Infolinia
Czynna w godzinach:
pon. - pt. 08:00 - 16:00
   
 
  Infolinia