Wybieramy regał do pokoju młodzieżowego, czyli jak urządzić pokój dla dziewczyny – Poznaj inspiracje i pomysły!

Meble do pokoju młodzieżowego

Regały młodzieżowe i nie tylko, czyli o czym pamiętać w pokoju dla dziewczyny?

Jeżeli spodziewacie się uniwersalnej rady, jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny, to niestety takiej nie uzyskacie. Wszystko uzależnione jest od gustu, a ten oczywiście każdy ma inny. Co więcej, duże znaczenie ma wiek oraz to, na ile lat przewidziana jest dana aranżacja. Zazwyczaj pokoje młodzieżowe dla nastolatek łączą elementy pokoju dziecięcego oraz dla dorosłych. Z tego względu znajdziemy tu regał drewniany do pokoju młodzieżowego, jak również biurkaszkolne czy też łóżka z różnymi ozdobami. Niektóre dziewczyny jeszcze nie chcą rozstawać się z wiekiem dziecięcym, przez co w pokoju znajdą się jeszcze urocze dodatki oraz pastelowe kolory. Są jednak i takie, które pragną szybko wkroczyć w dorosłość i zamieszkać w pokoju urządzonym poważniej.

Warto więc pamiętać, o kilku zasadach, które ułatwią nam stworzenie praktycznego pokoju dla nastolatki.

Przede wszystkim:

  • Proste meble młodzieżowe –  trudny okres dorastania, sprawia, że nastolatki są dość niestabilne emocjonalnie i często zmieniają zdanie, ulegając kolejnym fascynacjom. Jeżeli więc wybierzemy proste meble takie jak regał do pokoju młodzieżowego z kolekcji Lyon Jasny, czy też proste łóżko z kolekcji Lilo staną się one bazą do ewentualnych modyfikacji i zmian proponowanych przez dziecko.
  • jasne kolory – kolorystyka oczywiście jest mocno skorelowana z gustem. Niemniej jednak większość młodych dam lubi jasne, delikatne kolory. Dobrze sprawdzają się zarówno beże, jak i  barwy pastelowe.

malowanie pokoju

  • uniwersalne dekoracje – podstawowe narzuty na łóżko czy też zasłony, dywaniki bądź inne ozdoby takie jak wazony, powinny być na tyle uniwersalne, by dało się je wykorzystać w razie potrzeby szybkiejzmiany aranżacji. Warto więc wybierać jednokolorowe dodatki, najlepiej o gładkiej fakturze i pozbawione dodatkowych wzorków, chyba że będą na tyle subtelne aby pasować praktycznie do wszystkiego.

pokój młodzieżowy

Nie zapominajmy również o podstawowych funkcjach pokoju młodzieżowego dla nastolatki. Jest to przede wszystkim miejsce nauki, odpoczynku, spotkań z przyjaciółmi. Z tego względu musi być to również pomieszczenie reprezentacyjne i funkcjonalne.

Najnowsze trendy w pokojach młodzieżowych dla nastolatek – uniwersalne regały, witryny i komody

Powoli mija rok 2021, wiele się w tym czasie wydarzyło. Zmiany oczywiście nie ominęły także i trendów wnętrzarskich. Zastanawiając się więc, jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka newralgicznych elementów, a mianowicie:

  • minimalistyczny styl – pisząc o minimalizmie mamy na myśli skandynawskie klimaty, które panowały już w latach poprzednich. I w tym roku to nie uległo zmianie. Taka aranżacja ma spore zalety – mniej mebli i dodatków, tym więcej przestrzeni, a przy tym większe możliwości na ewentualne modyfikacje. Z tego względu w pomieszczeniu powinny pojawić się takie meble jak regał metalowy do pokoju młodzieżowego, proste modele w odcieniach bieli jak w kolekcji Todi, bądź wciąż modnego dębu sonoma.

 

  • funkcjonalne dodatki – dlaczego proponujemy ustawienie mebli typu regał? Pokój młodzieżowy dla nastolatki będzie zawierał dużo dodatków. Przez co potrzebne będą meble z wieloma półkami na przechowywanie, które w dodatku nie będą zajmowały dużo przestrzeni na podłodze. Liczne drobiazgi, pamiątki z wycieczek, ramki na zdjęcia czy też ozdoby. To wszystko zostanie doskonale wyeksponowane za pomocą regału do pokoju młodzieżowego. Pamiętajmy jednak, aby dodatki były spójne stylistycznie z resztą wyposażenia.
  • kolorystyka – jak już wspomnieliśmy, w pokoju młodzieżowym dla dziewczyny w 2021 roku będą dominowały beże i odcienie nude. Uniwersalną barwą jest oczywiście biel. Niemniej jednak również dobrze sprawdzą się pastelowe kolory regałów, szaf, bądź biurek. Jeśli nasze dziecko nie lubi delikatnych pasteli, równie dobrze sprawdzą się energetyczne barwy takie, jak żółć, limonka, zieleń, pomarańcz czy też niebieski.

niebieski pokój

  • biurka, regały i sekretarzyki – są to nieodłączne elementy wyposażenia pokoju dla nastolatki. Warto więc zadbać, aby były funkcjonalne oraz doskonale dopasowane do wyposażenia pokoju. Warto na przykład zapoznać się z ciekawą aranżacją kolekcji Lilo.

biały regał jasny regał

Regał drewniany do pokoju młodzieżowego czy też metalowy?

Zastanawiając się nad wyborem regału, powinniśmy rozważyć, w jakim stylu chcemy wykonać pokój młodzieżowy. Jeżeli ma być on bardziej na modłę skandynawską, to lepiej sprawdzą się regały drewniane do pokoju młodzieżowego w kolorze białym. Jeśli jednak stawiamy na nowoczesne rozwiązania, a nasze dziecko lubi minimalizm, to w takim wypadku doskonale sprawdzą się regały metalowe do pokoju młodzieżowego. Oba rozwiązania będą bardzo praktyczne.

biały regał

Regały mają to do siebie, że nie zajmują wiele przestrzeni, a dzięki temu, że są wysokie, mogą pomieścić bardzo wiele przedmiotów, zarówno ozdobnych, jak i tych do użytku codziennego. Stawiając na regał, możemy również za jego pomocą stworzyć elegancką biblioteczkę w pokoju młodzieżowym naszej córki. To rozwiązanie idealnie się sprawdzi, kiedy to dziewczyna lubi czytać różnego rodzaju publikacje, a przeważnie tak jest.

Jak widać, urządzenie pokoju młodzieżowego dla dziewczyny jest zarówno proste, jak również i trudne. Jednakże przy porozumieniu z dzieckiem oraz dzięki zastosowaniu się do trendów 2021 i naszych rad, bez trudu stworzymy ciekawą oraz inspirującą przestrzeń dla naszej dorastającej pociechy.

Komentarze użytkowników (1)
Natalia
10-09-2021 22:34:37
Do pokoju córki kupiliśmy meble z kolekcji Lilo. Polecam szczególnie łóżko, które jest bardzo funkcjonalne i świetnie sprawdza się w pokoju o mniejszym metrażu.