Urządzamy mały pokój młodzieżowy, tak aby był funkcjonalny!

meble młodzieżowe

Mały pokój młodzieżowy - pomysły i wyzwania aranżacyjne

Odpowiedni dobór mebli takich jak krzesła, łóżka i garderoby do małego pokoju młodzieżowego to podstawa, aby młody człowiek chętnie spędzał czas w swoim „azylu”. Jeżeli mamy do czynienia z małym pokojem młodzieżowym, to zaaranżowanie go może okazać się dużym wyzwaniem. Jednak przy odrobinie zaangażowania, chęci i otwartości na nowe rozwiązania, aranżacja małego pokoju młodzieżowego może okazać się wyzwaniem dającym sporą dozę satysfakcji.

meble do pokoju młodzieżowego meble pokój młodzieżowy

Małe pokoje młodzieżowe w bloku, czy też na poddaszu w domu mogą być nowoczesne, wygodne oraz funkcjonalne przy zaoszczędzeniu dodatkowej wolnej przestrzeni. Jak to zrobić? Zachęcamy do dalszej części artykułu!

Zasady aranżacji małego pokoju młodzieżowego

Zapewne skoro czytacie ten artykuł, zastanawiacie się, jak zaprojektować mały pokój młodzieżowy. Sugerujemy więc w pierwszej kolejności przedyskutować sprawę z młodym człowiekiem. Nie jest to już malutkie dziecko, posiada własne upodobania oraz wizje co do przestrzeni, w której przebywa. Warto więc zapytać co by wasza pociecha chciała, aby znalazło się w pokoju. Nowoczesne krzesła z kolekcji Snap, biurko, pojemna szafa, czy też łóżko i pojemne wiszące na ścianie półki – wszystko to powinno podlegać odpowiedniej dyskusji z młodym człowiekiem.

pokój młodzieżowy meble

Z pewnością też nurtuje was pytanie, jak pomalować mały pokój młodzieżowy. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się jasne kolory, ponieważ optycznie są w stanie dodać co nieco metrażu. Doskonale zdają rezultat odcienie nude, bieli i szarości.Do szarości warto podchodzić z dystansem, czasem lepiej pomalować tylko jedną ścianę bądź też zainwestować w dodatki w tym właśnie kolorze!

O czym jeszcze warto pamiętać?

  • Nowoczesne rozwiązania – meble wielofunkcyjne, takie jak łóżko z szufladami pod materacem, biurko w szafie czy też łóżko nad meblami. To rozwiązania, które z pewnością przypadną do gustu młodego człowieka.
  • Niezbędne minimum – aranżacja małego pokoju nie daje możliwości na zbyt wiele przedmiotów. Najlepiej więc wybrać meble wielofunkcyjne, które to nie będą zajmowały niepotrzebnie przestrzeni. Tutaj doskonale sprawdzi się kolekcja mebli młodzieżowych Amazon.
  • Proste formy – najlepiej wybierać meble o prostych formach jak w kolekcji Angel. Dzięki temu będą one wyglądały na lżejsze,co optycznie powiększy pokój, a w dodatku będą bardzo uniwersalne. Z łatwością przy takich meblach zmienimy aranżację wnętrza i wciąż wszystko będzie do siebie pasowało.

łóżko do pokoju młodzieżowego

Jak urządzić mały pokój młodzieżowy z pojemnymi meblami?

Wielofunkcyjne meble, jak już wspominaliśmy, są całkiem sprytnym sposobem na mały pokój młodzieżowy. Warto jednak zwrócić swoją uwagę ku pojemnym meblom. Nie chodzi tu o ich duże gabaryty, lecz o sprytnie zaaranżowaną przestrzeń wewnętrzną. Szafa z licznymi półkami, wieszakami czy szufladami będzie w stanie pomieścić znacznie więcej ubrań niż model z jednym tylko wieszakiem. Wspomniane szuflady i półki dodatkowo ułatwią odpowiednią segregację odzieży oraz umożliwią do niej dostęp.

pokój młodzieżowy wyposażenie

W małych pokojach młodzieżowych warto postawić na wysokie meble. Dzięki temu nie stracimy na przestrzeni w pomieszczeniu, a nasze meble zmieszczą znacznie więcej odzieży i przedmiotów niż wersje niższe. Warto również postawić na piętrowe łóżko, pod którym znajduje się biurko, bądź wysuwa się dodatkowa leżanka. To rozwiązanie znacznie zwiększa przestrzeń w małym pokoju młodzieżowym!

Aranżacje małego pokoju młodzieżowego trendy meblarskie 2021

Najnowsze trendy meblarskie odnoszące się do aranżacji pokojów młodzieżowych nawiązują do poprzednich lat, a więc w głównej mierze sprawdzą się:

  • Loftowy styl i dodatki – skrzynie zamiast szafki, zwisające żarówki na kablu czy też meble z palet to ponadczasowe rozwiązania.
  • Minimalistyczny styl – kolekcje takie jak: Angel czy też Flexi to jasne meble oraz dodatki zredukowane do minimum, co zapewnia duże poczucie estetyki oraz uporządkowania.
  • Pastelowe kolory w meblach – tutaj najlepiej sprawdzają się kolekcje Amazon oraz Lilo. Jeżeli wasza pociecha lubi takie odcienie, to jest to doskonałe pole do popisu!
  • Uniwersalna biel – jest to kolor, który idealnie komponuje się do każdego pomieszczenia. Ściany, meble, dodatki o tej barwie sprawiają, że pomieszczenie wydaje się znacznie większe i przestronniejsze.
  • Wielofunkcyjne rozwiązania – jest to trend powielany już od kilkunastu lat. Meble wielofunkcyjne w pokoju młodzieżowym prezentują się oryginalnie, a przy tym są niezwykle praktyczne!

wyposażenie pokój młodzieżowy

Na koniec mały pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim sprawdzi się zawsze, bez względu na najnowsze trendy! Minimalizm, proste formy, biel i szarości oraz pojemne i wielofunkcyjne meble są kluczem we wnętrzach tego typu. Warto więc wziąć to pod uwagę podczas kreowania własnej aranżacji małego pokoju dla dziecka. Efekt końcowy powinien wyglądać schludnie, przytulnie i praktycznie. Pamiętajcie jednak, aby wszelkie zmiany przedyskutować najpierw ze swoim dzieckiem, unikniemy w ten sposób niepotrzebnych nieporozumień oraz kłótni. A co więcej sprawi, że nasza pociecha będzie się dobrze czuła w swoim „nowym” pokoju – a o to w tym wszystkim przecież chodzi!

Komentarze użytkowników (0)