Kiedy kupować meble? Wielka wyprzedaż w sklepach meblowych

promocja na meble

Promocja na meble. Wykorzystuj okazje

Wielu z nas nie zwraca większej uwagi na czas i porę zakupu mebli. Jak się okazuje, są pewne okresy na zakup tego typu wyposażenia, jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić. Odpowiednia wiedza, plan zakupów oraz cierpliwość podczas korzystania ze starych mebli, mogą się opłacać, gdy zdamy sobie sprawę, ile możemy zaoszczędzić. Jeżeli zastanawiasz się, kiedy najlepiej zdecydować się na zakup mebli, podpowiemy, w których miesiącach obowiązują różne okazje i przeceny.

Branża meblarska z reguły działa wg harmonogramu półrocznego, dlatego warto kupować meble zimą lub latem. Nowe modele mebli trafiają do sklepów na wiosnę i jesień, dlatego każdy, kto szuka okazji, powinien sprawdzać promocję w sklepach, zanim nowe modele trafią do sprzedaży. Ceny mebli spadają również w okresach zimowych. Letnie miesiące są z reguły bardziej pracowite dla producentów mebli, co oznacza, że wówczas nie oferują rabatów. Warto zwrócić uwagę na sezonowość. Początek roku szkolnego to dobry czas na zakup mebli biurowych, które są niezbędne jeśli chodzi o pokój dziecięcy, czy młodzieżowy. Dla przedsiębiorców to świetna okazja, by pozbyć się asortymentu biurowego, co stwarza możliwość wielu przecen i okazji. Sprzedaż konkretnych mebli uzależniona jest również od aktualnie panujących trendów oraz od tego, jakie kolory są modne w danym sezonie. Warto więc zwracać uwagę na aktualne trendy wnętrzarskie. Moda na konkretny styl mebli oraz kolory, do jakich można je dopasować, determinuje wybór Klientów. Kolory złoty, czerwony, zieleń, brąz, czy czerń przypadają na jesień i zimę, natomiast róż, błękit, biel, na wiosnę i lato. Jak widzimy, okazji do zakupu mebli w niższej cenie jest sporo, jednak warto zapoznać się ze szczegółowym harmonogramem.

meble w promocji

Meble w Promocji. Harmonogram branży meblarskiej

Jeśli w czasie najwyższych przecen żałowałeś, że kupiłeś meble już wcześniej, od dziś się to zmieni! Poniżej zapoznasz się z okresami sezonowych przecen oraz okazji, kiedy możeszzakupić meble w bardzo korzystnych cenach.

Na pierwsze wyprzedaże możesz liczyć już początkiem roku. Wtedy to wielu producentów decyduje się na wyprzedaże kolekcji zimowej, a przeceny mogą sięgnąć nawet 70%. To świetna okazja, by w nowym roku zdecydować się na zamiany w naszym domu i kupić meble na przecenie, a tym samym sporo zaoszczędzić. Okazji do przecen nie brakuje również w kolejnych miesiącach. Niektóre sklepy wprowadzają przeceny z okazji Dnia Kobiet. Warto więc śledzić tego typu wyprzedaże, by trafić na takie okazje. W kwietniu rozpoczyna się wyprzedaż śródsezonowa, czyli tzw. midseason sale. To rodzaj promocji, która została zapoczątkowana przez marki ubraniowe i przyjęła się również w branży meblarskiej, stąd już na wiosnę można wypatrywać przecen na meble, które nas interesują. Wiele sklepów meblowych oferuje również promocje na święta okolicznościowe. Mogą to być takie okazje jak Dzień Matki, Dzień Dziecka czy Dzień Ojca. Spośród nich najbardziej interesujący może być Dnia Dziecka i stanowić okazje na uzupełnianie wyposażenia pokoju naszej pociechy o niezbędne gadżety czy meble.

meble wyprzedaż

Podczas wakacji wielu z nas decyduje się na remonty, bądź zaaranżowanie swoich wnętrz na nowo. Wówczas również w wielu sklepach można liczyć na sezonową wyprzedaż. Będą to nie tylko meble do wnętrz, ale też akcesoria ogrodowe i meblami czy elementy architektury ogrodowej. Duża fala wyprzedaży rozpoczyna się wraz z końcem wakacji. Dzieci idą do szkoły, a rodzice pragną zakupić nowe wyposażenie do ich pokoju, by zapewnić dzieciom dobre warunki do nauki. Wiele firm oferuje wówczas biurka i meble do pokoju młodzieżowego w okazyjnych cenach.

Zanim do sklepów trafi zimowy asortyment, można liczyć na przecenę wcześniejszych kolekcji. Prawdziwe wyprzedażowe szaleństwo rozpoczyna się w tak zwany „Black Friday”. W ostatni piątek listopada różne sklepy, w tym meblowe, oferują bardzo duże rabaty na swoje kolekcje. W Czarny Piątek ceny mogą spaść nawet o 50%. Większość sklepów  swoje promocje przedłuża do poniedziałku, kiedy przypada „Cyber Monday”. Promocje obowiązują do wyczerpania zapasów.

Warto wiedzieć, że w pierwszym tygodniu grudnia przypada Dzień Darmowej Wysyłki. To kolejny powód, by zdecydować się na zakupy świąteczne, bez ponoszenia opłat związanych z wysyłką. Tuż przed świętami ci, którzy planują gościć rodzinę i przyjaciół, zastanawiają się nad zakupem nowego wyposażenia w postaci sofy do spania, bądź mebli do salonu i jadalni. Końcówka roku to także dobry czas do poszukiwania promocji, gdyż wielu producentów oraz dystrybutorów pragnie sprzedawać swoje zapasy, oferując zniżki.

wietrzenie magazynów meble wójcik

Wietrzenie Magazynów. Promocja Meble Wójcik

Wielu producentów od czasu do czasu decyduje się na tzw. „wietrzenie magazynów”, dzięki którym możemy nabyć wyposażenie do dowolnego pomieszczenia w niższej cenie. Warto więc śledzić strony i profile społecznościowe interesujących nas producentów mebli, by wiedzieć o aktualnych wyprzedażach. 

Producent Meble Wójcik w czerwcu organizuje "wietrzenie magazynów". To promocja, która obejmuje zakup wszystkich kolekcji mebli (prócz krzeseł) w dużo niższych cenach. Dzięki temu każdy z nas będzie mógł nabyć interesujący nas asortyment, a tym samym zaoszczędzić kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych. To świetna okazja na tańsze urządzenie mieszkania i zakup mebli w korzystnych cenach.

Każda pora do zakupu mebli jest dobra, jeżeli wiemy, czego konkretnie nam potrzeba i znajdziemy taką promocję, dzięki której możemy wiele zaoszczędzić. Sklepy internetowe oraz dostęp do informacji zrewolucjonizował sposób, w jaki robimy zakupy, dzięki czemu dziś jest to dużo prostsze.

 

Komentarze użytkowników (0)