Od czego zacząć urządzanie domu?

Dobry plan to podstawa

Kupując dom lub mieszkanie przejmujemy nową powierzchnię, która była już dotychczas zagospodarowana, bądź znajduje się w stanie deweloperskim - z gołymi ścianami, betonową wylewką. W przypadku przejęcia wnętrza po poprzednich właścicielach musimy zdecydować się na remont mieszkania. Stan deweloperski daje większą swobodę aranżacji wnętrz.

Urządzanie domu

Nie da się ukryć, że puste wnętrza pobudzają kreatywność. Większa powierzchnia otwiera nam więcej możliwości, natomiast inaczej ma się to, gdy trzeba zaaranżować małe mieszkanie. W każdym przypadku urządzanie wnętrza warto wcześniej zaplanować. Na początku należy wziąć kartkę i długopis oraz pomyśleć, co chcemy po kolei zrobić. Warto wiedzieć, że niektóre działania, jak np. wykonanie mebli na wymiar, wymagają czasu. Jeżeli mamy już ogólny zarys jak powinny wyglądać nasze wnętrza, dobrze jest wziąć najnowsze katalogi oraz przeglądnąć aktualne trendy. Nie po to, aby ślepo podążać za najnowszym krzykiem mody, ale by zainspirować się i poszerzyć horyzonty. Dzięki temu możemy nie tylko wpaść na nowe pomysły, sprawdzić co będzie pasować do naszego domu, ale przede wszystkim uniknąć błędów aranżacyjnych. Planowanie prac oraz zakupu wyposażenia to też odpowiedni czas na poszukiwanie oszczędności. Nie chodzi tu o zakup jak najtańszych materiałów, ale poszukanie wyprzedaży i promocji, które oferuje wiele sklepów meblowych.

Urządzanie domu. Od czego zacząć?

Choć zakup drobiazgów może kusić, warto zacząć od podstaw. Nasz dom potrzebuje z pewnością dobrej podłogi. Położenie lub wymiana podłóg to pierwsze działania, jakie powinniśmy podjąć. Wybierzmy odpowiednie panele czy deski, a do łazienki i kuchni - płytki. Warto pamiętać, że są to materiały wykończeniowe, które zostaną z nami na lata, dlatego zwróćmy uwagę na ich jakość. Otaczające nas barwy są także niezwykle ważne, stąd też istotny będzie właściwy dobór kolorów ścian. Te najpierw należy pokryć farbą podkładową, a następnie wybranym kolorem. W każdym domu ważnym elementem jest też odpowiednie oświetlenie. Montaż lamp, włączników czy gniazdek nie jest skomplikowany, dlatego wielu z nas wykona go samodzielnie. Następnie można zabrać się za dobór mebli i urządzeń. W pierwszej kolejności montuje się zabudowę stałą oraz armaturę sanitarną, sprzęt do kuchni, a następnie pozostałe meble, takie jak komody, stoliki, czy sofy na podstawie przestrzeni, która została do dyspozycji. Wisienką na torcie jest etap dekorowania wnętrz. Akcesoria dekoracyjne zazwyczaj nie wymagają długiego oczekiwania na realizację zamówienia, dlatego stanowią uzupełnienie i ostatni etap naszych prac. To czas na wieszanie zasłon, luster i ramek ze zdjęciami. Istotny jest tu dobór takich dekoracji jak poduszki i bibeloty, dzięki którym dom nabiera indywidualnych rysów.

Urządzenie wnętrza domu

Urządzenie wnętrza domu. Najważniejsze pomieszczenia

Planując wykończenie wnętrz, musimy wiedzieć, które pomieszczenia są najważniejsze z perspektywy jak najszybszego zamieszkania. Niewątpliwie takim wnętrzem jest łazienka. To pomieszczenie, które jako pierwsze powinno być wykonane i ukończone w mieszkaniu. Jest to na tyle istotne, że łazienka może być przydatna ekipie remontowej, czy nam, już podczas urządzania domu. W zależności od tego, czy bierzemy się za remont, czy przejmujemy wnętrze w stanie deweloperskim, w pierwszej kolejności warto zadbać o wymianę/montaż  urządzeń sanitarnych i armatury łazienkowej.

Istotnym pomieszczeniem jest również kuchnia. W przypadku mniejszych pomieszczeń, czy aranżacji kawalerki, konieczne będzie zamówienie mebli na wymiar. Warto wiedzieć, że czas oczekiwania na wykonanie mebli pod zabudowę może trwać kilka, a nawet kilkanaście tygodni. Stąd też odpowiednio wcześniej warto pomyśleć o przymiarkach odnośnie takiego wyposażenia. Wstawienie urządzeń oraz podłączenie do instalacji elektrycznych czy gazowych to duży krok w kierunku potencjalnego zamieszkania.

Urządzanie wnętrza

Kolejnym krokiem jest aranżacja takich wnętrz jak sypialnia, w której będziemy odpoczywać po ciężkim dniu. Warto zadbać o dobór wygodnych i funkcjonalnych mebli sypialnianych, w tym łóżka z wygodnym materacem. Kluczową rolę odgrywa też salon, w którym będziemy przyjmować gości. To pomieszczenie, które często pełni funkcję reprezentatywną, dlatego warto urządzić go tak, by zapewnić odpowiednią przestrzeń dla większej ilości osób.

Na koniec możemy pozostawić inne pomieszczenia. Mogą być to pokoje naszych pociech, którym należy zapewnić właściwe warunki do zabawy i nauki. Kluczowe będą tutaj funkcjonalne meble dziecięce i młodzieżowe. Kolejnym z istotnych wnętrz jest jadalnia, która w nowoczesnym budownictwie często jest połączona z salonem. Tutaj istotną rolę pełni odpowiedni stół i krzesła, dzięki którym będziemy mogli wspólnie usiąść i wygodnie zjeść. Każde pomieszczenie powinno tworzyć spójną, harmonijną całość, by każdy czuł się komfortowo i mile spędzał czas w domu.

Maj bez VAT. Wiosenna promocja Meble Wójcik

Wielu z nas to właśnie na wiosnę decyduje się na zakup nowego domu lub mieszkania. To także popularny czas remontów. Producent Meble Wójcik w ramach wiosennej promocji przygotował wiele rabatów. Maj bez VAT to promocja umożliwiająca zakup dowolnego wyposażenia w cenie obniżonej o wartość podatku VAT. Dzięki temu mogą Państwo kupić funkcjonalne, wysokiej jakości meble od producenta oszczędzając kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych! Promocja obowiązuje od 2 maja, aż do wyczerpania zapasów.

Urządzanie mieszkania

Nowy dom, czy mieszkanie to zawsze świetna okazja do świętowania i celebrowania tego wydarzenia wraz z najbliższymi. To najlepsza nagroda za trud włożony w urządzenie wnętrza domu. To, jaki osiągniemy efekt, nie zależy od zasobności naszego portfela, lecz mądrego planowania i podejmowania przemyślanych decyzji. A na to stać każdego.

Komentarze użytkowników (0)