Schowek
Nie dodano żadnych elementów.
liczba produtków: 0
suma całkowita: 0 zł
sprawdź gdzie kupić

Ławki

więcej filtrów
Filtry: pokaż filtry
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -

Ławki do przedpokoju, czyli jak zwiększyć codzienny komfort w domu

Ławki do przedpokoju są na dzień dzisiejszy dość zapomnianym elementem wnętrz. Kiedyś można było spotkać je w każdym domostwie – najczęściej ustawiane były w sypialni, strychu albo właśnie w sieni. Wiele osób uważa, iż ich dalekimi „przodkami” były klasyczne skrzynie, służące do przechowywania ubrań, pościeli czy ...


Czytaj więcej

Ławki do przedpokoju, czyli jak zwiększyć codzienny komfort w domu

Ławki do przedpokoju są na dzień dzisiejszy dość zapomnianym elementem wnętrz. Kiedyś można było spotkać je w każdym domostwie – najczęściej ustawiane były w sypialni, strychu albo właśnie w sieni. Wiele osób uważa, iż ich dalekimi „przodkami” były klasyczne skrzynie, służące do przechowywania ubrań, pościeli czy niepotrzebnych rzeczy.

Wiele miało płaskie wieka, które pozwalały na nichwygodnie usiąść.Jednak wszystkie miały ten minus, że wkładać do nich można było rzeczy wyłącznie od góry. To z kolei utrudniało wyciąganie przedmiotów z dna. Właśnie dlatego wiele osób podejrzewa, że zaczęły się pojawiać znane obecnie ławki ze schowkami.

Co jednak sprawiło, że kiedyś tak popularny typ mebla, obecnie jest rzadko spotykany? Z pewnością duży w tym udział miało upowszechnienie się dużych szaf, garderoby i wieszaków. Zaczęliśmy z nich powszechnie korzystać, zapominając, że ławki mogą być doskonałym uzupełnieniem nie tylko przedpokoju, ale także innych pomieszczeń w domu – sypialni, salonu, a nawet pokoju dla dzieci.

Ławka ze schowkiem – strażnik porządku

Niezaprzeczalnie, jedną z najważniejszych zalet tego mebla jest posiadanie, w zależności od modelu, szuflad lub zamykanych półek. Chyba każdy z nas borykał się w życiu z problemem porozrzucanych w przedpokoju butów.Albo przerzucanej z miejsca na miejsce sezonowej odzieży takiej jak szaliki, rękawiczki czy czapki. Trzeba też przyznać, że „wspinanie” się do pawlacza, aby je schować, chyba nie wzbudza niczyjego entuzjazmu.

I właśnie tutaj z pomocą przychodzą ławki do domu. Ich konstrukcja przemyślana jest w taki sposób, aby zapewnić maksymalnie komfortowe użytkowanie. Nawet dla najmłodszych domowników, którzy, nie ma co ukrywać, są najczęściej sprawcami przedpokojowego bałaganu. Dzięki takiemu meblowi łatwiej nauczyć dzieci utrzymania porządku. Powinny docenić to, że rano szybko i bez problemu znajdą swoje ulubione tenisówki odłożone na miejsce. Właśnie dlatego meble takie jak ławka z kolekcji Cortina doskonale sprawdzają się w roli szafki na buty.

A może warto umieścić jedną z nich w pokoju dla dzieci? Dlaczego nie?! To także idealne miejsce na składowanie książek, kredek, ołówków i zabawek. Znajdzie się tutaj na wszystko miejsce, a wygodny dostęp sprawi, że dzieci będą mogły samodzielnie wybierać czym się chcą akurat bawić. Bez zbędnego zawracania Ci głowy.

Komfort przed podróżami – małymi i dużymi

Wszyscy chyba znamy stare porzekadło, które mówi, że przed wyjściem z domu powinno się na chwilę usiąść, aby podróż przebiegła szczęśliwie? Oczywiście, w dzisiejszych czasach mało kto jest przesądny do tego stopnia, żeby w to wierzyć.

Z drugiej strony jednak ciężko odmówić prawdy, że zakładanie czy ściąganie butów jest o wiele wygodniejsze, kiedy możemy swobodniespocząć. A nie będziemy tego przecież robić na podłodze ani maszerować przez całe mieszkanie, żeby zająć krzesło w pokoju. Takimi wędrówkami ryzykujemy brudzenie podłogi i dywanów. Ławeczka do przedpokoju, likwiduje ten problem i nasze codzienne dylematy przed wyjściem z domu. Parafrazując inne znane powiedzenie – „co było w przedpokoju, zostaje w przedpokoju”.


Czytaj mniej
Infolinia
Czynna w godzinach:
pon. - pt. 08:00 - 16:00
   
 
  Infolinia