Schowek
Nie dodano żadnych elementów.
liczba produtków: 0
suma całkowita: 0 zł
sprawdź gdzie kupić

Szafki wiszące

więcej filtrów
Filtry: pokaż filtry
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -

Szafki wiszące – praktyczne w małym mieszkaniu, stylowe w otwartej przestrzeni

Każdy z nas, mieszkając dłużej w jednym miejscu, obserwuje pewne narastające zjawisko. Zarówno w małym mieszkaniu, jak i dużym domu zaczyna pojawiać się coraz więcej rzeczy (nie zawsze niezbędnych do życia!). Taka już nasza natura – lubimy otaczać się gadżetami, dekoracjami i akcesoriami. Mamy coraz więcej ubrań, butów, ...


Czytaj więcej

Szafki wiszące – praktyczne w małym mieszkaniu, stylowe w otwartej przestrzeni

Każdy z nas, mieszkając dłużej w jednym miejscu, obserwuje pewne narastające zjawisko. Zarówno w małym mieszkaniu, jak i dużym domu zaczyna pojawiać się coraz więcej rzeczy (nie zawsze niezbędnych do życia!). Taka już nasza natura – lubimy otaczać się gadżetami, dekoracjami i akcesoriami. Mamy coraz więcej ubrań, butów, książek czy płyt z muzyką. Jednocześnie pojawia się poważny problem – skąd wziąć na to miejsce? Pomogą w tym szafki wiszące.

Nie trzeba być wielbicielem minimalizmu, żeby przeszkadzał przepełniony i potocznie mówiąc, „zagracony” pokój czy sypialnia. Każdy przedmiot wydaje nam się potrzebny (teraz lub w przyszłości) i jest absolutnie ulubiony. Do przeglądnięcia zgromadzonych rzeczy też niezwykle ciężko się przekonać, w końcu to czasochłonne i nużące. W pewnym momencie nastąpi jednak moment, w którym nie będziemy mogli dalej się oszukiwać i będziemy musieli wyrzucić część rzeczy. Regały, komody i kredensy przestaną się domykać, a blaty znikną przykryte licznymi drobiazgami. W takich okolicznościach trudno mówić o ładnej ekspozycji i aranżacji czy praktycznym wnętrzu. Kolejnej szafy też nie wstawimy… chyba, że mamy nieco wolnej powierzchni na ścianie – można zagospodarować ją przez szafki wiszące do pokoju.

Szafki wiszące – praktyczny mebel

Powyższy opis należy oczywiście traktować z przymrużeniem oka, jako przerysowany, satyryczny obraz codzienności. Z drugiej strony problem z pomieszczeniem wszystkich rzeczy w domu to realna trudność, możliwa do rozwiązania przez meble wiszące do salonu. Z praktycznym urządzeniem przestrzeni borykają się szczególnie osoby mieszkające w małych mieszkaniach. Kiedy jest się singlem, problem nie jest tak odczuwalny. Jednak kiedy zakłada się rodzinę, nie mówiąc już o pojawiających się dzieciach, sytuacja zmienia się diametralnie. Ograniczona przestrzeń mieszkania utrudnia dobieranie mebli – zazwyczaj nie jesteśmy w stanie wstawić wszystkiego, co byśmy chcieli. Im mniejsza powierzchnia, tym wyraźniejsza walka pomiędzy estetyką i komfortem pomieszczenia a pojemnością szaf.

Właśnie dlatego szafki wiszące są rozwiązaniem idealnym, często błędnie kojarzonym wyłącznie z wystrojem łazienki czy kuchni. Ich nowoczesne wzornictwo sprawia, że wyglądają estetycznie, a jednocześnie dostarczają całkiem sporych ilości miejsca na przechowywanie czy ekspozycję przedmiotów w każdym pomieszczeniu.

Meble wiszące do salonu – element wystroju

Bylibyśmy nieuczciwi, gdybyśmy zamknęli temat wyłącznie na praktyczności szafek wiszących. W rzeczywistości, przy odpowiedniej aranżacji wnętrza i otwartej powierzchni mogą stanowić znaczący element wystroju.

Szafka pod telewizor wisząca kilkanaście centymetrów nad podłogą nie jest czymś powszechnie spotykanym, prawda? Z reguły wybieramy meble stojące stabilnie na czterech nogach na podłodze lub wieszamy regały nad sprzętem RTV. Zerwanie z tym trendem momentalnie nadaje przestrzeni całkiem awangardowego charakteru i nowoczesnego klimatu. Szczególnie jeśli wykorzystana jest cała kolekcja mebli Linate – elegancka, stylowa i bardzo modernistyczna. Podobny efekt można uzyskać w każdym pomieszczeniu – sypialni, przedpokoju czy łazience, gdzie szafki wiszące białe, mogą zastąpić swoje klasyczne odpowiedniki.


Czytaj mniej
Infolinia
Czynna w godzinach:
pon. - pt. 08:00 - 16:00
   
 
  Infolinia